Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Klocki i tarcze Megane I Hatchback 1.4 z 1996


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o nie zapomnialem,wyczyściłem na szybko szczotką drucianą ,nie wszystkie fotki wrzucałem bo i tak sporo tego .meganecoupe02 są też śruby z łbem na klucz 18 bo przerabiałem to w innej megane,niewiem od czego to zależy ,że raz śruby są na 19,a raz na 18,może ktoś wymienił je wcześniej by był typowy klucz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszym rozwiązaniem problemu tłoczka w przednich hamulcach jest jego wsunięcie jeszcze przed demontażem starych klocków i odkręceniu śrub. I wtedy wystarczy płaski śrubokręt.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P_r_z_e_m_o nie zapomnialem

Proponuję żebyś edytował swojego posta i w odpowiednim miejscu umieścił stosowną informację. Jest to dość ważne. W przypadku, gdy są/dostaną się tam śmieci bardzo często odczuwalne jest bicie na kierownicy. Czasem odczuwalne przy wyższych prędkościach, czasem przy hamowaniu. Może to również doprowadzić do skrzywienia tarcz hamulcowych. Mnie to czyścili szczotką na wiertarce prawie do gołej stali, dodatkowo przetarli smarem miedzianym. Jak na razie przeszło 50 kkm i nic. Czytając forum, wychodzi na to, że co niektórzy mają problem po wymianie tarcz, bardzo szybko odczuwają bicie na kierownicy. Nie wiem, raczej wątpię żeby tarcze z wyższej półki po kilku tyś. km się pokrzywiły. Może to być jedynie wina nieprawidłowego montażu lub gwałtownych wręcz wyczynowych hamowań zaraz po założeniu tarcz i nowych klocków. Dobrze było by zaznaczyć, żeby przez następne 500 km nie używać ekstremalnie hamulca, niech się to wszystko dobrze ułoży. Tyczy to się również wymiany samych klocków.

Ja mam tylko standardowe Optimale i nic, są prawie jak nówki. ;) choć już jest 3 komplet klocków. Jedne wytrzymały tylko 5-6 kkm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...

Dzięki andrzej27r za opis. Ostatnio przy zmianie opon na letnie, mechanior stwierdził, ze niedługo trzeba będzie wymienić tarcze i klocki. Szukajac opini o tarczach i klockach zajrzałem tutaj, zamówiłem komplet ATE i sam wymieniłem.

meganecoupe02 odnośnie klucza do jarzma to możesz się założyć . U mnie oryginalnie jest 18. Próbowałem 19 odkręcić ale zaczął się ślizgać. W żadnym zestawie nie miałem 18 więc musiałem francuza ustawić i poluzowac śrubę, a dalej już poszło 19-stką. Po odkręceniu i przystawieniu do śruby klucza 19 jest około 1mm róznicy. Tłoczek wsunąłem palcami (przystawiając stary klocek) i poluziowałem korek od wlewu płyny hamulcowego (po opisie o łyżce do opon itp. miałem już zestaw z imadłem po ręką).

Pytanie- w lewym kole klocki starte równo (zostało około 2-3mm, w prawym jeden klocek 3mm, drugi dobre 5-6mm. Z czego może wynikać taka różnica? - czyżby prowadnice do wymiany lub przesmarowania? (przesuwały się dość luźno).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki od strony tłoczka, zawsze zużywają się trochę szybciej. Jak wciskasz hamulec, tłoczek najpierw naciska na klocek, który dolega do niego. Ten zaczyna naciskać na tarczę (w tym momencie ten klocek zaczyna już trzeć o tarczę). Dopiero teraz tłoczek zaczyna rozpierać jarzmo, które dociska drugi klocek.

W drugim kole może być tak, żę prowadnica klocka stawia większy opór i najpierw zaczyna rozpierać jarzmo. Dlatego starły się równo.

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!