Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

2.0 tce - jest polska oferta tuning'u


glee

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Grzebiąc w necie znalazłem ofertę podniesienia mocy i momentu obrotowego dla mojego 2.0tce 180 KM. Czy miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z tą firmą:

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-renault...-2.0-tce-180-km

\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

?

\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

zadałem im pytanie mail'owo odnośnie ceny za modyfikacje i czekam na odpowiedz. Interesuje mnie zmiana oprogramowania - odrzucam możliwość instalacji box'a. Raczej nie zdecyduje się na dawkę większych wrażeń przed upływem gwarancji - luźno myślę : ).

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

niestety firma nie odpowiedziała na mail'a... :-/

/\/\/\/\/\/\/\/\/\

z uwagą przeczytałem podany wyżej wątek... i mam mieszane uczucia... życie nauczyło mnie podchodzić z dystansem do pojedynczych opinii... i słów konkurencji że już poprawiałem to co innemu nie wyszło... tym niemniej wzmogła się moja czujność... dziękuje <ok>

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

w tym miesiącu planuje hamownie we wrocławskim ECU Projekt dawniej oddział Dynosoft - zobaczę co też wyjdzie czy mam jakiś gift w KM - co do przebiegu momentu wiem gdzie jest mój peak na podstawie codziennego wpatrywania się w obrotomierz... jak będzie wykres umieszczę go na wątku mojego auta...

/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\/\

Pozdrawiam

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.7, 5.9

Już w szkole podstawowej i to pierwszej klasie, uczą dzieci jaką literą zaczyna się nowe zdanie.

W dalszych latach dowiedzą się też co oznacza wielokropek na końcu. -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...

Vtech oferuje boxa do TCE 180.

Efekty fajne ale ja np. Szukam chiptuningu a nie boxa.

Swoją droga ciekawe jak poprawiła sie dynamika do 100 z tym boxem. Myślicie ze okolice 7 sekund realne są ?

 

Dodano: 16 lut 2013 - 14:28

Cześć,

robił ktoś z was chip-tuning TCE 180?

zastanawiam się mocno nad chipem, ale chętnie poznam też opinię kogoś, kto założył BOX-a. interesuje mnie głównie bezawaryjność oraz wzrost przyspieszenia - bo jak na 2 litry z turbo i 300 Nm to 7,8 wydaje się kiepskim wynikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Z okazji tego że pojezdziłem trochę po śląsku i okolicach poszukując normalnej hamowni i firmy która poradzi sobię z większą mocą w TCE 180KM 2.0 megane III to pochwalę sie doświadczeniem :(

Nie warto jechać do Krakowa do firmy Vtech bo nie zrobią z tym silnikiem nic - sprawdzone osobiście. A po drugie nie warto jechać do Renault Jaszpol w Łodzi bo też sobie nie poradzą - sprawdzone osobiście

Jedynym normalnym wyborem to unitronic polska w Warszawie.

Opcja nr 1 : Do wyższych mocy około 230-240KM modyfikacja oprogramowania z Stage2 1800zł, wymiana Intercoolera na ten z Megane RS (pasuje bez przerabiania, a jest prawie 2x większy, koszt 1500zł za całość z montażem na nowych częściach z ASO) i wymiana małego elementu w silniku (nie wiem jakiego) 1200-1300zł z montażem. Wychodzi około 4,6 tyś zł.

Opcja nr 2 : Do mocy około 270KM to : Turbosprężarka z Megane III RS, Intercooler z Megane III RS, Unitronic Stage2 + Modyfikacja oprogramowania koszt około 7-8 tyś zł.

Opcja nr 3 : 300KM + (przeważnie mówili że wychodzi 305KM) zamontowanie turbosprężarki z wersji RS 250KM oraz zmodyfikowany intercooler i układ wydechowy. Finalne strojenie na hamowni w pełni przez Unitronic i tu koszt to 10 tys zł.

pozdrawiam :(

 

Kolego Megane3 nie usuwa się wpisów moderatora bez jego zgody. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam parę gratów z RS jakbyś był zainteresowany upgradem (turbo, wtryski, wydech etc.)

 

Trzeba pamietać że wieksze turbo to zupelnie inny przebieg mocy, niż z małej sprężarki idącej na 100% - więc sam chip o ile jest najtańszy, nie zawsze jest najlepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy założenie samego turbo z rs wymaga dodatkowych modyfikacji silnika lub innych podzespołów tak aby auto było nadal bezawaryjne, albo nie zużywały sie pewne części szybciej niz przed taka modyfikacja ?

 

Oraz co de facto daje zmiana turbiny na wersje z rs? Czy to oznacza np. Wzrost przyspieszenia , elastyczności porównywalny z chipem ? Taka hipotetyczna sytuacja - ktos zmienia sama turbiny na taka z rs. Co dostaje dzieki temu i czym ryzykuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że silnik 2.0TCE zniesie bez problemu większą turbosprężarkę, tym bardziej, że ta z RS nie jest zbyt duża.

 

Najważniejsza kwestia to porównanie kolektorów wydechowych (lub czy to ta sama seria turbosprężarek) w 2.0tce i RS - wątpie aby były to różne kolektory, ale lepiej mieć spokojną głowę, lub jeśli jest różnica wymienić turbo wraz z kolektorem.

 

Sama zmiana turbiny, bez korekty programu (chip) nic nie da, lub samochód będzie wchodził w tryb awaryjny, ze względu na przeładowanie lub za ubogą mieszankę.

Jakby to jasno wytłumaczyć: Przy samym programie, zmuszamy oryginalną turbinę do większego wysiłku (zmiast ładwoać np. 0.9bar ładuje 1.3) przez co może ona w górnej partii obrotów być mniej wydajna (spadające doładowanie) lub mocniej grzać powietrze (tutaj zależy od mapy wydajności turbosprężarki). Większa turbina, przy mniejszym doładowaniu (czyli np. 1bar) będzie osiągała większą moc i utrzyma ją do końca. Prawdopodobnie również większy będzie moment obrotowy silnika - może zdarzyć się to kosztem późniejszego pojawienia się pełnego doładowania, ale nie koniecznie tak musi być - trzeba sprawdzić jak wygląda doładowanie w 2.0tce i 2.0RS.

Oczywiście, jeśli planujemy większą moc warto pomyśleć o większym ukł. wydechowym (np. z RS lub na zamówienie) oraz ew. o intercoolerze.

 

Dla RS sprawa wygląda mniej wiecej tak:

chip -> 28x-29xPS

chip+wydech -> ok. 300-310

chip+wydech+intercooler -> +-320, plus jednakowa moc w gorące dni.

 

Jak opisał kolega powyżej, dla Waszych silników TCE droga jest przetarta, parę gratów z RS i macie małym kosztem 270+. Nie pchałbym się w nowe graty, ponieważ te auta są stosunkowo świeże i części nie będą zmęczone.

 

Dodano: 14 gru 2013 - 01:30

Za ile to turbo ? Tak mniej wiecej i czy to jest z Rs 250 czy 265 ?

odezwij sie do mnie na maila to pogadamy:

exopartsde(at)gmail(kropka)com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Byłem w firmie vtech w Krakowie i założyłem boxa . Jestem bardzo zadowolony, auto w serii pokazało 197KM i 320NM , a jedyną rzeczą którą wczesniej wymieniłem był wkład filtra powietrza na sportowy 'pipercross',tak więc niezły gratis w samej serii.Po modyfikacji 213KM i 380NM rewelacja , auto naprawdę rewelacyjnie przyśpiesza.

Edytowane przez ryszard1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cięcie

A po co box jak te auta sie normalnie chipuja? Jak dla mnie to troche slabe te przyrosty. Proponuje żebyś odwiedził jakaś inna hamownię, najlepiej obciążeniową i sprawdził te parametry. W przeszłości okazywało się, że te boxy od VTech nie były niczym dobrym.

Regulamin pkt. 5.13 – cytowanie

Nie cytujemy postu w całości odpowiadając bezpośrednio pod nim. damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kol. Megane 3 ..ciekaw jestem co to za mały element w silniku o którym piszesz.Jak byś mógł coś więcej na ten temat..??

Cooler to wymienię sobie sam , oprogramowanie wgra mi firma..a co może być warte te 1300 pln o których piszesz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!