Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Schemat silnika a konkretnie przewodów pali


Rocco_XXP

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka!

 

Mam prośbę - czy mógłby ktoś wrzucić schemat silnika z zamieszczonymi przewodami paliwowymi i powietrza?? Kupiłem ostatnio takie cuda i nie wiem jak je zamontować. Z góry dziękuję za pomoc.

 

kupiłem te marki Expander: http://allegro.pl/listing.php/search?&...ing=magnetyzery

 

Moje autko - Megane 2 kombi 2006rok 130KM dCi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Dzięki za zainteresowanie. Wiesz szukam najlepiej tego przewodu paliwa, który bezpośrednio jest połączony z listwą wtrysków. Szukam takiego odcinka by było dojście i by był możliwe najbliżej silnika w sensie jego końcowego odcinka gdzie mieszanka jest już kierowana do listwy wtrysków. Ostatni odcinek już za filtrem paliwa. Ewentualnie jeśli nie ma dojścia to inny odcinek doprowadzający paliwo do silnika tak abym mógł te urządzenia zamontować /potrzeba mi do tego około 10-15 cm dostępnego przewodu paliwowego./ Jak mi się uda zamontować zrobię testy w mieście na 2-3 pełnych bakach i podobnie przy jeździe mieszanej. Choera jest tak napakowane, że mimo iż patrzę i patrzę i czytam i czytam nie mam pewności. <ok>

 

Może ktoś zrobić fotkę i w paint strzałkę i zamieścić na forum ewentualnie wysłać mi na maila? Mój adres [email protected]

 

Z gory dzieki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rysunku "przewód" zaznaczyłem ci przewód między pompą a listwą.Na rysunku "przewód I " zaznaczyłem ci przewód przed filtrem dostęp do niego jest jak zdejmiesz plastik który przykrywa zbiorniczek płynu do spryskiwaczy. Trzyma go 4 kołeczki plastikowe żeby je wyciągnąć musisz je przekręcić o 90 stopni.

post-3001-1301598777_thumb.jpg

post-1-1301598777_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rewelka! Dziś zamontuje i od jutro przeprowadzę testy bo akurat mam rezerwę więc zobaczę na pełnym baku ile spali. Obecnie przy dość dynamicznej jeździe w mieście spala mi wg wskazań komputera 7,9 l/100km. Sprawdzać będę jednak metodą na "dolewkę do pełna" i wg tego ile zejdzie. Zobaczymy czy byly to wydane pieniadze w bloto czy jednak to dziala <ok>

 

A Tobie Nel - bardzo pięknie dziękuję. Bardzo mi pomogłeś. Z tymi rysunkami i Twoimi sugestiami na bank sobie poradzę.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chciałbym się zapytać, odnośnie tego urządzenia. W jaki sposób magnes neodymowy, czy jakikolwiek inny magnes trwały może wpływać na sposób ułożenia cząsteczek takich jak tlen, czy węglowodory?

 

Z opisu towaru wynika, że pole magnetyczne przezeń wytworzone porządkuje rozkład cząsteczek paliwa i rozbija ich łańcuchy... Czy to jakiś nowy sposób krakingu? Jeśli tak, to ja bym z tym uważał, bo jeszcze rozbije olej napędowy na benzynę.. a co gorsza może powstać tam KOKS i LPG!!!

 

A tak na poważnie, z ciekawości. Czy mógłbyś sprawdzić, czy te magnesy w tych opaskach są chociaż ułożone zgodnie biegunami (np. weź dowolny magnes i sprawdź czy jeden z jego końców jest przez wszystkie odpychany, alternatywnie przyciągany).

 

A i jeśli udowodnisz, że to działa, kupuję najmocniejsze magnesy neodymowe jakie tylko uda mi się znaleźć i obklejam nimi cały dolot i przewody paliwowe. Albo lepiej, zamontuje ELEKTROMAGNES i namagnesuje całe auto <ok>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!