Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Radio bluetooth w megane III


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś z szanownych użytkowników R Megane III posiadających w swoim samochodzie radio z bluetooth próbował korzystać z odtwarzacza MP3 również z funkcją bluetooth korzystając właśnie z połączenia bluetooth? W instrukcji do radia napisane jest, że jest taka możliwość, tj. odwtarzacz można połączyć z radiem i słuchać w ten sposób muzyki; wyświetlać się mają przy tym katalogi (chyba tak jak w przypadku płyt CD z informacjami ID3). Interesuje mnie jaka jest w tym wypadku jakość dźwięku. Czy tak dobra jak z CD, czy tak beznadziejna jak przy połączeniu przez złącze RCA, które jest standardowo w radiu? Sam nie mam odtwarzacza MP3 z bluetooth, więc nie mogę sprawdzić, a nie wiem czy warto inwestować w jego zakup.

Dziękuję za wszelkie uwagi w tym względzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam okazjonalnie z odtwarzacza mp3 w telefonie poprzez BT - dzwięk jest dobry - tzn jak na BT - taki sam jak mp3 - do CDA troche mu brakuje aczkolwiek może wybrzydzam - w koncu radio w MII nie jest najwyższych lotów (nawet Arkamys), <ok> Katalogi mi się nie wyświetlają ale widze tutuł odtwarzanego utworu i moge sterowac kolejnoscia utworów przy kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Athlon, czy możesz w skrócie powiedzieć co robisz, żeby muzyka z telefonu z odtwarzaczem MP3 była grana przez BT radia? Mam taki przypadek: telefon podłączył się do radia bez problemu. Rozmowy mogę prowadzić normalnie, widzi książkę telefoniczną itp. W telefonie mam też odtwarzacz muzyki MP3. Jak włączam odtwarzacz muzyki w telefonie i jest połączenie z radiem przez BT to dźwięk w telefonie zanika, przez moment pojawia się w telefonie komunikat, że odtwarzanie przez zestaw słuchawkowy, ale w głośnikach samochodu nic nie słychać. Próbowałem zmieniać źródło w radiu,ale nic z tego (pokazuje tylko zewnętrzne źródło - głos). Co ciekawe jakiś czas temu podłączyłem inny telefon (nokia xpress music) i po podłączeniu telefonu muzyka z odtwarzacza była słyszalna w głośnikach, widoczne były katalogi itp. Nie pamiętam, czy wówczas wśród źródeł był odtwarzacz bluetooth czy coś podobnego i czy go specjanie wybierałem. Czy to możliwe, żeby w tym obecnym telefonie (nokia c1-01) po jego podłączeniu muzyka była wysyłana do radia, a ono jej nie odtwarzało? (czyli coś nie tak z kompatybilnością). Tylko dlaczego telefon daje znać, że muzyka jest grana przez zestaw słuchawkowy?

Dzięki za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odpal odtwarzanie muzyki w telefonie i przelacz się na AUX - powinienes miec wtedy do wyboru 2 opcje (kręcąc rolka pod pilotem): podłączony telefon i pamiec USB - wymuś ręcznie swoj telefon i powinno juz działac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, dalej nic z tego. Włączam muzykę w telefonie, ona gra; włączam radio, nawiązuje się połączenie, muzyka w telefonie zanika i pokazuje się komunikat na telefonie "odtwarzanie przez zestaw słuchawkowy". W radiu w samochodzie przełączam na AUX, ale nic już nie mogę więcej wybrać. Jest tylko ikona wtyczki i zew. żródło głos. Kręcenie rolką, czy naciskanie przycisków w radiu nic nie daje. Wydaje mi się, że chyba przez to, że ten telefon prawdopodobnie nie ma możliwości przesyłania muzyki przez A2DP (tak wyczytałem w jego danych technicznych). Wykluczam usterkę czy nieprawidłowość radia w samochodzie, bo poprzednio bez problemu działało to z nokią xpress music. W weekend spróbuję jeszcze z "wypasionym" samsungiem galaxy i zobaczę co się wtedy dzieje.

 

Athlon, a jak masz zapisane tytuły utworów, że ci je wyświetla?. Ja mam informacje o utworach zapisane poprzez tagi id3, tak jak na płytach cd, które dokładnie widzę (zwłaszcza jak włączę radio text).Natomiast z BT widzę tylko napis "ścieżka dźwiękowa. Po włączeniu radio text też nie ma żadnych informacji. Czy mógłbyś ewentualnie podesłać jeden pliczek mp3, którego tytuł BT ci odczytuje, wtedy "prześwietliłbym" go sobie, żeby zobaczyć co on ma, a czego nie mają moje pliki?

Wielkie dzięki

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!