Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Szarpnięcie silnikiem


Janiowka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Szukałem po całym forum i nie znalazłem takiego przypadku. Zacznę od początku jakieś dwa tygodnie temu stałem na światłach swoim Szczeniakiem, po zmianie chciałem ruszyć i trochę za dużo dałem gazu Szczeniak szarpnął kilka razy (podobne zachowanie jak przy ruszaniu z piskiem opon ale na zbyt małych obrotach, po prostu koła tracą przyczepność ale samochodem szarpie) więc puściłem trochę gaz. Zmieniłem bieg na 2 i tu przy ~2500 obrotach nastąpiło jedno szarpnięcie z widocznym szarpnięciem lewarka biegów. Wrzuciłem 3 i tu to samo przy ~2500 obrotach znowu nastąpiło jedno odczuwalne szarpnięcie silnikiem i lewarkiem i zmienił się wdzięk sinika na lekko bardziej gwiżdżący natomiast na 4 i 5 biegu jest już OK.

Czytająca na tym forum pomyślałem że, uszkodziła się poduszka zawieszenia silnika więc pojechałem do mechanika na kanał, faktycznie poduszka ta środkowa była popękana wiec ją mechanik wymienił. Niestety nic to nie pomogło nadal przy ruszaniu i na 2 i 3 przy ~2500 obrotach jest te szarpniecie a silnik zaczyna głośniej pracować (gwizdać). Co to może być? czyżby był to objaw padającego sprzęgła a może coś z półosiami i dlaczego dzieje się to na trzech pierwszych biegach a na 4 i 5 oraz na wstecznym mimo że przekraczam 2500 obrotów nie ma tego zjawiska.

Proszę o opinie co to może być i z góry dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dźwięk silnika zmienia się nieznacznie jest to niewielka różnica dźwięku nie wiem czy będzie słyszalna po nagraniu ale spróbuję i postaram się go dołączyć noże na YTube. Bardziej jest widoczne szarpnięcie gałką biegów. Postaram się nagrać kamerą i wrzucę na YT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szarpanie lewarkiem może wskazywać nie tylko na uszkodzoną poduszkę przy skrzyni, ale też tą od rozrządu. Jak silnik będzie zimny to złap za silnik w okolicy poduszki przy rozrządzie i spróbuj mocno szarpnąć silnikiem przód-tył. Jeżeli usłyszysz stuk, nawet delikatny tzn, że poduszka się skończyła. Przy okazji jak będziesz nagrywał film, zrób z góry zdjęcie jaką masz poduszkę silnika (chodzi o tą przy rozrządzie).

 

Jakiś czas temu u mnie w scenicu pojawiło się buczenie przy jeździe do przodu - okazało się, że przy wymianie złącza elastycznego wydechu chłopaki nie dokręcili łapy przy skrzyni, śruba sie poluzowała, silnik się mocno wychylał i gdzieś zahaczał wydech. Cały rezonans przenosił się na karoserię i to było właśnie owo buczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Nagrałem szarpanie gałką biegów, na razie tylko na jedynce.

Linki do filmików:

Niestety na razie takie (ciężko się filmuje i jedzie), postaram się nagrać lepiej jadąc z bratem. Kręciłem mając podniesioną maskę i otwarte szyby i szarpnięcie słychać tak jakby ze z skrzyni biegów niestety na filmie tego nie słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym obstawiał zawieszenie silnika, dobrze by było obejrzeć to z kanału. Jedna osoba patrzy, druga jedzie autem przód-tył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Na początek przepraszam za tak długie milczenie.

No i sprawa się rypła, w warsztacie wymieniłem wszystkie poduszki zawieszenia silnika i......... dalej jest to samo . Mechanik osłuchał auto ale z powodu braku czasu nie miał za wiele na to czasu, jedynie stwierdziła że na jedynce przy mocniejszym ruszaniu jest metaliczne stuknięcie w okolicach skrzyni biegów, zdążył jeszcze podnieść go na podnośniku i sprawdzić zawieszenie i czy rama pomocnicza dobrze trzyma. I tu jest wszytko w porządku, pozostaje mi jeszcze wjechać na rolki na stacji diagnostycznej i może w tedy coś zobaczę. A może jednak ktoś ma jakiś pomysł co może być przyczyną tego stukania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile tych poduszek wymieniłeś ? Może o jednej zapomniałeś lub w ogóle jej nie ma.

Niech brat ( lub ktoś inny) wsiądzie za kółko, zaciągnie ręczny i próbuje ruszać. A Ty z boku patrz, jak wychyla się silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Wymieniłem wszystkie, czyli trzy, lewą, prawą i tylną, więcej nie ma. Dziś byłem na stacji, wjechałem na rolki a diagnosta był w kanale, wyszło na to że, szarpnięcie jest gdzieś w skrzyni biegów, koleś powiedział że szarpie wybierakiem biegów od dołu. Teraz moje pytanie czy jest możliwość sprawdzenia wybierak lub skrzyni biegów bez wymontowywania silnika a może jest sposób sprawdzenia samego wybieraka.

 

Dodano: 23 paź 2011 - 19:51

Witam. I już po kłopocie, wymieniłem skrzynię biegów i jest OK, skrzynia była przed założeniem rozebrana i sprawdzona przez mechanika, starej skrzyni nie rozbierał zamienna okazała się w pełni sprawna, razem ze skrzynią wymieniłem sprzęgło i teraz szczeniak chodzi jak ta lala, nic nie szarpie i sprzegiełko leciutko wchodzi. Niestety koszty tej operacji był duże ale coś za coś. Jak chce się jeździć to trzeba płacić.

Dzięki wszystkim za pomoc.

Post do zamknięcia.

Edytowane przez Janiowka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!