Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Problem po wymianie rozrządu


kubabuba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, pytam tutaj bo widzę dużo doświadczonych osób w temacie. Otuż wymieniałem ostatnio rozrząd w 1,5 dci 100 km. Po ustawieniu silnika na znakach ( czyli 1 koło zębate zaworów zablokowane, 2 koło zębate pompy na wprost śrubki w silniku,3 koło zębate dolne z wycieciem w pionie, 19 wyżłobień na pasku między kołami i znakami ) ściągnołem pasek i odkręciłem stary napinacz. Potem wszystko poskladałem w odwrotnej kolejności naciągnołem napinacz . Wszystko sprawdzałem dwa razy. Nawet korzystając ze starego sposobu na podniesionym samochodzie założyłem koło i kręcąc nim na wrzuconym biegu wykonałem cały cykl pracy silnika. Czy przypadkiem tłok nie spotka sie z zaworem .Wszystko ok. Jednek po odpaleniu silnika słychać dziwny odgłos, cos jak by sie zawiesił jeden popychacz. Po dłuższej jeździe troszkę ucicha ale jednak stukot słychać. Silnik raczej na mocy nie stracił spalanie ma normalne. Proszę o sugestie co mam jeszcze sprawdzić. Pozdrawiam i zgóry dziękuje za każdą podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycięcia na pasku liczyłem 3 razy a napinacz był naciągnięty do tego wycięcia. A jeszcze jedna ciekawa żecz. Jak poskładałem wszystko razem i przekręciłem cały cykl silnika słuchając czy gdzies nie koliduje w środku to po powrocie na znaki i ustawienie na znaki, to znaki na pasku były przesunięte o jedno wyżłobienie. Jednak oba koła zębate górne i wał na dole były w na swoim miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też się nad tym zastanawiałem ale musiał by przeskoczyć na obu kołach na raz bo jeżeli koła znakami pasują, lewe górne zablokuje oryginalnie trzpieniem to prawe tez jest na swoim miejscu. Wycięć na pasku jest tyle co ma być między znakami na kołach. Pozatym nie kręcieł rozrusznikiem tylko ręcznie przykręconym kołem. Więc w miare delikatnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!