Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Różnice w silnikach 1,5 dci


paweloli007

Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie głównie do znawców. otóż moja meganka 1.5 dci 106km z 2007r pożegnała sie z panewkami i muszę zmienić silnik. Z racji tego, że większość sprzedawców oferuje goły silnik bez osprzętu i tak muszę go przełożyć ze starego i tu moje pytanie czy np w którymś słabszym silniku dół silnika i głowica jest taka sama jak w silnikach 106km i różnią się one np tylko wtryskami i turbiną?? Drugie pytanie gdzieś znalazłem, że mój silnik ma oznaczenie K9K 732 lub K9K734. Czym te jednostki się różnią. Bardzo proszę o pomoc bo niestety jest bardzo dużo modeli z 1,5 a tych 106km jest nie za wiele na rynku. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie są dokładnie różnice między silnikami (mogą się różnić np kształtem tłoków) ale skoro padły panewki a masz tak mały przebieg to chyba warto kupić po prostu nowe panewki i zrobić szlif? No i koniecznie trzeba sprawdzić pompę oleju (głównie regulator ciśnienia).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Silniki różnią się mocą i typem osprzętu, różnic w kształcie tłoków nie ma ale mogą być różnice w materiale z jakiego są wykonane poszczególne elementy.

Np.722 jast 80KM silnik728 jest 101KM 732 jest 105KM a 734 chyba 110 KM, dochodzi jeszcze do tego sterowanie komputera i sam typ wtrysków.

Nawet jak silnik ma to samo oznaczenie np 728 a ma inną cyferkę jak dobrze pamiętam pomiędzy K9K a 728 to może mieć np niektóre inne podłączenia np czujnika temperatury (jeden ma wtyczkę okrągłą a inny kwadratową) itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

są różnice w tłokach. W silnikach na osprzęcie continental/siemens VDO z wtryskami piezoelektrycznymi - 106 PS+ są inne tłoki niż w wersjach 82/86 PS z wtryskiem Delphi. Miałem ten problem gdy rozbierałem K9K 732 na siemensie. Klient przywiózł tłoki z korbowodami z K9K bodajże 728 - napewno na Delphi i były inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam wszystkich,

Czy mogę prosić o informacje - jakie oznaczenie silnika miałby: 1.5 DCI 2003 rok 80KM? Czy byłby to K9K 722?

 

Pozdrawiam -

Piotrek

Regulamin pkt. 5.6 - pl-literki

Po co tyle tych Enterów. Proszę zwracać na to uwagę. Poprawiłem - damiar

Edytowane przez damiar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Aby nie zakładać nowego tematu prosiłbym osoby zorientowane o wyjaśnienie czy założona do 1,5 dci 86km(Megane z 2006 r ) pompa oleju o nr 150104919R (Nr. zamienny 8200591428) jaką Intercars sprzedał jako przeznaczoną do mojego modelu silnika jest odpowiednia? Moja pompa wcześniej miała numer 8200307174 (ponoć to samo co 150102231R , 150109834R 8200591475 czy 8200312696)Ciśnienie oleju jest prawidłowe. Czy to zamienne pompy, czy poza numerem czymś się różnią. Jeden ze sprzedawców internetowych mówił o tym, że do mojego auta ma być tzw pompa "wzmocniona".

Czy mechanik nie powinien przy wymianie pompy wymienić też łańcucha?

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za link. Nie zapytałem czy wymienił a nie wyszczególnił w kosztach (muszę dopytać). Na tej stronce dla typu BM1F jest inna pompa (odpowiednik mojej starej)a w IC sprzedali 150104919R jako tę do mojego modelu. Może mi ktoś powiedzieć czy taka może być, czy jest nieodpowiednia i powinienem reklamować?

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczytaj z numeru VIN kod pojazdu znajdujący się zaraz po literkach VF1... i sprawdź na TEJ stronie numer części.

Tak przy okazji dopytam czy te oznaczenie w VIN powinny być takie same jak na owalnej naklejce na słupku?

U mnie jest KMSF w VIN a na naklejce KM1F :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinny zgadać się wszystkie numery VIN w aucie. Czyli na naklejce na słupku, "w szybie przedniej" oraz najważniejsza na nadwoziu z tym numerem zapisanym w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VIN w każdym miejsu powinien się zgadzać ale symbol KM1F na naklejce to symbol silnika. Prośba czy ktoś ma wiedzę na pytany przeze mnie temat- czy ta pompa może być do mojego auta czy nie i powinienem złożyć reklamacje?

Może mi ktoś pomóc?

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, powinny zgadać się wszystkie numery VIN w aucie. Czyli na naklejce na słupku, "w szybie przedniej" oraz najważniejsza na nadwoziu z tym numerem zapisanym w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu.

VIN się zgadza ale nie zgadzają się te cztery znaki.

We wszystkich numerach VIN (naklejka, szyba, nadwozie) jest KMSF a na naklejce z okręgiem (nie tej na której jest VIN) tej z m.in. kodem lakietu itd jest KM1F.

Zgodnie z tym co podał aniewa trochę wyżej nie mam szans na wpisanie/wybranie KMSF na podanej stronie natomiast KM1F tak a nie ma go w VIN. Stąd moje pytanie czy te cztery znaki muszą być takie same ale wygląda na to że nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stąd moje pytanie czy te cztery znaki muszą być takie same ale wygląda na to że nie.

U mnie są takie same i sądziłem, że wszystkie modele tak mają. Ale jak widać francuz lubi czasem namieszać :mrgreen: Całe szczęście, że na tabliczce owalnej masz wyznacznik modelu z cyferką i możesz posługiwać się katalogiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mógłby mi ktoś pomóc w sprawie tej pompy oleju?

Na jednej aukcji była wzmianka , że 150109834R jest pompą ze wzmocnioną podstawą , na zdjęciach z odrobine większą płaszczyzną przylegającą do miejsca gdzie jest przykręcana. Czy to tylko jedyna, różnica i jak bardzo istotna?

Edytowane przez ZibiW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!