Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami samochodowymi iParts.pl

lulu

Megane III phI chiptuning Megane III coupe GT

Recommended Posts

Witam serdecznie użytkowników forum. Jestem jego nowym użytkownikiem. Mam pytanie o chiptuning megane GT silnik TCE180. Jak dotąd żadna firma w okolicach Warszawy nie potrafi tego wykonać. Może znacie jakąś godną polecenia niekoniecznie w okolicach W-wy. Dzięki wiekie za pomoc.

Lulu.

Witam,

tez jestem nowy i juz pisalem w innych postach, ale raczej bym polecal szukac zagranica. Sam szukalem, ale wprost po prostu nie ufam tym niby znawcom.

Pozdrawiam

Sick6

Coś kolega nieuważnie przeczytał regulamin. Należy stosować pl-literki.

o ile mi wiadomo to polskie firmy, może nie wszystkie, bazuja na sprowadzanych i już sprawdzonych rozwiązaniach, jechanie za granicę w tym celu raczej odpada. Widać, że jednak prawdziwdiwych specjalistów u nas brak. :-D

Niestety, cieżko z tym jest bo większość ludzi, którzy robią chip tuning mają diesle i te samochody są oklepane, ale mało w Polsce jest firm, których sie zajmują tuningiem aut sportowych lub czyms co ma więcej niż 150km :-D

V-Tech do 1.4 Tce oferuje tylko box :-(

Może Jaszpol z Łodzi? Wiem że robią 1,2TCE z Clio/Twingo i opierają się na V Techu.

Firmą któa podejmuje się wszystkiejo jest 44tuning z Opola :-D www.44tuning.pl ale czy ją polecać czy nie to nie wiem.

http://www.44tuning.pl/chip-tuning-renault...-2.0-tce-180-km

Przeczytaj i popraw zanim wyślesz :!:

zapytaj w firmie GODULA MOTOR SPORT pełna profeska :applause:<ok> ;) ;)

Czy ktoś z Was podnosił może moc 2.0 TCE w Jaszpolu? Dzwoniłem tam i podejmują się tego (jest zresztą info na stronie).

Pozdrawiam.

podzielę się z Wami moimi aktualnymi doświadczeniami z tuningu TCE180, zmieniłem turbinę na tą od RS, założyłem wydech od downpipe do końca 2,5cala, katalizator sportowy, wkładka filtru KN do tego modyfikacja wtrysku, wynik 241KM i 371Nm. czekam na pełny chip tuning, powinien dać ok. 270Km, tego oczekuję.

możesz powiedzieć gdzie robiłeś te zmiany?

to nie jest filozofia, turbina pasuje na zasadzie plug`n play, wydech w Eltecu, co do chip tuningu to nie jest koniec, dał na razie b. mało bo 7 koni i 30 Nm, sama turbina podniosła moc o 50 koni!!! ze 180 na 230 i moment z 300 na 339Nm. Może program z RS da więcej.

Dodano: 01 mar 2012 - 07:26

mam jeszcze założoną skrzynię biegów od RS.

a chip tuning gdzie? bo ja u siebie chciałbym własnie to zrobić :mrgreen:

chip tuning GT jes chyba na razie trudny, nieiele wychodi, próbowałem wielu programów, niezadowalające efekty.

Aha - dzięki za info.

A wymiana turbiny na tą z RS to jaki to koszt? Bo przyrost jest dość spory :mrgreen:

Piszesz że wymieniałeś również skrzynie na tą z RS - ta co jest standardowo w 2.0 TCE nie wytrzyma?

ma inne przełożenia, szpera ???(w renault powiedzieli, że to zupełnie inna skrzynia, prawie 2x droższa od GT) turbina używka, choć niemal nowa jak oglądałem ok. 1500pln.

Fajne firmy polecacie :mrgreen: Jeżeli jesteś z Warszawy to np VTG, Masters. To są ludzie którzy ogarniają temat. Wyżej wymienione możesz sobie odpuścić :mrgreen:

kolejny program dał 255 koni i 380 Nm, coraz lepiej.

Dodano: 28 wrz 2012 - 11:53

firma Unitronic z Warszawy jest w stanie zrobić wszystko! Polecam. Zajrzyjcie na stronę, tam jest pomiar mojego TCE180 po modyfikacjach.

Vtech oferuje boxa do TCE 180. Natomiast czy ktoś z Was wgral program (nie podczepil boxa) do meganki z tym silnikiem ? Jeśli ma ktoś jakieś doświadczenia fajnie jak by sie nimi podzielił.

Szukam chiptuningu a nie boxa.

Swoją droga ciekawe jak poprawiła sie dynamika do 100 z tym boxem. Myślicie ze okolice 7 sekund realne są ?

Boxa lepiej nie zakładać bo zniszczy silnik. Poprawi o jedna sekundę przyspieszenie, większe spalanie i temperatura silnika.

Airbites dzięki. Zrobiłeś to w swoim? W sensie czy masz właśnie takie doświadczenia ?