Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

chiptuning Megane III coupe GT


lulu

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jaka jest roznica miedzy ic w megane 2.0 tce 180 koni a megane rs, szukam wlasnie na autodoc i wg ich katalogow, ta w rs jest  jedynie 20 mm glebsza. Czy moze ktos podpowiedziec jak to wyglada ? I kolejne pytanie , czy na turbo i ic z rs mozna osiagnac 250-260 koni ? Czy trzeba wymienic jeszcze wtryski ?

 

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.6 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm.. czyli podobna wartość moge osiągnąć na samym chipie, z seryjnym turbo i ic ( myślę, że okoloice 210 km są realne ). Myślałem, że wtryski maja jakąś rezerwę, ktora można wykorzystać

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt  5.6 :!: - Prezes
Edytowane przez Zanioo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że masz racje. Zmieniam wiec kolejność, czyli najpierw poleci kompletny wydech z downpipe, hamulce, sprzęgło i wtryski, zobacze jaki wynik można uzyskać bez wymiany turbo i ic (chociaż w sumie ic to groszowa sprawa i moment wymiana, więc może też wymienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak podejrzewam. A jak to jest z różnicą w rozmiarze ? Gdzieś na forum czytałem, że jest sporo większy, a według wymiarów w sklepie gdzie zamawiam części ro chyba tylko 20 mm różnicy w szerokości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chipem ze 180 KM zrobisz max;  220 KM / 370 Nm -   zależy jeszcze gdzie ??

Dorzucisz z rs-a ;

  -  turbo + ic  +  wtryski  +  świece  +  sprzęgło obite kevlarem,

  -  wyjdzie ok;  250 - 270 KM,

 -  ic z rs-a -  nie jest rewelacyjne .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam na stałe w Holandii, więc tutaj chyba będę robił wszystko, jutro robimy od rana kompletny wydech i downpipe. Program prawdopodobnie będzie robiła firma rica engineering, mają swoje oddziały w całej Europie.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jestem świeżo po programie.

215KM 365NM.

Czuć różnicę mimo że na klimatyzacji cały czas jeżdżę. 

Można te samochody trochę lepiej zrobić ale moja turbinka nie chciała więcej dmuchnąć. Wg tunera wiek robi już swoje.

 

Robione u jednego z najlepszych w Trójmieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, CzechuXX napisał:

Można te samochody trochę lepiej zrobić ale moja turbinka nie chciała więcej dmuchnąć. Wg tunera wiek robi już swoje.

ile KM miałeś przed ?
a turbina w ogóle dmuchała zadana wartość przed ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2021 o 11:35, CzechuXX napisał:

Papuga :?:

1 bar to jest wartość zadana w fabrycznym programie ?
Sprzęgło jeszcze fabryczne? nie ślizga się po chipie ?

:lapka:
REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - Prezes
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!