Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ksenony- poziomowanie - problem z...


Rekomendowane odpowiedzi

.....tym że padł czujnik poziomowanie w przednim kole(objawy lampy po podniesieniu opadały powoli do poziomy dolnego i po chwili automatycznie sie podnosiły - i tak w koło). ASO zdiagnozowało i wymieniło czujnik i poziomowanie działa ale tylko na lewe światło!!! - prawe ustawia się do poziomu średniego i nie reaguje na wychylenia np. zmiany obciążenia tylnej osi pojazdu. Po podpięciu pod kompa w ASO - diagnoza brak komunikacji z lampą i sami nie wiedzą co jest nie tak (chcą mi pół auta rozbierać!!!!!!!).

Może ktoś z szanownego koleżeństwa przerabiał podobny problem, bo w sumie, mnie to w niczym nie przeszkadza, jak dla mnie droga jest oświetlona poprawnie ale z drugiej strony wiem co to znaczy dostać od kogoś po oczach ksenonami (to w trosce o innych użytkowników drogi) no i zastanawiam się czy do takich świateł nie doczepią mi się na przeglądzie technicznym. A kolejna rzecz to irytująca myśl, że nie wszystko jednak działa poprawnie.

 

Pozdrawiam

i z góry dziekuję za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Ok, tylne światła to może się czymś różnia ale te przednie jak dla mnie to poza wnętrzem takim jakby "karbowanym" to niczym więc skoro nie ma róznicy to po co kombinować

Teraz już wiesz. Bo w fazie I non stop sie psuły. Jak nie przetwornica to czujniki, jak nie czujniki to silniczek reflektora. A silniczek nie wystepuje jako część zamienna, tylko cała lampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
A silniczek nie wystepuje jako część zamienna, tylko cała lampa.

 

 

Tak , tylko zwróć uwagę, że to raczej nie jest usterka silniczka ponieważ on działa. Problem dotyczy tylko braku reakcji jednej z lamp na sygnał z czujnika.

 

PS.

Oglądałem te lampy i nadal nie widzę różnicy poza wewnętrznym ukształtowaniem "luster" i "karbowaniami" wewnątrz lamp.....pofatygowałem sie nawet i sprawdziłem czujnik przy kole - jest taki sam........przynajmniej z wyglądu i sposobu mocowania.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że pomogłem

No dzięki myślę że gdyby taką ścieżkę jak napisałeś przeszli w ASO dawno by wiedzieli co dolega lampce. Dzieki za info.

Nie zamierzam już do nich jechać jak już to zajmę się tym sam w miarę oczywiście możliwości i umiejętności.

 

Dziwi mnie tylko to,że przed wymianą tego czujnika w przednim zawieszeniu obie lampy reagowały na podłączony komp w ASO i nagle po założeniu nowego czujnika jakto się wyraził serwisant komp nie moze się połączyć z prawa lampą "widzi" tylko lewą....ale czujnik był faktycznie padnięty bo lampy przestały opadać - tyle że prawa obiera jakąś wartość średnią i nie zmienia nachylenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

tez mam ciekawie właśnie kupiłem reflektor bo miałem popękany iwymieniłem przetwornice na kupiona od tego samego gościa niestety okazało sie że :

przetwornica nie steruje wysokością ( bo po rozebraniu przetwornicy okazało sie ze nie ma w niej części elektroniki).a także clip nie widzi jej

Trudno kupiłem drugą nową wszystko fajnie tylko clip jej nie widzi a poziomowanie działa odwrotnie do reflektora który jest od nowości. tzn jak jedna podnosi to nowa opuszcza dodam iz na początku obie sa w pozycji opuszczonej i po włączeniu świateł:

orginalna wstaje zatrzymując sie po drodze chyba raz albo dwa ( tak było od nowości)

a druga jedzie płynnie bez zatrzymywania do swojej pozycji i nastepnie odwrotnie reaguje na ruch czujników zawieszenia.

Ma ktoś pomysły

??????

 

ponieważ z nową przetwornicą prawy ( wymieniany reflektor) świeci dużo lepiej od starej zamówiłem kolejną nową zobaczymy co będzie dalej.

Mój megan II 1.6 jest z 2002 roku.

 

czy w wersji II ph1 były jakieś zmiany w ksenonach?

przetwornice VALEO 12 pin kostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Moim zdaniem ustawienie parametrów początkowych CLIP'em załatwi sprawę.

Widzę że jesteś z Lublina, odezwij się na PW to myślę ze ogarniemy temat.

Pytasz o przetwornicę z Megany II ph I <ok> - domyślam się że chodzi Ci o Megane II ph II - bo w podpisie widzę że masz ph I

Niestety przetwornica z ph II nie pasuje do ph I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Jako, że to mój pierwszy post, witam wszystkich serdecznie.

 

temat trochę stary..., ale niedawno kupiłem Megi z ksenonami i mam też problem z autopoziomowaniem. Po włączeniu światła opadają i podnoszą się płynnie do pewnego poziomu (było za nisko więc podregulowałem mechanicznie). Problem pojawia się przy załadowaniu większego ciężaru do bagażnika - poziomowanie w ogóle nie reaguje, nawet jak wyłącze światła i włącze to poziomują sie do tej samej pozycji co bez obciązenia (czyli świecą za wysoko). Sprawdzałem czujniki przy kołach wszystko jest elegancko podłączone. Wypinałem też zaczep od przedniego czujnika i próbowałem nim poruszać - zero reakcji. Pojechałem w końcu podłączyć się pod kompa, na kompie wykazało, że auto ma fabryczne ksenony ale komputer ich nie "widzi". Wie ktoś jaka może być przyczyna?

 

[edit] Dodam też że przód był rozbierany bo wymieniałem rozrząd i może mechanik coś źle popodłączał... nie działają też spryskiwacze na lampy i na tylną szybę. (nie wiem jak było wcześniej, auto z niemiec pojechało prosto do mechanika)

 

[edit] Aha, wyczytałem też gdzieś że lampy powinny też reagować na przyspieszenie auta czy na nierówności na drodze. Może ktoś potwierdzić czy to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam też że przód był rozbierany bo wymieniałem rozrząd i może mechanik coś źle popodłączał... nie działają też spryskiwacze na lampy i na tylną szybę.
z ta przypadłością mechanior musial mieć cos wspólnego,to wszystko jest w okolicach rozrządu.
Pojechałem w końcu podłączyć się pod kompa, na kompie wykazało, że auto ma fabryczne ksenony ale komputer ich nie "widzi". Wie ktoś jaka może być przyczyna
czujnik masz po przeciwnej stronie niż rozrząd tak,że to nie wina mechaniora.W czujniku jest tez przekażnik do ksenonów...może on sie nie łączy z głownym kompem w samochodzie?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

mam auto od 2 dni, po odpaleniu ksenonki fajnie jeżdżą do góry, potem troszkę na dół. Ale generalnie świecą nisko i krótko (w porównaniu do mojej poprzedniej M IphII czy cytrynki picasso, widać na pierwszy rzut oka).

A - długie też jakoś w dół świecą, a tu piszecie że to nie powinno mieć związku z ksenonami.

 

Poradźcie, gdzie podjechać. Do mechanika czy elektryka? A może od razu do ASO? A jak ktoś z Wrocławia czyta, to może być nawet adres na PW :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czujnik masz po przeciwnej stronie niż rozrząd tak,że to nie wina mechaniora.
a może być tak, że coś jest źle popodłączane przy samych lampach albo przetwornicach?
W czujniku jest tez przekażnik do ksenonów...może on sie nie łączy z głownym kompem w samochodzie?
chodzi o czujnik przy kole? jak sprawdzić ten przekaźnik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

seal08, powinieneś zacząć zabawę przede wszystkim od ustawienia pozycji świateł w pozycji 0....ale to tylko wyłącznie na Clipie(program serwisowy renault).

Wercje przy lampach bym odrzucił,nie poziomowałyby się wogóle.

Chodzi o czujnik przy przednim kole...nie mam pojęcia jak go sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że waśnie na Clipie nie "widzi" że podłączone są ksenony, pokazuje że powinny być ale niema z nimi kontaktu... Więc nie ma jak tego ustawić. Koleś powiedział mi że może mam nie oryginalne lampy. Choć auto ma zapisane w kompie że ma fabryczne ksenony. Możliwe że auto miało jakieś małe "kuku", były zbite lampy i wymieniono je na jakieś zamienniki... Może ktoś wie jak sprawdzić czy lampy są oryginalne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!