Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

ksenony- poziomowanie - problem z...


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

no na kloszu jest Valeo więc oryginały... Pofatygowałem się nawet żeby rozebrać jedną Lampę, wszystko oryginalne, wydaje się jakby nic nie było w nich wcześniej ruszane. Do sprawdzenia pozostają już chyba tylko czujniki na zawieszeniu. Nie rozumiem tylko dlaczego w takim przypadku komp nie widzi mi że mam podłączone lampy, nawet jakby czujniki były uszkodzone to komp powinien chyba widzieć połączenie z lampami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mam podobny problem. wszystko działało do tej pory tak jak powinno. ostatnio zauważyłem że lampy przy odpaleniu idą na trzy skoki do góry i zaczynają pomału opadać. czy mam zacząć od sprawdzenia tego czujnika przy kole przednim, czy może jest ktoś z clipem z okolic świdnicy? na komputerze na zegarach nie ma żadnych błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam

 

Temat widzę archaiczny ale mam podobny problem.

Aktualnie światła są ustawione poprawnie tyle że na sztywno.

Przedni czujnik nawet przy ręcznym przesuwaniu nie powoduje reakcji świateł. CLIP również mówi o jego uszkodzeniu. Styki we wtyczce całkiem przerdzewiały zatem nie ma co się dziwić. W dodatku wtyczka się rozleciała.

Tylny ktoś ustawił w pozycji symulującej maksymalne obciążenie z na tylnej osi a następnie zmusił komputerem lampy by świeciły poprawnie.

Kiedy jadę nieobciążonym autem to mi to nie przeszkadza. Jednak jak włoże coś do bagażnika lub posadze kogoś z tyłu to współczuję tym co jadą sprzeciwka :D

Tylny czujnik położenia działa poprawnie. Kiedy nim poruszam to światła się podnoszą.

 

Zatem mam pytanie: gdzie można dostać taki czujnik najlepiej z wtyczką? (poza ASO)

Obserwuję aukcje od jakiegoś czasu ale ciężko to upolować. Do laguny jest tego sporo ale do Megane II jakoś nie spotykam.

Może ktoś z forumowiczów posiada na zbyciu?

Edytowane przez matkoc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Czy komuś udało się rozwiązać problem braku połączenia z xenonami?

(światła na 3 skoki do góry a później jadą na sam dół i nie reagują clip się nie łączy)

Mam fabryczną instalację i samo z siebie przestało działać.

Sprawdzone było ECU i UPC i nadal nic na CLIPIE brak połączenia.

Zna ktoś rozwiązanie tego problemu czy trzeba całą instalację kostka w kostkę sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Miałem identyczny problem po wymianie przetwornicy i obu palników. Lewy ksenon też się nie komunikował z podpiętym kompem i też nie działało w nim samopoziomowanie po zmianą ociążenia. Serwisant wypiął zasilanie z prawego ksenonu ( ten dobry ) i jeszcze raz odpalił program ( przy zaświeconym lewym ksenonie). Po prostu nowa przetwornica nie miała nadanego adresu, i dlatego nie była widziana przez komputer. Po nadaniu adresu, podpięty został ten dobry ksenon. Po tej operacji oba ksenony są widoczne i oczywiście powróciło samopoziomowanie lewego ksenona przy zmianie obciążenia auta. Cała operacja trwała ok. 20 min. bez rozbierania czegokolwiek w aucie. Obecnie wszystko działa na tip-top. Także radzę podjechać do jakiegoś dobrego serwisu Renault, niekoniecznie ASO. Problem jest do rozwiązania. Mam nadzieję, że moja podpowiedź pomoże. Pozdrawiam

Edytowane przez Arion
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witajcie,

 

po dwóch latach od ostatniego wpisu w tym wątku, chciałbym go zaktualizować o podobny przypadek z jakim obecenie się zmagam. Mianowicie po włączeniu świateł oba reflektory się poziomują, poruszając się w górę i w dół, do prawidłowej pozycji. Stojąc w miejscu nawet i godzinę świecą nieruchomo. Natomiast w czasie jazdy często widzę jak wędrują w górę oślepiając innych kierowców. W czasie jazdy w nieregularnych odstępach czasu reflektory podnoszą się w górę oraz opadają do prawidłowego poziomu. Mam wrażenie jakby podnosiły się najczęściej przy przyśpieszaniu. Zawsze natomiast zatrzymując się na światłach i stojąc w korku świecą prawidłowo. Mechanik sugerował luzy gdzieś na połączeniach, jednak okazało się że instalacja jest prawidłowo połączona.

 

Czy ktoś walczył z podobnym tematem i udało mu się go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Czybobry. Czytałem szukałem i znalazłem. Pytanie mam, majac xsenony mam też czujnik przy prawym kole. Czujnik jet przykrecony na uchwyt (ktorego nie sposób znaleść na aukcjach). Potrzebuje taki uchwyt do czujnika ma ktoś pomysł gdzie szukać takich rzeczy w pobliżu Bydgoszczy. Nastepne pytanie w sprawie czujnika, został zdjety i ramie, które jest zamontowane do czujnika z jaką siła powinno sie poruszać? Bo te moje to tak troche ciężko chodzi, na dodatek jeden pin sie ze starości ułamał i został w kostce. Czy kostka jest rozbieralna ta przy samochodzie? Bo zachodze w głowe jak ten pin wyciągnąc. Dodam, że całość ma już 11 lat i nie wiem czy czujnik działa. Po odpaleniu świateł idą do góry i zjeżdzają więc czujnik nie wiem czy działał. Licze na podpiwiedzi, dziekuje za pomoc

 

lapka2.gif

Regulamin pkt.

5.6 - pl-literki Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam kolegów. Potrzebuję informacji jak jest przykręcony i do czego czarny sterownik poziomowania reflektorów. Tylko że w megane II ph 2. Wiem że w okolicy reflektora lewego. Czy jest przykręcony do tego samego mocowania co reflektor? Może ktoś dysponuje zdjęciem jak zderzak ściągał. Zdjęcia montażu czujników też mile widziane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!