Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny podnośnik szyb HOW TO


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam, też mi padł mechanizm opuszczania szyby ,przód od pasażera, przeczytałem wszystko od 2007 roku, wszystko fajnie wytłumaczone i wiem co mam robić.

 

Po kropkach i przecinkach stosujemy spację!!! Poprawiono. Aston76

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozebraniu drzwi kierowcy w celu oblukania instalacji elektrycznej zauważyłem, że jest tam pęknięty plastikowy element:

thumb_hosting_zdjec_1440425024__dsc_07811111.jpg

Czy to się nazywa ślizg ?

Jak ktoś ma fotkę tego elementu to będę wdzięczny, bo nawet nie wiem jak tego szukać, gdyż nie wiem jak wygląda od drugiej strony.

Czy to się wymienia jakoś bezproblemowo ?

Na razie szyba zachowuje się normalnie ale jak to pęknie całkowicie to pewnie będzie problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, przeczytałem manuala, teraz jestem już bardziej uświadomiony.

Podsumowując, chcąc wymienić sam ślizg i tak trzeba wymontować cały podnośnik ?

Co z szybą ? Zostaje w drzwiach czy się ją wyjmuje ? Jeśli zostaje to na dole, czy podpiera się czymś i ma być na górze ?

Przepraszam za być może banalne pytania, ale jestem laikiem w tych sprawach.

 

Czy te ślizgi się czymś różnią ? Wyglądają jakoś odmiennie.

Który lepiej kupić ?

Link allegro 1

Link allegro 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AD1 - tak

AD2 - szyba zostaje w drzwiach, trzeba ją zdjąć z kołka na plastikowym elemencie spinającym linki, powinna być też zabezpieczona plastikową zawleczką, jak nie masz to też poszukaj i kup, czasami jak jej nie ma szyba lubi sobie spadać z kołka. Nie ma znaczenia, czy ją podniesiesz czy opuścić, musisz ja zabezpieczyć przed rozbiciem.

AD4 - różnią się na pewno tworzywem i konstrukcją, ja mam takie jak te niebieskie, ale ja wymieniałem parę lat temu, teraz to się mogło dużo zmieniać.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki P_r_z_e_m_o, dzisiaj wymieniłem ślizg. Przy okazji przesmarowałem linki i szynę smarem grafitowym.

Po wyciągnięciu podnośnika, rozbieranie go trzeba zacząć od narożnego, trójkątnego plastiku.

Jak ktoś się zna to może to oczywiste, ale dla takiego laika jak ja, potrzeba było dłuższej chwili żeby to rozkminić.

Dlatego pewnie innym laikom to spostrzeżenie się przyda.

Edytowane przez Masterboy75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Mam Scenica Ph1 z 2000 roku, padł mi mechanizm z tyłu. Z tego co widzę to są 2 rodzaje tych mechanizmów. Czy one są zamienne i pasują obydwa? Mój akurat jest ten który jest droższy w zakupie i mniej dostępny więc gdyby pasował to założę inny, W srodku i tak nie będzie widać, ważne żeby robił robotę :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!