Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny podnośnik szyb HOW TO


Rekomendowane odpowiedzi

Nie jestem pewien, ale chyba nie da się tak jak chcesz.

 

Dodano: 27 mar 2012 - 18:39

Ale jak ktoś ma szynę z Megane to niech zmierzy rozstaw śrub na szynie po której chodzi plastik.

Ja mogę to samo z robić w scenicu.

obrazek1ccc.jpg

 

Dodano: 27 mar 2012 - 19:32

Ta odległość dla podnośnika lewy przód wynosi 42 cm, mierzone mniej więcej pomiędzy środkami otworów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

W moim scenicu z 96 roku przestała się otwierać szyba przednia po stronie pasażera. Sprawdzałem bezpieczniki i są ok. Rozebrałem i sprawdziłem przełącznik. Jest ok. Rozebrałem drzwi i tam również cały mechanizm jest w porządku. Wygląda na to, że padł jakiś przekaźnik. Podczas otwierania/zamykania szyby z prawej strony słychać z przodu jak cyka przekaźnik natomiast gdy próbuję otworzyć szybę pasażera nie słychać nic. Czy faktycznie może to być wina jakiegoś przekaźnika? Jeśli tak to gdzie on się znajduje i jak go wymienić? Ile kosztuje taki przekaźnik?

 

Mam ten sam problem w Megane phy I 98r.

Proszę o pomoc jak zlokalizować przekaźniki i ewentualnie zdemontować

Jakie to dokładnie przekaźnik (symbol) i ewentualnie koszt.

Z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdziłem wszystko silnik, przewody, sterownik, bezpiecznik. Co dziwne ze od kierowcy słychac cykanie okolice bezpieczników (zapewne przekaźnik) a od pasażera wogle cisza oczywiście też nie działa.

Nie wiem jak się dobrać do tego przekaźnika totalnie brak miejsca czy muszę coś wymontować by mieć dostęp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

w prawych przednich drzwiach linki podnosnika szyby wypadły z kołowrotka i trochę się pogięły. Ponadto pękł plastikowy ślizg przy szynie. Jak to naprawić? Kilka zapytań do Google'a skutkowało znalezieniem tzw. zestawów naprawczych (komplet linek naciągniętych na kołowrotek, ze ślizgiem i szyną). Można też kupic sam ślizg, resztę przecież mam. Tylko jak to nawinąć? I czy przez to, że linki sie lekko pogięły nie będzie problemów w przyszłości?

 

Będę wdzięczny za rady użytkowników z podobnymi doświadczeniami.

 

Pozdrawiam,

Łabędź

Przeniosłem, a Ty używaj :)

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kilka dni temu jadę sobie moim sceniczkiem i obniżyłem trochę szybę, bo było gorąco. I coś się stało, bo później nie mogłem jej zamknąć. Naciskałem przycisk ale bez skutku. Więc podniosłem ją ręcznie na siłę, ale tylko do wysokości 3/4 otworu w drzwiach, bo dalej nie chciało się podnieść. Następnie próbowałem coś jescze modzić z przyciskiem i było słychać jak chodzi silnik i coś chrobocze w nim. Po przyjeździe do domu rozebrałem drzwi i szok!!! Metalowa linka poplątana i w niektórych miejscach zniekształcona (trzeba było ja rozprostowywać). Zauważyłem też jakiś malutki kawałeczek białego plastiku, pewnie odłamany, ale nie wiem od czego. Udało mi się nawinąć linkę na bęben, ale podczas włączania znowu się zaczynało plątać. Pomyślałem, że trzeba będzie wymienić linkę. Ale dodatkowym problemem jest to, że teraz można się do scenika włamać!!! Szybę można spokojnie przesuwać rękami nawet gdy linka jest odpowiednio naciągnięta. Dlaczego szyba daje się obniżyć? Bo ta od strony pasażera przesuwa się tylko po włączeniu przycisku, ręcznie na siłę jej się nie obniży. Czy jest możliwość naprawienia tego? Jakie są przyczyny tego przesuwania się szyby? Musiałem ją zabezbieczyć drewnianym długim kołkiem. Proszę o pomoc i z góry dziękuję i pozdrawiam.

Następnym razem poleci do kosza, trzeba było użyć :), jak widzisz temat jest i to całkiem spory.

Przeczytaj!

Edytowane przez P_r_z_e_m_o
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ten sam problem i u Mnie. Podnosilwymiany podnośnika szybm szybę i był trzask(jak bym kamień przycią). Dzisiaj rozebrałem z oględzin wynika że linka spadła ze ślimaka. Wymontowałem wszystko nawinołem(nie jest to łatwa sprawa-było kilka pró:D niestety podniosło się tylko odrobine i znowu to samo. Widziałem, że linka jest lekko pogięta czy to może mieć wpływ na to, że spada ze ślimaka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak linka jest pogięta to będzie spadała ze ślimaka i nic z tym już nie zrobisz. Przerabiałem właśnie ten temat z prawą przednią szybą. Reperaturki, czyli komplet dwóch linek i komplet ślizgów można kupić za około 90 zł.

UWAGA

za nim dokonacie zakupu prawej lub lewej przedniej, proszę się upewnić jakie macie kostki łączeniowe do silniczka, gdyż są dwa rodzaje. Ja zakupiłem, z oferty allegro za 90zł (trafiła mi się okazja, bo przypadkiem zamiast Scenic wpisałem Scenik). Wszystko miało pasować, a tu ... jest różnica w kostce wiązki do podłączenia w silnik. W moim RX4 rocznik 2000 jest kostka okrągła wpinana prostopadle w obudowę silnika, a przysłano mi z silnikiem gdzie kostka jest wpinana wzdłuż silnika i o przekroju owalnym, nie pasują (zdjęcia załączę na koniec). Nie da rady też wymienić silnika, bo w moim jest przykręcany na 4 wkręty, a ten przysłany jest zaciskany. Poza tym, i szyba i mocowanie silnika pasowało na swoje miejsce. Nie chcąc bawić się w odsyłanie i szukanie od nowa, wpiąłem się z przewodami kostki przysłanej (nie chcący przysłanej wraz z mechanizmem), przed oryginalną kostkę, polutowałem, oizolowałem i działa pięknie, oryginalnej kostki nie wycinałem, została zaizolowana. Przed "zawiązaniem" przewodów na stałe, trzeba tylko jeszcze znaleźć prawidłową polaryzację przewodów, aby szyba szła do góry naciskają guzik w górę, i odwrotnie.

Na zdjęciach zaznaczyłem swoje części jako RX4, ale to dokładnie chodzi o rocznik auta, tak jak rozmawiałem ze znajomym, to ten co mi przysłano jest z przed 1999 roku.

dsc000mrm.jpg

dsc000hyh.jpg

dsc000fxf.jpg

kostkaaoa.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam.

Ja również miałem problem z podnośnikiem szyby.Przy podnoszeniu szyby coś szczeliło i szyba została w połowie drzwi.

Jako,że nie chciałem ryzykować przy rozbieraniu drzwi aby ich nie uszkodzić,poszperałem w internecie.

Znalazłem warsztat,który zajmuje się naprawą mechanizmów podnoszenia szyb.

Po przyjezdzie Pan w 5 minut wyjmuje szybę i ocenia szkody.W moim przypadku rozpadł się plastikowy element podnośnika szyby.

Mechanik dorabia metalowy i na następny dzień montuje cały podnośnik w drzwiach.

Całkowity koszt operacji w moim przypadku to 200 zł.

Jeśli jesteście z Warszawy lub okolic to polecam.

Podaję adres:Saska 93 Warszawa tel:(22)6263267

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zdrowo przepłaciłeś.

Spinki od 9,5 za 5 szt do 25 za sztuke w ROMIX-ie

nr kat. Romix: C10108

W ASO zapewne też nie będą drogie. Przykładowo do sceniola II, za 2 szt przód lub tył, żądają 24zł.

Wymiana na gotowo w godzinę, z układaniem linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam podobny problem,

w pewnym momęcie zauważyłem że szyba jest lekko uchylona, przy próbie zamknięcia okazało ze się nie da i szyba na nierównościach powoli opada niżej. Po zatrzymaniu okazało się że szyba się opuszcza normalnie ale nie podnosi tylko słychać wtedy chrobotanie, wówczas podnioslem szybę ręcznie( nie mogłem zostawić opuszczonej anie nie wiedziałem że nie powinienem tego ruszac).

Mechanik stwierdził bez patrzenia do środka żeby kupić zamieninnik z http://www.electriclife.pl/index.php. Tyle żeby był bez silniczka bo on działa.

Ktoś miał doświadczenia z tymi zamiennikami ? cena podobno ok 100 zł ?

Czy wg was warto kupować taki zamiennik ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!