Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Elektryczny podnośnik szyb HOW TO


Rekomendowane odpowiedzi

Witam rozebrałem drzwi okazało się, że padł ślizg kupiłem go w sklepie za 15zł urwała się także końcówka linki wychodzącej z dołu (to zgrubienie) złożyłem wszystko i okazało się, że coś się stało z linku ponieważ coś się blokuje do pewnego momentu wysuwa i ciągnie linkę następnie strasznie ją luzuje. Nie miałem już czasu zdejmować silniczka i tego sprawdzać zrobię to kiedy indziej. Czy myślicie, że wymiana linki będzie konieczna zestawy naprawcze na allegro 70zł czy wystarczy tylko odkręcić pokrywkę silniczka i z tej linki może coś jeszcze być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak wyjąć sam podnośnik? czy kupując nową linkę np. na takiej aukcji http://allegro.pl/renault-megane-1-podnosnik-szyby-linka-lewy-p-i1750128324.html nie będzie problemu z jej nawinięciem na podnośnik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam podobny problem z mechanizmem elektrycznym od kierowcy pękła linka i ślizg prowadnicy szyby.Może mi ktoś napisać jakie są długości linek i czy linki przy nawijaniu na kołowrotek muszą być mocno naciągnięte!niewiem czy te sprężyny na linkach musza być mocno naciągnięte przy wejściu do silniczka?linki kupiłem 5m w sklepie metalowym i zapłaciłem 50gr teraz muszę podzielić ale nie wiem na jakie długości!i czym te linki najlepiej zabezpieczyć?proszę o rady i pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Dodam od siebie aby ograniczyć koszty naprawy.Nie sterujcie szybą po usłyszeniu trzasku w mechaniźmie lub gdy szyba opadnie. W tedy dochodzi do zmasakrowanie linek i zaczyna się kombinowanie z ich wymianą . Dzisiaj złamał mi sie górny element prowadzący i po sterowniu doszło do wspomnianej masakry linki. Zamiast wymienić kawałek plastiku za 15zł muszę dołożyć i kupić używke(cały mechanizm) bo nie chce mi się kombinować z linkam.

Koszt używki to około 150zł+przesyłka, zestaw naprawczy tzn. linki+plastiki to 107 zł z przesyłką.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Pozwolę sobie odnowić temat.

Nie działa opuszczanie (podnoszenie) szyby pasażera przód - silniczek chodzi ale efektu brak. Po rozkręceniu drzwi znalazłem połamany plastik kształtem jak ten od mocowania szyby i latającą w drzwiach linkę. We wcześniejszych odpowiedziach znalazłem sugestię dorobienia takiego elementu z aluminum (nie posiadam umiejętności, zdolności ...) ale przeglądając allegro moją uwage przykół fakt, że podobne elementy posiadają szyby tylne (1/4 ceny mechanizmu przedniego) i teraz pytanii czy ktoś sprawdzał czy pasuja te elementy zamiennie (linki są różnej długości) ale czy pozostałe elementy sa juz takie same? A może ktoś z forumowiczów dorabia takie części i może mi odsprzedać za rozsądną cenę (z chęcią kupię komplet).

 

2169767607.jpg

 

Zdjęcie skopiowane z przypadkowej aukcji Allegro (nie jestem jego autorem) służy jedynie do wskazania przykładowej (omawianej) części.

 

Przeglądając dalej Allegro natrafiłem na takie coś i teraz moje dodatkowe pytanie czy warto brać używane ( jak kupie używane tył to tez używany :lol: ) czy ktoś ma pomysł na inne rozwiązanie tzw. "długoterminowe"??

Edytowane przez Mxerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dorobienia takiego elementu z aluminum

Trwałe to to na pewno będzie ale na kosztach popłyniesz, lepiej kupić oryginał lub zamiennik jest tego cała masa na allego.pl np. ta

Ten element jest identyczny w każdym podnośniku, niezależnie od strony. Stosowany był o ile dobrze kojarzę w Clio/Tali, Maegane, Scenic i pewnie w jeszcze paru modelach. Różnica polega na tym że podnośniki P/L są odbiciem lustrzanym. A linki są rzeczywiście różnej długości.

Kup ten plastik i poskładaj do kupy.

Taka mała uwaga techniczna. Żeby założyć ten element trzeba zdjąć ten mniejszy plastik. Linki przeciągnąć przez włożony plastik (ten przytrzymujący szybę) i dopiero wtedy zakładać ten trójkątny plastik. Ma on być ustawiony prostopadle do płaszczyzny szyny. Jak włożysz wąsy w otwory to dopiero wtedy przekręć go tak aby wskoczył na swoje miejsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że poszukiwania na allegro od tzw. du..y strony zacząłem. Dobrze że jednocześnie napisałem na forum.

Idąc na skróty czy mogę prosić o rozpisanie z jakich elementów składa się mocowanie linek do tej metalowej prowadnicy bo sprzedają ślizgi (nie do końca nazwa mi współgra z zastosowaniem) oraz zaciski (osobno) a brakuje kompletnego zestawu naprawczego bez linek (samo mocowanie), natomiast w zestawie z linkami są jeszcze inne części, których nie mogę w wyobraźni spasować.

Konkretne pytanie - co mam kupić aby na nowo zamontować linkę (w grę wchodzi wymiana plastików z drugiej strony prowadnicy)?

Z góry dziekuje za podpowiedzi :lol: :o :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytamy --> http://megane.com.pl/files/file/36-wymiana-podnosnika-eklektycznego-i-zamka-drzwi-megane-i-scenic-i/

Z tego co napisałeś, a przynajmniej ja tak zrozumiałem musisz kupić ten element

2195004227gzg.jpg

 

Niestety wyżej wprowadziłem w błąd ale teraz poprawiam te elementy też są różne dla lewe i prawej strony.

naprawczego bez linek

Są takie na allego , poszukaj. Z tym, że w poszczególne elementy są w odrębnych aukcjach.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu finalizacji:

zdjęcie słabej jakości części, która się ułamała i wyciągnąłem ją z samochodu:

dsc04179ada.jpg

 

 

 

na 100% jest to ta część - kawałek zdjęcia (lewy górny róg) z mojego popoprzedniego postu:

 

2169767607mtm.jpg

 

czy to ta sama część, której zdjęcie P_r_z_e_m_o wklejasz w swoim poście?? i czy potrzeba coś jeszcze??

 

Dodano: 15 mar 2012 - 08:45

I ponownie

Znalazłem brakującą część - na Allegro wygląda tak.

Moją część tematu można już zamknąć.

Pozdrawiam.

:lol:

Edytowane przez Mxerus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na obu zdjęciach jest ten element.

czy potrzeba coś jeszcze??

Nie wiem bo nie widzę Twojego podnośnika, obejrzyj wszystkie plastiki, jeżeli któryś jest pęknięty ułamany, wymień.

tu masz linki do przykładowych aukcji

link1

link2

link3

 

Moją część tematu można już zamknąć.

Nie da się zamknąć części tematu :lol:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Oczywiście mimo telefonicznych zapewnień miało być to, ale jednak przysłali zły kompletny mechanizm do prawej przedniej szyby Scenic RX4 (to samo co cywilny Scenic). Na szczęście sprzedawca oddał również koszty przesyłki, bo przysłał tylny.

A teraz mam pytanie, może ktoś z Was wie, czy Scenic a Megane to to samo urządzenie (mechanizm). Na allegro do Scenic najtaniej znalazłem za 120zł, a do Megane są nawet po 40zł i wyglądają jak nowe, również kompletne z silnikami. Oglądałem zdjęcia i wydaje mi się, że to jest to samo. Ale czy na pewno, może szyna jest krótsza, ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!