Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe auto - co wymienić


rlat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Właśnie stałem się posiadaczem Megane 1.9 DTI ( z 1999( za kilka dni umówiona u mechanika wymiana rozrządu. Tylko hasło rozrząd kryje w sobie wiele elementów. Chciałbym mieć pewność że zlecone prace zostaną wykonane - co powinno być wymienione w nowo nabytym aucie. Ja chciałbym połączyć to z wymianę olejów i filtrów, ale obawiam się że jeśli nie wspomnę co ma być zrobione to nie zrobią tego.

Chciałbym wymienić:

- rozrząd (i jakich elementów wymiana powinna być uwzględniona w tym haśle)

- pompę wodną

- olej (jaki się powinno lać do tego silnika)

- filtry: oleju, powietrza, paliwa

- filtr kabinowy, (czy to jest to samo co filtr przeciwpyłkowy) - samochód z klimą.

 

Następne pytanie, sprawdzić stężenie czy od razu wymienić płyn chłodzący i hamulcowy? Auto ma 153 tys. przebiegu (nie wiem na ile to prawdziwe wskazania licznika) Hamulce są ok, były sprawdzane na stacji diagnostycznej (dodatkowe badanie w kilka dni po przeglądzie).

Boję się trochę jeździć tym autem bez wymiany rozrządu (naczytałem się o efektach zerwanego paska). Niewiem jak poprzedni właściciel podszedł do zagadnienia zrobienia rozrządu cieżko coś powiedzieć - może zrobił go po 75 tys. km (jak zaleca producent) a może wcale, auto nie ma żadnej dokumentacji serwisowej, karteczek z datami wymian oleju itp).

Jaki może być koszt takiej usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy takim przebiegu rozrząd musiał być już robiony, w zasadzie wymień wszystko to co napisałeś plus wymiana oleju w skrzyni biegów, kontrola/wymiana klocków/tarcz/bębnów/szczęk wymiana płynu hamulcowego, wspomagania i chłodniczego i powinieneś mieć spokój

 

kabinowy = przeciwpyłkowy

 

Ja też od razu po kupnie zrobiłem taki duży przegląd i mam spokój ze wszystkim :) Wymieniłem jeszcze wszystkie poduszki pod silnikiem/skrzynią. Zapłaciłem koło 2000-2500 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Może będziesz miał więcej szczęścia niż ja, bo ja też kupiłam samochód prawie taki jak Ty i też pytałam o mam zrobic. Nie doczekałam się na odpowiedź. Sama pojechałam do serwisu i tam zrobiłam przegląd. Wymienili mi wszystkie filtry i olej. Zapłacilam prawie 8oo stówek. Za wymianę rozrządu chcą prawie 3000 zlotych. Czekam z niecierpliwością co koledzy odpowiedzą. Moze sobie myślą. że baba to do garów a nie do meganki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisalem ze wymienialem rozrzad w salonie.

 

Podstawowa zasada, jak masz auto po gwarancji to staraj sie omijac ASO jak najszerszym lukiem, jesli tylko sie da. :) To zdziercy i nic wiecej (choc sa tez i dobre autoryzowane serwisy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróćmy może do głównego wątku dyskusji. Co kryje się pod pojęciem "wymiana rozrządu" przy silniku DTI. Podobno jest kilka wersji tego silnika - i koszty wymiany rozrządu w zależności od wersji mogą się diametralnie różnić, czy ktoś mi może przybliżyć ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przy rozrządzie wymieniłem: pasek zębaty, wszystkie rolki prowadzące, napinacz paska rozrządu i dodatkowo napinacz paska klinowego - stary nie był w najlepszej kondycji.

Przy jednej robocie dodatkowo pompa wody. Części kosztowały w granicy 800 PLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyglądnąłbym się jeszcze zawieszeniu (nic nie stuka na nierównościach, przy skręcie na małych prędkościach?), w jakim stanie są amortyzatory, klocki, szczęki w hamulcach, tarcze hamulcowe, choć przypuszczam, że przy takim przebiegu były już wymieniane, ale może warto tam zaglądnąć.

Co do ASO to omijaj je z daleka, ze względu na ceny części i koszt robocizny.

Ktoś na pewno poleci Ci sprawdzony warsztat w okolicy. Jak nie to popytaj wśród swoich znajomych.

Z tym, że nie spiesz się, zbierz opinię o danym warsztacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Mnie chodzi o to żeby dokładnie oglądnąć te elementy, to że przeszły przez diagnostykę nie oznacza, że za chwilę nie będziesz np musiał tarcz wymienić bo klocki są już zjechane.

Możesz mieć ucięte przewody od kontrolki zużycia klocków, ot taka modyfikacja w tych rocznikach. :-?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!