Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe auto - co wymienić


rlat

Rekomendowane odpowiedzi

Obejrzeć nigdy nie zaszkodzi - tylko niechcę w tym momencie wydawać pieniędzy na coś co spokojnie może jeszcze pojeździć - choć wiadomo hamulce = bezpieczeństwo i na tym raczej nie wskazane oszczędności. Klocki są ok, na tarczach utworzyły się ranty więc prędzej je bym musiał wymienić/zeszlifować.

Zakup auta + wszystkie okoliczne wydatki dosyć mocno nadszarpnęły budżetem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz nigdzie jeździć wystarczy kanał lub podnośnik, po kolei odkręcić koła i wtedy wszystko będzie jasne, a przynajmniej będziesz wiedział, że za jakiś czas musisz klocki czy szczęki wymienić. Jeżeli z tyłu masz hamulce bębnowe to jest ciut więcej roboty, ale spokojnie zrobisz to samodzielnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

olcia123 pozwole sobie troszke offtopicowac:

 

1. jezeli do serwisu samochodowego idzie kobieta placi 3 x tyle co najglupszy facet (czyli ja :-P). Mechanocy samochodowi zarabiaja przede wszystkim na niewiedzy klienta ! Co nie oznacza, ze to sami zlodzieje itp. wrecz przeciwnie, po rostu korzysta sie ze sprawdzonych warsztatow (mamy taki dzial, zawsze mozesz sie podzielic swoimi uwagami).

2. jezel nie wiesz ile co kosztuje dzwonisz lub idziesz do innych serwisow samochodowych i pytasz sie ile to kosztuje i jakie czesci / co wymienia - ja zawsze dzwonie / pytam sie 3ch warsztatow.

3. idziesz i naprawiasz tylko w wiekszych warsztatach, nie malych w garazu!

4. pytasz sie kolegow (nie kolezanki - no moze ich mezow) gdzie oni naprawiaja swoje bolidy! I co polecaja i ile co kosztuje na oko, na 99% ktos juz cos takiego jak ty robil, moze w innym aucie ale bedziesz miala jakis poglad cenowy.

5. idziesz co sklepu z czesciami motoryzacyjnymi i facet Ci na miejscu powie dokladnie ile do twojego samochodu kosztuje jaka czesc, bo ma komputer / katalog. Trzeba tylko (a moze az) znac dokladny rocznik, model, typ / rodzaj silnika, czy auto ma klimatyzacje czy nie, w drastycznych przypadkach niejzajomosci jekiegos szczegolu pytasz sie na forum i juz wiesz - zawsze mozna kilku osob tez na priva.

6. jak masz taka magiczna ksiazke do autka, w ktorej jest napisane (mozna taka zawsze zalozyc) co sie kiedy w niej robilo to niech wpisuja dokladnie i wyraznie co zrobili i pieczatka i niech dadza paragon w serwisie samochodowym.

 

Ufff :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze wysłać emila na adres na stronie www.renault.pl zadając dokładnie to samo pytanie : ile będzie kosztować element "nazwa" w opcji z wymianą w wazym serwisie. Odpowiedź dostaniesz w ciągu 24 godzin wraz z namiarem osoby prowadzącej. I masz to czarno na białym :D . Głupio że ilość znaków w firmowym polu jest ograniczona ale można wysłac kilka zapytań. Dwukrotnie uzyskałem odpowiedź wraz z ceną części i ceną robocizny. Części kupiłem w serwisie (!!!!! o rany ) ale robociznę przelałem na własne konto. Ze względu na potrzebę ciągłego użytkowania Meggi opcja części z Allegro nie wchodziła w grę :-? .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam MII kombi 2004r. od kilku dni stan wskazanie licznika to 88000(nie wiem czy wiarygodny)w kazdym badz razie w aso za wymiane rozrzadu pompy i napinacza zyczyli sobie 2100zl a ja za wymiane:

-pasek roz. napinacz i pompa

-olej

-plyn chlodniczy

-filtr paliwa, powietrza, oleju, klimatyzacji

-dwa przednie amortyzatory(monroła-niewiem jak to sie pisze)

-przynitowanie tablic rejestracyjnych, przykrecenie 2 srub od przedniego spoilera, zamalowaniu 2 rys na drzwiach i tylnym zderzaku

zaplacilem 1900 czesci i robocizna u "swojego" mechanika.i niewiem co daje aso tym ktorym skonczyla sie gwarancja chyba tylko spokoj ducha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzien dobry

jestem uzytkownikiem forum megane jakies 12 minut

Bardzo ciekawi mnie temat megane classic z 1997r z silnikiem dti

Przed kupnem tego ata szukałem w internecie ofert auta z tego roku i z tym silnikiem i nie znalazłem zadnej takiej megany?

Czy jest mozliwe ze u mnie zmienili silnik czy wychodziły w tym roku modele z takim silnikiem. Ato sprowadziłem z francji nie mam zadnej ksiązki serwisowej?

Prosze jeszcze o podpowiedź jak sprawdzic czy rozrzad byłzmieniany czy mozna jeszcze jeździcz? Wyczytałem za forum ze to duzy wydatek.....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No po przeczytaniu tego tematu zastanawiam sie co ja zrobiłem moze ze kupiłem renault, bo to takie koszty tego a równiez sie zamierzam do wymiany tychrze cześci oprócz pompy i piltra pyłkowego czy coś takiego (czy lepjej warto ??). mam zrobione 168tys i renówke z 2000r, musze zadzwonic do znajomego mechanika i zobacze ile mi krzyknie za czesci a zaopatruje sie w INTERCARS. Ja myslałem ze w 500zł sie wyrobie ale sie astanawiam po przeczytaniu tego tematu ;);)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

topol, trza było kupić benzyniaka, byś się zmieścił. W dieslu to co oszczędzisz w paliwie częściowo pokrywa droższe części, dlatego m. in. opłaca się jeździć dieslem przy większych przebiegach. Ale generalnie kompletny rozrząd plus pasek akcesoriów idzie wymienić nawet poniżej 800 zeta. A tak w ogóle to polecam częstą wymianę paska akcesoriów bo jak się w tym silniku zerwie to może narobić dużo problemów (na pewno dalej nie da się jechać, bo pompa wody nie działa) z przestawieniem rozrządu włącznie.

W Twoim aucie z tego co się orientuję to hamulce nie będą jeszcze takie drogie bo z przodu wentylowane tarcze 259 a z tyłu bębny, u mnie już nie jest tak kolorowo bo przód 280 i tył tarcze. Jakby na to wszystko nie patrzyć, to porównując koszty utrzymania mojego auta z clio 1,2 16v z tego samego rocznika, którym jeździ moja lepsza połowa, zdecydowanie taniej wychodzi megi ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!