Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nowe auto - co wymienić


rlat

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Ja ostatnio wymieniałem w swoim aucie. Poniżej kosztorys:

 

1. Rolki napinające SKF (2 szt) - 259 PLN

2. Pasek Gates Power Grip - 100 PLN

3. Robocizna - 160 PLN

 

Podsuma: 519 PLN

 

Części załatwiałem we własnym zakresie, zakupione legalnie z fakturą i roczną gwarancją. Robocizna w dobrym warsztacie w Radomiu, z fakturą. Więc nie dawajcie się robić w bambuko :-). W sumie u mnie pryszcz, ale jak grzebałem w katalogu SKF, to komplet rolek do silnika z kodem 736 coś koło 700PLN (bliżej 800 chyba).

 

Pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No to mnie teraz zdołowaliście... Ja za wymianę u 'polecanego' mechanika z częściami i robocizną zapłaciłem 1900... :evil:

 

A tak na marginesie: co ile powinno się rozrząd wymieniać?

Moja megi jest moja od nowości :-), wymianiałem rozrząd tylko raz, przy 90.000, teraz mam 145.000 - czy już powinienem zacząć o tym myśleć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozrzad wymieniac nalezy co 90 tys. km jednak w renaultach niektorzy mechanicy zalecaja juz co 70 tys. poniewaz zdarzal sie, ze po tym dystansie czesto paski w renuarach sie zrywaly (pisze o tym zrywaniu za Auto albo Moto Swiatem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

kupilem nie dawno renault megane i postanowilem wymienic pasek razrzadu.

wszystko bylo ok. Okazalo sie jednak, ze w trakcie skrecania jakas srubka(niby aluminiowa) od pompy wtryskowej sie razpekla(ze niby jak ktos kiedys skrecal to za mocno to zrobil i musiala nadpeknac, a teraz moim mechanikom poszla to konca). a mowia ze nie idzie jej kupic osobno, nawet na szrocie. I teraz mam dwie opcje : dorobic(100zl), albo kupic caly komplet razem z ta srubka za 700zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja jestem 500km po wymianie rozrządu W 16 16 v koszty:

 

rozrząd kpl oryginał kupiony poza ASO ( pasek napinacz rolka + 2 zaślepki) 330pln( faktura)

pompa wody SKF 175pln, tańsza DOLTZ za 100pln była osiągalna

robocizna 250pln

rolki do wielorowkowego paska szt 2 160pln

 

takie koszty poniosłem ale śpię spokojnie.

 

Na oryginalnych fakturach francuskich jest automatycznie drukowane zalecenie wielkimi czarnymi wołami na środku faktury

 

 

WYMIANA ROZRZąDU CO 80 000 KM LUB 5 LAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!