Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Check injection


michal2k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od miesiąca jeżdżę sceniciem II z 2004 roku silnik 1.9dci (F9Q) 120km kilka dni temu zapaliła się lampka service samochód stracił moc tak jak by nie pracowała turbosprężarka, pojawił się komunikat check injection. Problem czasem jest a czasem znika i auto jeździ bez problemu i ma odpowiednią moc. Po diagnostyce mechanik powiedział mi tylko kody błędów DF003, DF004, DF055 i żadnego nie dało się skasować. Proszę o pomoc jeśli ktoś może wiedzieć co jest przyczyną awarii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DF003-czujnik ciśnienia atmosferycznego

DF004-czujnik ciśnienia doładowania

DF055-odwód regulatora ciś.doładowania

każą sprawdzić szczelność połączeń i szczelność rur układu powietrza i doładowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje że nie zapłaciłeś nic za tą diagnozę ??

DF - 003 Left front tyre pressure sensor – incorrect coding or faulty tyre pressure sensor

DF – 005 Right rear tyre pressure sensor – incorrect coding or faulty tyre pressure sensor

DF- 055 to coś z immo brak napięcia 12v

Skontaktuj się z meganecupe on ma clipa w warszawie

Widzę że obywatel NEL ma inne interpretacje patrzyłem w serwisówke espace

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam podepne się pod temat bo niechcę zakładać nowego.Mam podabny problem co michal2k z tym że auto niemuli niema żadnej różnicy czy komunikat się wyswietla czy nie.Mogę auto dopalać kilkakrotnie i raz pojawia się SERVIS i check injection a kilka razy nie Jedynie co mi się wydaje auto przy komunikacie więcej pali Juz dwóch mechaników się poddało niewiedżą co może być przyczyną Ostatnio po podpięciu pod komputer wyświetliło błąd-złącze diagnostyczne skrzynki podgrzewania.Co to jest i gdzie się znajduje.Prosze o pomoc bo naprawdę nie wiem co jest przyczyną.Za każdą podpowiedż będę bardzo wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

mam pytanie do was koledzy,posiadam grand scenica z 2005 roku z silnikiem 1.9 dci od kilku dni na zimnym silniku pojawia mi się serwis i komunikat check injection,po odpaleniu auta wszystko pracuje tak jak trzeba poza tym komunikatem .Gdy autem przejadę 2 -3 km i temperatura wzrośnie na jedną kreskę bądź dwie i zgaszę to błąd znika i nie pali się ani serwis ani komunikat. proszę o pomoc gdyż lubię jak wszystko w moim aucie gra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie się zaświeciło Check Injection .... <piwko>

Silnik ciepły - po przejechaniu 70 km - pogoda bardzo deszczowa....

Podjechałem pod blok i "check injection" - wyłaczyłem silnik -> po uruchomieniu zgasła.

Zaparkowałem samochód - znowu się pojawiła. Zgasiłem silnik - nie ma komunikatu - po kilku chwilach mignął 2 razy i zgasł.

Zauważyłem, że jak był wyświetlany komunikat - to nie wkręcał się więcej niż 3,5 tys. obrotów.

 

Umówiłem sie na sobotę do speca od Renaulta - ale pytanie czy można jeździć z takim błędem ?

Czy wilgoć mogła na to wpłynąć ?

Czy dolać do paliwa środka do czyszczenia wtrysków - Castrol TDA ?

Czy może to być filtr paliwa (70 tys temu był wymieniany) ?

 

edit:

Wieczorem wybrałem się na przejażdżkę - nie padało - i było OK.

Rano odpaliłem - nic sie nie zapaliło -> silnik odpalił za 1 razem.

Czy mogło to być związane z wilgocią ?

Edytowane przez pawelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mnie się zaświeciło Check Injection ....

Silnik ciepły - po przejechaniu 70 km - pogoda bardzo deszczowa....

Podjechałem pod blok i "check injection" - wyłaczyłem silnik -> po uruchomieniu zgasła.

Zaparkowałem samochód - znowu się pojawiła. Zgasiłem silnik - nie ma komunikatu - po kilku chwilach mignął 2 razy i zgasł.

Zauważyłem, że jak był wyświetlany komunikat - to nie wkręcał się więcej niż 3,5 tys. obrotów.

Umówiłem sie na sobotę do speca od Renaulta - ale pytanie czy można jeździć z takim błędem ?

Czy wilgoć mogła na to wpłynąć ?

Czy dolać do paliwa środka do czyszczenia wtrysków - Castrol TDA ?

Czy może to być filtr paliwa (70 tys temu był wymieniany) ?

 

edit:

Wieczorem wybrałem się na przejażdżkę - nie padało - i było OK.

Rano odpaliłem - nic sie nie zapaliło -> silnik odpalił za 1 razem.

Czy mogło to być związane z wilgocią ?

I jak udało się coś ??

Mam taki sam problem w mojej Meggi 1,9 120KM 2004

Poza check injection pojawił mi się błąd esp/asr system fault. Wszystko znika jak odpalę auto ponownie. Elektryk powiedział mi że to może być wina akumulatora. Jest za słaby i nie daje odpowiedniego napięcia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do akumulatora - to musi faktycznie być "mocny".

A do speca jade w sobotę bo nie mogę wczesniej. Dziś tylko odpaliłem żeby sprawdzić.

Jutro będzie autko jeździło - więc się okaże czy sie zaświeci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuję jeszcze przed kupnem nowego naładować ten stary akumulator, mam nadzieję że błędy się nie będą pojawiać. Aha miałem czyszczony EGR więc to może pomóc.

 

Wymieniłem aku na nowszy i wydawało się że problem zniknął, ale rano gdy odpaliłem auto check injection znów sie pojawiło... na krótką chwilę bo po zgaszeniu i ponownym odpaleniu znikło... naprawdę nie wiem co to może być... zostaje możliwość albo przepływomierz albo świece...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!