Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Usterka układu turbo


suchutki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich ;-)

 

ok 3 tyg. temu przytrafiła mi się niemiła sprawa :-/

Mianowicie spadła moc silnika i moja Meganka cosik się nie chcve zbierać... :-/

Dok ladniej jest tak, że:

ruszam, 1 bieg, trochę zmulony ale jedzie

2 bieg, do ok. 2750 obr. jakoś jedzie a od tych 2750 - ciut powyzej 3000 muł totalny i tak już na reszcie biegów...

 

byłem u elektryka ( z okazji innej usterki- normalnie krejzi :-P ) i wyczytał z kompa następujące błędy:

 

P0225 - Przepustnica/ czujnik położenia pedału gazu

P0235 - Czujnik A - awaria Układu Wspomagania Turbo

 

Nie wiem czy to pomoże ale spalanie się nie zmieniło... 5,5-6,3L/100km

 

Czy ktoś ma pojecie jak się za to wziąć, co wymienić, a czego nie ?? :-P

ASO Renault NIE WCHODZI w grę... nie zostawie zdziertusom ani złotówki :-P

 

 

jeżdżę tak już dobre 2 tyg. i wkurza to masakrycznie... jakbym już miał tylko z 50 KM :-P

ledwo się jeździ a juz nie ma mowy o wyprzedzaniu...

 

Pozdrawiam Meganomaniaków :)

Suchutki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu nie za bardzo wiadomo czy masz benzynkę czy diesla, ale jeśli to diesel to polecam warsztat w Przegędzy, pomiędzy Orzeszem a Rybnikem. Dokładne namiary podałem w tym temacie: http://megane.com.pl/viewtopic.php?p=25168#25168

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy zaczęła Ci dymić?

 

Ja miałem ostatnio w trasie taki przypadek że jadąc ok 120 km/h po drodze ekspresowej nagle usłyszałem "stuknięcie" w okolicach lewego koła i prędkość zaczęła mi spadać, mimo utrzymywania obrotów silnika. Zatrzymałem się, myślałem że to może opona.

 

Po wyjściu z auta stwierdziłem, że to raczej coś z turbiną. Auto zwyczajnie "straciło kopa" a przy dochodzeniu do 70 km/h w tylnej szybie zaobserwowałem białą chmurkę. Spalanie było takie samo. Na szczęście niedaleko znalazłem mechanika - okazało się że zsunęła się gumowa opaska na IC, wobec czego turbina nie miała ładowania, więc moc spadła poniżej 50 KM.

 

Po uszczelnieniu opaski turbinka "dmucha" jak dawniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!