Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

 

Od niedawna mam megane 1.6 RT rocznik 96

Działa mi nawiew jedynie na 6 biegu

szukałem części które sugeruje yacek ale nic takiego tam nie ma

może dlatego ze mam klimę to jest inny moduł, wie Ktoś coś na ten temat?

 

proszę o pomoc

 

przesyłam zdjecie

post-673-1179935697_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam!

Dziś przestał działać mi nawiew. Czytałem na forum[czytałeś i jednak napisałeś nowy temat zamiast kontynuować poprzednie, dlatego przenoszę post] o różnych przypadkach ale czy ktoś mógłby opisać jak się dostać do przekaźnika co jest prawdopodobnie na tej płytce lutowany. Podejrzewam że to właśnie to jest usterką. Mam klimę wszystko zachowuję się normalnie(tylko ten wentylator się nie włącza) chodzi o to że jak włączę klimę z wentylatorem ustawionym na 0 to nie włącza się dopiero jak przekręce na obieg zamknięty lub z zewnątrz to dopiero włacza się sprężarka widać to po obrotach silnika i kontrolka dopiero wtedy się zapala. Bezpieczniki sprawdzone są ok a miałem nadzieje że to tylko bezpiecznik. Dostałem się też do jak mi się wydaje przewodów do wentylatora w podszybiu przed kierowcą i jak sprawdzałem miernikiem to nie ma na nich prądu.

A mój samochód to Megane 1.6e z 1998 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To normalne że klima Ci nie działa jak masz wentylator ustawiony na 0 musisz mieć co najmniej na 1 przynajmniej tak jest w moim - bo co chciałbyś mrozić jak nie powietrze w środku samochodu - rury wentylacyjne ?? :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lolek1984,

Dopiero dzisiaj to zauważyłeś? To tak działa od nowości. Spręzarka nie może pracować samodzielnie, ale zawsze w komplecie z wentylatorami. Zauważ, że ten na chłodnicy też się włącza. Aby układ działał poprawnie musi być odbiór ciepła ze skraplacza (to ten wentylator na chłodnicy) i odbiór chłodu z parownika(wentylator nawiewu do kabiny). Wszystkie trzy elementy muszą pracować jednocześnie. Jeśli któryś zawiedzie to reszta też zostanie odstawiona od pracy.

Ale może u ciebie ten wentylator nie włącza się wogóle nawet z klimą? Bo z opisu nie wynika to jasno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem to wcześniej że tak jest i trochę dziwie się waszym wypowiedziom.

Nie jest tak do końca jakie piszesz kolego bargar, bo własnie jest inaczej wentylator na chłodnicy działa owszem ale wentylator nawiewu nie włącza się ale sterowanie niby jest właśnie OK bo tak jak pisałem wcześniej sprężarka się włącza.

Z opisu może to nie tak wynika jak jest, może powinem podkreślić że nie ma prądu na wentylatorze. Opisałem to że jest tak jak być powinno z włączaniem klimy tylko że wentylator nie chodzi. Chciałem tylko naprowadzić może kogoś na rozwiązanie używające tego jako wskazówki że sterowanie działa dobrze. Ale już naprawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nawiew nie działa również samodzielnie, bez klimy tak? Trochę zamąciłeś nam niepotrzebnie tą klimą.

Ale już naprawiłem.

Znów nie bardzo kumam. Może za rano jest. Czy chodzi o opis zjawiska, czy naprawiłeś problem? Jeśli tak to opisz. Wszystkim się przyda. Jeśli nie to śledziłem temat w poprzednich postach i chyba tu znajdziesz odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OJ chodzi o to że byłą przerwa w obwodzie wentylatora nawiewu. Element uszkodzony znalazłem ale naprawił mi elektronik. A w tym wszystkim chodziło o to że wentylator i tak nie działał czy właczona klima czy nie tylko chodziło mi o to że sterowanie dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalezienie usterki nie jest trudne. Poprostu rozebrałem podszybie i znalazłem przewody do wentylatora(u mnie biały i czerwony) i sprawdzałem miernikiem czy jest napięcie i szedłem w stronę bezpieczników tych za akumulatorem za każdym elementem sprawdzałem i znalazłem w którym miejscu jest a za nim nie ma to jest przerwą. Jak to się nazywa to nie wiem zawiozłem do znajomego elektronika i mi to naprawił.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Posiadam RM1 i mam kilka pytań odnośnie nawiewu

Gdzie znajduje się wentylator nawiewu i czy łatwy jest jego demontaż, chciałbym wymienić łożyska.

Pozdrawiam

[a skorzystałeś z opcji szukaj? jak widzę nie bo na temat nawiewu już było, naruszyłes regulamin] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem bo wczoraj wysiadł mi nawiew, no może nie kompletnie bo działa na 4 biegu ale w ogóle nie mogę sterować nawiewem :/ nie działa bieg 1,2,3 oraz starowanie czy na szube czy na nogi lub na kabinę :/ Proszę o pomoc, podpowiedzcie co mogło się zepsuć i jeśli to możliwe podać cenę naprawy oraz typy części :)

 

Z poważaniem Sqwara

[upomnienie za założenie tematu o którym była już mowa ostatnie ostrzeżenie] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

jest znowu problem z nawiwem, ostatnio jakiś tydzień temu mechanik połączył nawiew na krótko kabelek i bezpiecznik, i od tego momentu poszły 3 bezpieczniki w tym połączeniu na krótko macie jakieś pomysły co może zwarcie robić, założony został duży bezpiecznik 15 A, dzisaj padł jeden założyłem drugi tylko włączyłem nawiew i kaput...bezpiecznik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!