Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie w sceniku mam problem z nadmuchem działa na 6 znalazeł płytke z radiatorem i tranzystorami po sprawdzeniu tranzystorów okazało się że są spalone wymieniłem na nowe i co i nic jak było tak jest pytanie dotyczy czy oprucz tego ustrojsta jest jeszcze jakieś inne zabezpieczenie jakiś bespiecznik termiczny czy coś w tym rodzaju a jak jest to gdzie go znaleść narazie dzięki za wysłuchanie i prosze o pomoc pozdrawiam jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam.bardzo prosze gdzie sie znajduje to co pan przysłał zdjęcia www.bhu.net.pl/3.jpg . gdzie on dokladnie się znajduje treba zdjąąc tą górną deske i rure nawiewu i gdzies tam się znajduje czy gdzie indziej.prosze o odpowiedz Błagam.

 

[ Dodano: 2008-02-06, 19:23 ]

hej yacek. mam do ciebie pytanko gdzie się znajudje ten bezpiecznik termiczny????? ja patrzałem w moim aucie nigdzie nie znalazłem. przysłałes takie zdjęcia i u mnie nie ma takiego czegośc u mnie jest takie coś o nazwie Valeo bym zrobił zdjecie alke aparat mi zginał hehe... jak to urzadzenie wyciągne to przez tą dziurke widac filtr pyłowy od powietrza.z góry dziekuje .pozdrawiam wszystkich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

witam kolegów.

 

Posiadam RM 1,6 RT z grudnia '96 z recyrkulacja powietrza ,bez klimy.

 

Jako ,że jestem poczatkujący w tym temacie mam jedno pytanie;chcę zdemontować dmuchawę w moim autku;czytałem tematy podpięte i wszystko by było oki,gdyby nie fakt,iż znajomy "półmechanik" stwierdził ,że aby zdemontować silnik dmuchawy,musz wyjąć całą deskę rozddzielczą,ale przeczy temu temat podpięty :(

 

Węć moje pytanie brzmi: powiedzcie mi,zanimwykonam niepotrzebną pracę, dobieram się do tej dmuchawy od strony silnika czy od strony deski rozdzielczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w megane dmuchawę wyciągasz od strony silnika czyli ściągasz wycieraczki odkręcasz 2 śrubki kluczykiem 10 lub 12 (nie pamiętam) i masz dmuchacz na wierzchu, deskę demontuje się tylko w scenicu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie odnosnie ukladu sterujacego nawiewem (oprnik nawiewu) do renault megane 1998 z klima - oparty jest on na 2 tranzystorach, chcialbym sie dowiedziec jaka jest cena takiego urzadzenia (nowe lub uzywane)

 

Czesc,

 

Jesli mowimy o urzadzeniu opartym o tranzystory to fotka jest [tu]. Co do dostepnosci - szukalem pare miesiecy jakiejs uzywki i niestety bezskutecznie. Szroty, allegro - nic! Cena nowego elementu niestety powala na kolana - 520zl. Mozna tez kupic przez neta [tutaj] wpisujac numer czesci 7701040562. 108euro za element + jakies 20 za przesylke. W zaleznosci od kursu euro z 50zl da sie w ten sposob zaoszczedzic.

 

Ja zamowilem sobie te czesc w serwisie renault, dzis wlasnie bede ja odbieral.

 

Zycze powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi dokładnie o dmuchawę,chcę sprawdzić czy jeszcze da radę coś z niej wydusić,objw jest taki,że działa,kiedy się w nią stuknie,więc pewnie na szrot pójdzie.

A ja już większość deski rozkręciłem,a sugerowałem się właśnie scenic'iem kumpla

Swoją drogą widziałem taką samą 2 dni temu na allegro za 50 zł

Znam się trochę na elektrotechnice i elektronice,mam mozliwość zrobienia łożysk itp, jeżeli uda mi się zregenerować ten silnik (podobno jest z tym problem z powodu łożysk zatopionych w plastiku) to dam znać i ładnie wsio opiszę

Wielkie dzięki za odpowedż, pozdrawiam i zabieram się do pracy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Graficzne pytanie uzupelniajace.

 

Na zalaczonej fotce pokazana jest podtopiona nieco kostka wchodzaca do modulu sterowania klima. Pierwsze moje pytanie - czy gdzies poza szrotem moge znalezc taka kostke? Pytanie drugie - czy modul montuje sie w miejsce oznaczone zoltymi strzalkami?

 

Pozdrawiam

post-5324-1205264860_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"luk napisał" jeżeli ktoś ma wersje z klimą i 6 stopniowy regulator

to mi sie udało naprawić

 

Ja wymieniłem obydwa tranzystory i wróciła regulacja nawiewu Ale tylko w połowie,ponieważ zaczyna się dopiero na trójce.Na jedynce i dwójce jest cisza.Tranzystory ,,Philips MJ11015''

Co to może być?

 

Panowie nikt nie pomoże,nikt nic nie wie :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy da się dostać do dmuchawy (megane I wersja z klima) tak żeby mieć dostęp do kabelków (ewentualnie w którym miejscu szukać najbliższej od strony dmuchawy kostki)? Jakim impulsem pryknąć :?: dmuchawę żeby sprawdzić czy silnik działa? 12V z akumulatora jej wystarczy (ew. nie zabije)? Chciałbym sprawdzić czy do samej dmuchawy dochodzi prąd i uniknąć w miarę możliwości odsysania klimy.

 

Swoją drogą - ktoś wspominał że dmuchawa w wersji z klimą różni się od tej bez klimy rezystorem. Szukałem na allegro i jak normalna dmuchawka kosztuje koło 100zł to taka z auta z klimą już koło 200zł. Czy to w miarę normalna cena za silnik dmuchawy czy raczej spadła ona gdzieś z księżyca?

 

[ Dodano: 2008-04-01, 23:36 ]

Jeszcze jedna rzecz - czy gdyby podpiąć auto pod komputer to da się sprawdzić w którym miejscu jest usterka w systemie nawiewu? Np. czy da się ustalić że nie działa silnik dmuchawy a poza nim wszystko jest ok? Tak żeby nie trzeba było rozbierać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!