Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Zapalająca się kontrolka STOP i komunikat Engine Overheating


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich

Intensywnie szukałem na forum jednak podobnego tematu nie znalazłem, jeśli jest to sorki.

Ostatnio spotkałem się z dziwnym objawem. Podczas jazdy na kilka sekund zaświeca się kontrolka STOP wraz z komunikatem o przegrzaniu silnika. Wskaźnik temperatury jest OK (3/4), wentylator pracuje (nawet jak głupi :D ), nie zdążę się zatrzymać a wszystko przechodzi, by za chwilę się powtórzyć. Żadnych objawów typu falujące obroty, brak mocy itp.

Kilka dni wcześniej w kabinie na jeden dzień pojawił się zapaszek "spalonej gumy". Myślałem, że coś "zassało" z zewnątrz. Po zaświeceniu się komunikatu zacząłem kojarzyć i oglądnąłem połączenia wentylatora - nie widać śladów ewentualnego "przyjarania". Czyżby mechanik - a nacieszyłem się autem ledwo dwa tygodnie :-( . Jeśli przychodzi Wam do głowy na co mogę zwrócić uwagę będę wdzięczny za odzew. Inaczej w przyszłym tygodniu znowu mechanik, komp, diagnoza - kasa.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i okazało się, że samochód mądrzejszy od kierowcy (niestety przyznaje się :roll:). Sprawa prosta - dziurka a na koniec dziura w chłodnicy. Początkowo trochę rozgrzanego płynu "uciekło" na gumowe przewody - stąd ten zapach i spadek ciśnienia w układzie. Zaczął więc sygnalizować czujnik. Przez nockę zeszło wszystko z układu i nad ranem zbiornik pozostał suchy - diagnoza dziura w chłodnicy a płyn w większości zatrzymał się wewnątrz komory na osłonie silnika - dlatego nie było widać wycieków pod samochodem.

W skrócie jestem d.... bo nie sprawdziłem wszystkiego dwa razy dokładnie - ale mam pewność, że komunikaty komputera właściwie informują kierowcę :D . Temat można więc uważać za zamknięty. Dzięki za odzew. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!