Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

wymiana silnika 1.4 na 1.6


ghosti

Rekomendowane odpowiedzi

  • 14 lat później...

Sorka odgrzewam nieco temat . Otórz  w mojej megi z 2001 r  z jednostką  1,4 16 z elektroniczną przepustnicą  padł silnik  pasek rozrządu wiadomo muszę wymienić . Pytanko do znających się na silnikach czy istnieje możliwość  włożenia 1,6 16v bez większej przeróbki czy pozostaje mi jednak dale 1,4 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lucjan66 napisał:

czy istnieje możliwość  włożenia 1,6 16v bez większej przeróbki czy pozostaje mi jednak dale 1,4 

Przekładka silnika z 1.4 16 V na 1.6/16V bez większych problemów;

   - szukać silnika ze skrzynią,  bo 1.6 ma zmienione przełożenie w stosunku do 1.4,

   - sanki pod silnikiem są analogiczne we wszystkich cywilnych egzemplarzach,

   - zawieszenie silnika także, poduszki mogą się różnić,

   - do każdego silnika potrzebujesz kompletną wiązkę z komputerem do danego silnika i karty do odpalania,

Kwestią będzie cena - jak wymiana będzie na zewnątrz a nie samemu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba lepiej szukać zestawu do odpalenia od 1.6 i znaleźć silnik do kompletu. Pytanie czy się opłaca? Auto ma swoje lata, stosunkowo niską wartość a po tej awarii jeszcze mniejszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.06.2022 o 19:24, szwagier24a napisał:

:lapka:

REGULAMIN Forum się kłania pkt 5.9 :!: - aniewa

I tu masz zdecydowanie rację gdyż muszę wymianę powierzyć warsztatowi . Dodam że gdzieś na forum czytałem że ktoś taki numer zrobił i silnik pracował na kompie od 1,4  no ale nie mogę tego tematu odszukać Jak kolega wcześniej wspomniał  o poduszkach to niestety są identyczne  bo szukałem na allegro  poduszek oraz innych części i wszędzie jest informacja że są do 1,4 i 1,6 . obawiam się też że jak zdobędę zestaw  to będzie kolejne pytanie czy on będzie pasował do moich wiązek  czyli ewentualnie kolejna przeróbka. Już kiedyś się w to bawiłem wsadzając silnik z feli do faworit . Za dużo pierniczenia. Dzięki za zainteresowanie  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!