Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie działa zamykanie poprzez pilota - Renaul


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłem niedawno Meganke II z 2003 roku, chciałem ją odsierzyć i postanowilem użyć srodka do czyszczenia przewodów wentylacyjnych. Chyba zalałem jakąś elektronikę bo przestało mi działać zamykanie poprzez pilota. W serwsisie mówią żeby wymienić całą skrzynkę UCH.

Czy moglibyście mi coś na ten temat poradzić?

Pzdr

Bart

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wymienionym poście nie znalazłem potrzebnych informacji. Mi też zdarzyło się jakiś czas temu użyc praparatu do odgrzybiania wentylacji i chyba przesadziłem z jego ilością - przestał działać pilot do zamykania drzwi - reszta funkcjonowała poprawnie. Na szczęście na drugi dzień preparat odparował na tyle, że do dzisiaj nie mam problemów z zamykaniem samochodu - a preparat ten wyrzuciłem (taki spray z długą rurka - nazwy nie pamiętam).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Ja mam to samo!!! dziś odebrałem auto (megane II 2004) od mechanika: robil przeglad po 30 000. Odgrzybiał i nabijał klime, wymieniał oleje i filtry i zarzeka się ze nic przy elektryce nie ruszał...

A nie działa wlasnie zamykanie i otwieranie z pilota nawet z drugiego zapasowego.

Co tu robic? Jechać do ASO?

 

Dajcie znać jak czegoś sie dowiecie.

Podobno jest tak ze czesto się to blokuje. To ja dziekuję bardzo za taka niespodzianke w trasie...

Czego to jest przyczyna?

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszel73, jest gdzieś na forum dlaczego tak się dzieje.Z tego co pamiętam to nie jesteś jedynym,który miał po odgrzybianiu (wprowadzeniu pianki w kratki wentylacyjne) podobne problemy.Myślę,że to jakaś wada meganek 2jek. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to, że jak się odgrzybia, to nie leje się w kratki, gdyż nie wiadomo gdzie popłynie.

Układ wentylacyjny nie jest szczelny i zamknięty a z tej piany potem robi się jakaś ciecz i jak mniemam dość agresywna - nie wdychać :!:

Psika się na parownik, po wyjęciu filtra oczywiście ;-) , czeka (nie pamiętam 5-10 min.), potem załącza się nawiew - otwiera drzwi/okna i opary same wejdą w kratki i wytępią to co tam pozostanie a syf spłynie sobie rureczką od skroplin pod autko. Tak mi to zawsze robią w ASO jak czyszczę układ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miszel73, właśnie,że COŚ ma.Sam nie wiem co,tam ponoć jest jakaś skrzynka UCH,dostaje się tam wilgoć i stąd te problemy :-/ wpisz sobie w szukajkę forumowa frazę UCH a znajdziesz parę tematów na ten temat np: http://megane.com.pl/viewtopic.php?t=6881&highlight=uch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!