Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

W5W LED jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

bartosz89 , o kosztach już nie będę wspominał. Pierwszy zestaw (białe) kupowałem w Norauto paczka 2szt./15pln ( do stopu wchodzą 4). Konstrukcja 4 oczka obok siebie. Świeciły w miarę ładnie w połączeniu z czerwonym plastikiem. W tym rozwiązaniu denerwowało mnie to, że "nie świecił" cały stop a tylko 4 punkty. Kolejne do zakupu trafiły,... jak to opisać: od frontu jedna dioda i dookoła kolejne 4 - 9,90/szt. Minus tych jest tylko jeden, w porównaniu do poprzednich słabo świecą. Już nawet rozmyślałem nad założeniem jakiegoś odbłyśnika lecz miejsca tam niewiele. Popatrzę również na wspomniane Osram`y.

Arczi92 , nie, jeszcze nie. Poszukam takowych w okolicy i ewentualnie podjadę by wypróbować je, gdyż nie uśmiecha mi się kolejna inwestycja w coś co później może leżeć w pudełeczku.

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arczi92 , po zakupie czerwonych, dwie białe też tam ulokowałem, ale... zresztą zobaczysz. Problem jest z nimi taki, że te żaróweczki dają światło "kierunkowe" - na wprost, brak jest doświetlenia dookoła nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wysiadł mi właśnie 3 stop i jestem w kropce. Czy zakladać zwykłą żarówkę, czy W5W LED ( czerwoną ). Tylko czy żarówka z linku jaki został podany będzie na pewno pasować do mojego auta? Żarówka ma być do auta z mojego profilu.

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw polecę Ci, rozbierz światło i sprawdź styki. U mnie, po rozebraniu okazało się że jedna z żarówek nie świeci gdyż styki były zaśniedziałe. Po przeczyszczeniu, zaczęła znowu świecić. Jeśli cały stop, zaś Ci nie działa, to sprawdź czy dochodzi napięcie do niego. A przy okazji rozbierania sprawdzisz też, czy w phII też są W5W, czy może inne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy, a zakładając takie LEDy zamiast zwykłych żarówek, czy to do wewnątrz czy na zewnątrz do postojówek trzeba coś jeszcze robić, czy po prostu plug'n'play? nie wariuje elektryka czy cuś jak się zamieni zwykłe żarówki na ledowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 światło STOP jest połączone z głównymi światłami, więc nie może ale musi być po stacyjce ^^

Jak nie świeci to robimy podstawowy test czyli sprawdzenie czy w ogóle napięcie dochodzi do wtyczki, jak dochodzi to szukamy złego styku, jak nie dochodzi to szukamy gdzie zginęło (najprawdopodobniej przerwany kabel).

 

U mnie (jeśli mogę wierzyć w słowa poprzedniego właściciela) do dzisiaj są oryginalne żarówki, więc nie wiem czy wydawanie pieniędzy na żarówki ledowe ma sens. Wydamy więcej, świecić to będzie gorzej, a trwałość na ogół mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jestem przeciwnikiem takich dziwnych modyfikacji, wymiany żarówek, przyciemniania kloszy itp.

Potem się jedzie za takim i nie wiadomo czy hamuje? Jest niby lekka zmiana natężenia, niby mocniej świeci, ale...

Jak auto ma takie żarówki i lampy jak producent przykazał to nawet w pełnym słońcu widać, że stopy się świecą. A tak to się domyślaj czy się świeciły czy nie jak już siedzisz gościowi w bagażniku.

Zakładajcie sobie te ledy gdzie chcecie ale główne światła zostawcie w spokoju.

Swoją drogą zastanawiam się jak takie auta przechodzą przeglądy i czemu policja nie zwraca na to uwagi? Poza oczywiście programami TV typu "Uwaga pirat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!