Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

W5W LED jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

sKarlosMegane a ile razy Cię zatrzymali ot tak tylko do kontroli ,bo mnie przez ponad 30 lat jazdy tylko 2 razy ,ale kiedyś Ci się trafi i wtedy przekonasz się co to znaczy nieodpowiednie oświetlenie samochodu (nawet tablic )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja LED mam na postoju (Frozen MatWhite) od Bosma Lamps i jak na razie się sprawują (8zł/2szt) ^^

Mam też na kierunkach w przednich błotnikach ale tam mam białe (White) też od Bosmy.

Na na nich przeszedłem przegląd i kilka razy mnie zatrzymywali na kontrole i jakoś nikt nie truł.

Ale temat z światłem stop też by mnie interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien człowieku, czytaj ze zrozumieniem w końcu, to jest moja wypowiedź: U siebie w Megi mam wszędzie, no może poza schowkiem bo zapomniałem że tam też jest światło. Barwa jest idealna, chłodno niebieska i nie wyobrażam sobię powrotu do zwykłych żarówek o barwie moczu. Rejestracja wygląda idealnie przy takich świetle, wnętrze z 6 ledami w podsufitce + 4 w drzwiach świeci rewelacyjnie, biała barwa. W5W mam również w pozycyjnych.

 

Na czarno masz jak byk wymienione miejsca, gdzie zmieniłem żarówki oraz ich efekt. Skoro nie napisałem nic o kierunkach czy świetle STOP, to chyba logiczne, że ich nie ruszałem ?

 

 

Odnośnie przepisów, pokaż mi taki, który nakazuje używanie tylko i wyłącznie zwykłych żółtych w5w ? Nie ma takiego przepisu, bo żarówki W5W pełniące funkcję sygnalizacyjną, nie muszą mieć homologacji, bo czegoś takiego nie ma.

 

Policji nie interesuje to, co jest źródłem światła, ale jego barwa i legalne rozmieszczenie w aucie.

 

Także przestań pierniczyć głupoty o homologacji, parkowaniu w bagażniku i współwinie przez białe Ledy w tablicy rejestracyjnej, bo śmiech politowania mnie ogarnia.

 

 

Żarówka LED, jest to najzwyklejszy zamiennik wcześniejszych żarówek, coraz bardziej popularny, za jakiś czas stare żarówki znikną z rynku. Tam, gdzie można włożyć LED, przy jednoczesnym zachowaniu prawidłowej ich funkcji, to jak najbardziej jest to dopuszczalne. Jeżeli dalej masz jakieś wątpliwości, do przedzwoń do KGP i popytaj o legalności ledów.

 

 

pit-men - do rutynowej kontroli nigdy. Na postojowych led bez włączania h7 jeżdżę już jakiś czas i czekam niecierpliwie, czy kiedyś zostanę z tego powodu zatrzymany, tak z ciekawości.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda lampa uzyskała homologację, szczególnie te zewnętrzne, wymagane przepisami o dopuszczeniu pojazdu do ruchu, z zastosowaniem odpowiedniego przewidzianego w to miejsce przez producenta źródła światła. Przy takim zestawie, ten element został przebadany, dopuszczony i potwierdzono to odpowiednim dokumentem, zwanym homologacją. Chcesz je widzieć, zerknij do specyfikacji Valeo, HELLA lub innej firmy. Zmiana źródła światła niesie za sobą potrzebę zmiany konstrukcji, tak by spektrum światła odpowiednio się rozkładało na odbłyśnikach i by efekt końcowy, czyli to co widać z zewnątrz spełniał odpowiednie normy. Nie było by problemu, gdyby producent dopuszczał stosowanie zamienników w postaci LED, lub takie lampy produkował, co oczywiście czyni ale wtedy lampa ma inna konstrukcję, by te źródła światła spełniały warunki dopuszczenia takich lamp. Przykładowo LED-owe lampy tylne w scenicu II Ph II produkcji HELLA.

Takie homologowane lampy, mają na kloszach umieszczony oznacznik (jakie to lampy) i numer tej homologacji.

To odnosi się do Twojego "traktowania" postojówek z LED-ami jako dzienne. Na postojówkach brak oznaczenia, że to do jazdy dziennej. Popatrz w temat o zabudowie dziennych, tam masz wyciąg z wymagań dla takich lamp i porównaj z tym co masz i błędnie je interpretujesz.

LED-y jako zamienniki?? Owszem, do wszystkich lampek i punktów świetlnych w środku auta, nigdy na zewnątrz jeśli lampa nie jest do nich fabrycznie przystosowana. Zresztą widnieje to na ich opakowaniu, jeśli nie kupujesz tych luzem, na kilogramy z Chin importowanych.

Co zaś tyczy się przepychanki słownej, to jeśli wymagasz czytania ze zrozumieniem, postaraj się pisać z sensem, a nie tak jak już drugi raz wciskasz kit, że wyliczasz gdzie LED-y wstawiłeś ale poprzedzasz to słowem WSZĘDZIE, z uściśleniem, że tylko nie w schowku, bo zapomniałeś.

Przekaz jest jednoznaczny, nawet z podkreśleniem wymienionych później miejsc.

Albo nie wiesz co znaczy określenie WSZĘDZIE, albo nie wiesz co piszesz.

O zaczepnym stwierdzeniu o gustach ponad 80% właścicieli aut już nawet nie wspomnę.

Proponuje skończyć w tym miejscu ta czczą dyskusję.

Światła i tak masz nielegalne, a przekona Cie o tym chyba dopiero kara finansowa, na blankiecie płatnym na poczcie. Czego z czystym sumieniem życzę.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka dni temu jechałem w nocy po krętej drodze i stał samochód z postojów-ką led na przeciwnym pasie ale chyba jedną miał spaloną bo świeciła się ta od strony pobocza przy ostrym zakręcie przy predkości 90km/h myślałem że to odblask słupka na poboczu ale jak już wyrównywałem zakręt i światła padły na drogę zorientowałem sie że to samochód chyba mu utrąciłem lusterko .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sKarolsMegane światła postojowe z przodu jak samo oznaczenie żarówek W5W mówi o ich mocy czyli 5W ,światła do jazdy dziennej to 20W i na pewno jak zostaniesz zatrzymany do kontroli to pan w białej czapce będzie bardzo zadowolony wypisując przekaz na pocztę lub do banku z terminem 7 dni, a jak się przekona ,że to LED-y a nie żarówki to bądź bardzo zadowolony jak nie zatrzyma sobie dowodu rejestracyjnego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poza tym "światła do jazdy dziennej" świecą tylko z przodu. Korzystanie z postojówek jako dziennych to także korzystanie z tylnych świateł, czyli najzwyklejsza jazda w dzień bez wymaganych przepisami włączonych świateł mijania - mandat.

 

OT.

Mandatów mam już dość, wczoraj 6pkt i 200zł ^^ i jeszcze kontrola telefonu komórkowego, czy legalny ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światła do jazdy dziennej to 20W

To akurat nie tak. Dzienne to RL na kloszu, a nie sama moc żarówki, ja np. mam 2x6W.

 

Mandatów mam już dość, wczoraj 6pkt i 200zł

Czyżby znowu prędkość ? ^^

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(H6W)

Fajne żaróweczki...

Gdyby jeszcze ich trwałość była większa albo cena bardziej cywilizowana.....

Na forum Alfy na ten temat krąży anegdota o właścicielu AR wołającym od progu ASO o 10 szt. H6W

Usłyszawszy cenę- wyszedł z 1. (słownie- jedną sztuką)

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej chwili nieobecności wreszcie zawitałem. Widzę że niniejszym tematem burzę rozpętałem. Nie wiem z jakiej racji i dlaczego rozmowy zeszły całkiem na inny temat ^^ Prosiłem tylko o podanie ewentualnych modeli LED`ów i tyle. Tak wiem i liczę się z tym że posiadanie LED`ów jest wbrew prawu, ale jak wspomniałem na początku, chciałbym aby moje 4 litery były bardziej widoczne. Co do uwag, żarówki nie są i nie były zadymione. Klosz- o ile można to tak nazwać- został wyczyszczony lecz większego rezultatu to nie przyniosło. Tak wiem, że odpowiedni odbłyśnik zrobiłby by swoje przy odpowiednim LEDzie oczywiście, jakkolwiek na chwilę obecną poszukuję takowych do których nie potrzeba będzie montować dodatkowych rzeczy. Jeśli nie znajdę, dopiero będę nad tym myślał. Co do wypowiadania się na temat jakości LEDów - Panowie ( i Panie bez obrazy ) nie okłamujmy się - LEDy NoName z Biedronki za 5,99 ( chyba ) nijak się mają do innych, nazwijmy to "markowych" - przy okazji biedronki zaznaczyć pozwolę sobie że pod uwagę brałem jedynie diody SMD. Cóż, wywód mój się skończył. Jak rozpocząłem ów temat, tak i proszę o jego zamknięcie gdyż, z wyrazami szacunku dla wszystkich, ale wypowiedzi nie tyczą się tematu. Dalsze poszukiwania będą toczył sam. O rezultacie poinformuje w temacie o "moim oczku w głowie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!