Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

W5W LED jakie?


Rekomendowane odpowiedzi

P_r_z_e_m_o , rozumiem Twoje poglądy i po części je podzielam. Zmianę przeprowadzam jedynie pod kątem, właśnie poprawienia widoczności. W porównaniu, do aktualnie montowanych świateł w nowych autach, wydaje mi się że "stop" słabo świeci. Dlatego też poszukuję "dobrych" LEDów, a nie poprzestaję na zakupionych na początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nowe światła mają także klosze dostosowane do ledów.

Nawet chińskie latarki led świecą lepiej jak ledy są w kloszu z odbłyśnikiem. Miałem 2-a takie chińskie cuda, niby identyczne (1 z odbłyśnikiem, 2-ga bez), i ta co miała odbłyśnik świeciła dużo lepiej.

 

Jak org. słabo świeci to może czas na wymianę żarówek. Jak ja zabrałem się za wymianę tylnych to tylko ta od przeciwmgielnych nie była przydymiona.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Co do ledów to w seicento zamontowałem do oświetlenie tablicy rejestracyjnej. Jest to takie miejsce, gdzie zwykłe rurkowe szybko padały. Światło jest mniej rozproszone i o zimnej barwie. Żarówki kupiłem w biedronce. Liczę się natomiast z tym, że kiedyś pan na przeglądzie karze mi je wymienić. W megance natomiast nic nie zmieniam, bo poco.

Każdy jednak robi jak uważa, lecz jak widzę czasami auto jadące z naprzeciw z zapalonymi listwami diod zamiast świateł z lamp to efekt jest mizerny....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio ledy w5w w biedronce i testowo założyłem sobie do 1 reflektora leda, a w 2-gim została normalna żarówka.

Musiał bym mocno na głowę upaść, aby wsadzać ledy, bo w porównaniu do żarówki to to się bździło.

Jeżeli coś nie ma homologacji to jak widać nie bez powodu jej nie dostało ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U siebie w Megi mam wszędzie, no może poza schowkiem bo zapomniałem że tam też jest światło. Barwa jest idealna, chłodno niebieska i nie wyobrażam sobię powrotu do zwykłych żarówek o barwie moczu. Rejestracja wygląda idealnie przy takich świetle, wnętrze z 6 ledami w podsufitce + 4 w drzwiach świeci rewelacyjnie, biała barwa. W5W mam również w pozycyjnych.

 

Jeżeli ktoś twierdzi, że zwykła moczówka lepiej świeci od leda chłodno niebieskiego, to musi mieć spaczony gust, bo barwa żółta wygląda strasznie tandetnie.

 

Aha, na w5w w pozycyjnych jeżdżę w dzień, traktuje je jako światła dzienne. Świetnie oświetlają klosz i są widoczne z daleka, więc włączanie H7 w dzień jest bezużyteczne.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś twierdzi, że zwykła moczówka lepiej świeci od leda chłodno niebieskiego, to musi mieć spaczony gust, bo barwa żółta wygląda strasznie tandetnie.

Gust to można mieć oświetlając wnętrze, a nie przy światłach od których zależy bezpieczeństwo.

 

Włożyłem typowego leda jakiego kupują prawie wszyscy ludzie i widzę jak to świeci, znaczy bździ się, bo o świeceniu choćby porównywalnym z tą "żółtą tandetą" to mówić nie można. Żeby było ciekawiej to specjalnie jeszcze zrobiliśmy to z kumplem po 22, czyli jak jest już ciemno i żaden z nas by takich żarówek nie włożył, bo najzwyczajniej w świecie nie zapewniają tego co powinny.

Kolor owszem może i fajny wpadający w niebieski, ale patrząc z pewnej odległości ten reflektor był gorzej widoczny.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem, bo ja nie mówię o wsadzaniu led w miejsce H7, bo to oczywiste że taka żarówka nie robi światła skupionego, więc nie oświetli w nocy drogi. Ja pisałem o led w miejsce postojowych, że świeci o wiele dużo mocniej, jaśniej i przyjemniej niż zwykła żółta, dlatego w DZIEŃ nie włączam H7 lecz jeżdżę na samych postojowych, które traktuje w tym momencie jako światła dzienne.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kogo to jak Ty je traktujesz?? Ważne jak potraktuje je ten trzymający bloczek i długopis w ręku.... Przypuszczam, że z pierwszym mandatem, "za niemanie" tych wymaganych przepisami, będą one tak samo żółtmoczowe, bo je olejesz własnym........

Wystarczy poczekać. O zaparkowaniu w twoim bagażniku już nawet nie wspominam,(skoro LED-y masz wszędzie) wystarczy tylko tak parkującemu podpowiedzieć, że to co wozisz nie jest homologowane, a uwierz, że takich podpowiadających jest wielu. Fajnie tak wjechać komuś w tyłek i na jego koszt mieć przód wyremontowany.

No i zauważ, że nawet o guście tu nie wspomniałem, bo o tym się nie dyskutuje. Zwracam tylko uwagę na obowiązujące przepisy.

Edytowane przez gojgien
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj ze zrozumieniem, bo ja nie mówię o wsadzaniu led w miejsce H7

Eeeee... to ktoś coś mówił o wsadzaniu H7 ? ^^

 

Napisałem, że wsadziłem W5W (w końcu o nich temat), jeden z modeli najpopularniejszych na rynku, specjalnie sprawdziłem w nocy (kiedy najlepiej widać różnicę) i efekt jest tragiczny, więc jak niby w dzień to ma świecić lepiej (stwierdzenie, nie pytanie).

Z ciekawostek to po wsadzeniu do migacza bocznego zaczął on świecić na zielono ^^

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie wiem jakim cudem zeszła ta dyskusja na ten temat jaki jest ale tu kolega Ocool w pierwszym dość precyzyjnie napisał w jakim świetle maja być żarówki (przypnę 3 światło STOP). A co do tych ledów w pokojówkach to ja sobie chwalę, bardzo ładnie świecą, a jak sie kupuje "szajs" z biedronki to sie nie dziwie że są takie opinie... Tak jak kolega sKarlosMegane mam ledy we wnętrzu, na rejestracji tylnej i pokojówkach przednich, tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do tych ledów w pokojówkach to ja sobie chwalę.....

...... i pokojówkach przednich, tyle w temacie.

ŁOŁ, "pokojówka przednia" na LED-ach musi fantastycznie wyglądać. ^^ Tylko pozazdrościć. ^^^^ ^^ ^^ ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gojgien, wyluzuj trochę i nie spinaj się tak. Swoje teksty typu olewanie moczem zachowaj dla siebie.

 

Druga sprawa, to gadasz pierdoły jakieś. Ledy mam tam, gdzie to jest dopuszczalne. są tam, gdzie pisałem wyżej. Z tyłu są w tablicy rejestracyjnej, więc przestań opowiadać baśnie o jakimś parkowaniu w bagażniku, bo śmiech na sali.

 

Trzecia sprawa, ani razu nie zostałem zatrzymany do kontroli z tego powodu.

 

 

Ostatnia sprawa, jak wspomniał Arczi92, jak ktoś robi zakupy "motoryzacyjne" w biedronce, to niech potem nie gada głupot, że świeci to gorzej o w5w mocznikowego.

Edytowane przez sKarlosMegane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnia sprawa, jak wspomniał Arczi92, jak ktoś oczekuje robi zakupy "motoryzacyjne" w biedronce, to niech potem nie gada głupot o jakości świetlnej tych żarówek.

Kupiłem (w jakim celu i gdzie to nie Twoja sprawa), napisałem co o tym tworze myślę, a Ty się tak napiąłeś jak by Ci ktoś osobistą krzywdę robił. Więcej luzu by się przydało.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olewanie moczem zachowaj dla siebie.

Pokaż mi takie stwierdzenie w moim poście. To raczej Twoje skojarzenia odnośnie koloru, a przy okazji jeszcze innych o spaczenie gustu oskarżasz:

Jeżeli ktoś twierdzi, że zwykła moczówka lepiej świeci od leda chłodno niebieskiego, to musi mieć spaczony gust, bo barwa żółta wygląda strasznie tandetnie.

Ledy mam tam, gdzie to jest dopuszczalne. Ledy mam tak, gdzie wymieniłem. Z tyłu są w tablicy rejestracyjnej

Proszę o przedstawienie przepisów na to zezwalających lub dopuszczających takie samowolne podmniany i zmiany konstrukcyjne, po których mamy zachowaną homologację.

Poza tym sam stwierdziłeś, że LED-y masz wszędzie prócz schowka, bo o nim zapomniałeś.

U siebie w Megi mam wszędzie, no może poza schowkiem bo zapomniałem że tam też jest światło

Trzecia sprawa, ani razu nie zostałem zatrzymany do kontroli z tego powodu.

Mam nadzieję, że niedługo to Ci się przytrafi, potem podyskutujemy operując faktami.

Jeśli ich oczywiście nie poprzekręcasz tak jak dotychczas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!