Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupiłem Scenic'a


monter

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was ponownie !!! Jakieś 2 lata temu odwiedzałem Was regularnie będac posiadaczem Megane Coupe. Auto już historia. Czas poleciał ale dzisiaj kupiłem Scenic'a więc jestem tutaj znowu ^^

 

Rzućcie okiem na to ogłoszenie - fotki dokładne wrzucę jak już bedzie stał pod domem (pewnie z tydzień minie):

http://otomoto.pl/renault-scenic-16-v-idealny-fabryczny-C19878505.html

 

Jak po opisie widać sprzedawca "profesjonalny" ^^ Ale w sumie nie ma znaczenia bo przywiózł mi go na lawecie do Legnicy i za to wszystko dałem mu 8.100 PLN ^^ Teraz opłaty przede mną.

Generalnie problem jest taki że wydobywa się dziwny dźwięk jak się pedał gazu mocno wciśnie i puści. Wtedy coś tam jakby metalicznie brzeczy w górnej części silnika. Nie wiem co to jest ale zaryzykowałem i kupiłem. Pan do tego bardzo mocno stoi przy kwestii przebiegu 108.000km ^^ Oczywiście nie więrzę w to ale człowiek mówi że w ASO w historii potwierdza sie - sprawdzę jutro. W sumie ani na zewnątrz ani w środku zmęczony nie jest, kluczyki ma oryginalne i ładne oba, lakierowany prawy bok i tylna klapa ale nie bity. Prezentuje się nieźle.

 

Opłacę, zarejestruję i pojeżdżę i zobaczymy jak bedzie ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak mocniej przygazujesz przy otwartych drzwiach to z tylnego tłumika żadne dziwne dźwięki się nie wydobywają ?

 

Poprawiłem rażące błędy ortograficzne.

Edytowane przez meganecoupe02
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że nie kupowałeś na "niemca".

Niestety na niemca a dokładnie na austriaka. Niestety nic ciekawszego blisko nie znalazłem a ten się trafił w dobrych pieniądzach i stanie tak więc kupiłem. Bardzo nie chciałem tej formy zakupu ale skapitulowałem.

 

Może byc Tylko że 2.0 Benzyna , trzeba będzie lac

Nad LPG myślisz ?

Spalanie mnie nie przeraża. Jeżdzę jakieś 500 - 600 km miesięcznie więc mam gdzieś ile to pali. Rok śmigałem Laguną 3.0 V6 automat na benzynie (17 literków miasto) i jakoś dramatu nie było. O gazie nie myślę - na gazie moja żona gotuje obiad ^^ Jestem antyLPG.

 

Cześć Tomku

Hehe wiedziałem że Cię tu znajdę ^^ Pozdrawiamy WAS !!!

 

A jak mocniej przygazujesz przy otwartych drzwiach to z tylnego tłumika żadne dziwne dźwięki się nie wydobywają ?

Wiesz co nie wiem w sumie. Widziałem ten samochód przez krótki czas i to w ulewie a nie są to dobre warunki do oględzin. Stoi teraz w Legnicy i jakoś dzisiaj albo jutro zwiozę go pod dom to coś więcej popatrzę.

Wtedy też zrobię fotki i wrzucę na forum.

 

A co do przebiegu to przyznam że jestem mocno zaskoczony. Byłem w Renault i okazuje się że od samego początku aż do stycznia 2011 są odnotowane wszystkie wizyty w serwisie. Czyli faktycznie ma 108 tys km ^^ Niestety nie ma ani jednego wpisu w kwestii rozrządu. Przebiegowo nie wypada wymiana ale czasowo powinna być już druga wymiana. Na silniku jest markerem napisane że niedawno wymieniany - pytanie czy wierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zrobiłem badanie techniczne - jest ok. Zawiozłem go na wymianę rozrządu (najpierw weryfikacje obecnego) oraz na sprawdzenie skąd dobiegają dziwne odgłosy z okolic zaworów. W poniedziałek będzie werdykt.

 

A teraz mały OT. Byłem jakieś ze 2 lata temu na tym Forum i było na dawnej maszynie. Teraz jest jakieś nowe. Jestem na wielu innych forach i powiem szczerze że tego kompletnie nie kumam ^^

Pomóżcie mi jak mam znaleźć choćby te wątki które sam napisałem. Nie ma czegoś takiego jak: "Pokaż nowe posty", "Pokaż posty od ostatniej wizyty", "Posty bez odpowiedzi". Być może odpowiedź na moje pytanie jest na tym Forum ale nie umiem jej znaleźć...

Obecnie szukam tego wątku w którym właśnie piszę w następujący sposób: użytkownicy, wyszukuję MONTER (czyli ja), wchodzę w zakładkę posty, otwieram ten temat. Sorki ale to strasznie debilna metoda ale niestety jedyna jaką znalazłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość odpowiedzi na Twoje pytania znajdziesz tu:

http://megane.com.pl/forum/10-dzialanie-forum/

A co do wyszukiwania nowych, nieprzeczytanych od ostatniej wizyty, to kliknij po prawej stronie na górze strony, pod banerem na >Zobacz nowe posty / nową zawartość<

Szukanie własnych mnie też czasami doprowadza do szewskiej pasji i zabiera dużo czasu, a wchodzę na nie przez klikniecie na swój profil na banerze po prawej stronie i jak się otworzy to klikam na: >Znajdź moją zawartość<

Otwiera się domyślnie lista tematów w których coś pisałem. (trudno tu coś znaleźć bo to całe tematy, a ustawiają się od ostatnio przez kogoś nadpisanych i od 1 posta na 1 stronie tematu). Można to zmienić na wyszukanie wszystkich tematów które rozpocząłem ( i tego Ty potrzebujesz szukając tego tematu), lub wyszukać wszystkie posty które napisałem, rozwijając listę opcji na pasku i klikając w >Aktualizuj<

Niestety ta ostatnia lista jest kompletnie pomieszana i nie wiem od czego to zależy ale widzę 2 swoje posty napisane dziś, a następny to post z 16 lipca i dalej 08 lipca, 27 maja, 18 maja itd. Czyli strasznie dziurawo, a tego co przykładowo napisałem wczoraj, nie raczy ustrojstwo zauważać. (minimum 5 ich było, licząc na podstawie tego, gdzie widzę swój nick jako ostatni w tematach, a było więcej)

By było śmieszniej, to na ostatniej, 34 stronie mojej twórczości, widzę posty z 4 lutego tego roku i kolejny 09 czerwiec 2010, kolejny 07 styczeń 2009, 04 styczeń 2009, 27 sierpień 2008, by lista zamknęła się postem z dnia 14 styczeń 2008. Tak więc, ani w tym ładu, ani składu, o ciągłości chronologicznej, czy segregacji tematycznej szkoda w ogóle wspominać.

Przemnażając te 34 strony przez 30 wyświetlonych postów na stronie daje to ogółem 1020 postów, przy 3332 jakie tu napisałem.

OOOO, ten jest 3333 ^^

Ciekawe jak doszukać się reszty ????

W Twoim przypadku to tylko 103 posty na 4 stronach, więc nie taki dramat z tym szukaniem.

Niestety skrypt ponoć jest super i należy chwalić, a jeśli nie, to przynajmniej nie psioczyć. ^^ ^^ ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za oszerne info. Już kwestionowałem pozostałości własnej unteligencji ^^ Ale na szczęście widzę że nie tylko ja się męczę...

Krótko mówiąc lekko zniechęcające forum - im więcej napiszej tym trudniej będzie Ci cokolwiek odnaleźć ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!