Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Olej na silniku


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Kupiłem z zeszłym roku Megane II 2004r 65000km i pokrywa zaworów w okolicy cewek była mokra.

Jak wymieniałem świece to w kanale jednej stał olej który przelal się do cylindra w chwili odkręcania świecy.

Silnik wytarłem i po problemie.

Teraz chcę założyć gaz i chciałem go najpierw uszczelnić żeby wszystko było ok.

Odkręciłem kolektor i wylało mi się z niego ok 50ml. oleju.

Kolektor, przepustnicę i silnik umyłem. Wymieniłem też uszczelki 4 przy kanałach, 1 małą przy odmie (chyba) i 1 przy przepustnicy.

Silnik chodzi lepiej i lepiej zapala ale po przejechaniu ok 30km znowu pojawił się olej na pokrywie w okolicy (chyba) 3 i 4 cewki i to w okolicy śruby od pokrywy zaworów.

 

Wie ktoś jak to naprawić możliwie najłatwiej bez jechania do serwisu ?

 

W załączniku zdjęcia.

post-25616-0-47876900-1312202086_thumb.jpg

post-25616-0-93809600-1312202097_thumb.jpg

post-25616-0-63823500-1312202106_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie to samo było w 2.0, trzeba odkręcić pokrywę zaworów i ją uszczelnić silikonem wysokotemperaturowym. W aso mają specjalny silikon z żywicy chyba, ale nim to sobie można pistolet na wodę uszczelnić. Kupiłem silikon Loctite taki czarny i on ma sprawę załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

Pytałem w ASO o wymianę tego uszczelnienia pod pokrywą zaworów i powiedzieli mi że w tym silniku (K4M) trzeba zablokować rozrząd bo po podniesieniu pokrywy podnoszą się wałki... tak powiedzieli ^^

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdę powiedzieli i to wcale nie jest śmieszne.

Odkręć odstojnik oleju, ten element na górze osłony i uszczelnij sylikonem wysokotemperaturowym. Pooglądaj najpierw skąd dokładnie olej podcieka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cytat

 

Wydaje mi się że cieknie ze śrub. Na zdjęciu nr.2 widać że śruba jest w oleju więc pewnie wypycha od dołu pod ciśnieniem.

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

Po co cytujesz całego posta skoro odpowiadasz bezpośrednio pod nim?

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczyść dokładnie okolice obu śrub i posmaruj jakimś sylikonem. Generalnie osłona zaworów uszczelniona jest sylikonem, być może w miejscu tych dwóch śrub uszczelnienie nie spełnia swojej roli. Aby to poprawić trzeba zdjąć osłonę i wszystko pod nią wyczyścić, nałożyć nowy sylikon i skręcić na nowo.

Tak jak Ci w ASO powiedzieli osłona trzyma wałki rozrządu, zdejmiesz, bez zablokowania wałków, może Ci się to wszystko poprzesuwać. Poza tym trudno będzie założyć blokadę, bo jedna śruba blokady przykręcona jest właśnie do osłony klawiatury. Ja bym na Twoim miejscu to zostawił, chyba, że będziesz wymieniał rozrząd, wtedy ewentualnie możesz poprawić uszczelnienie pokrywy, ale nie każdy mechanik będzie chciał to zrobić.

Zobacz jeszcze jak jest rozwiązane odpowietrzenie skrzyni korbowej? Od odstojnika oleju, to coś przykręcone na górze, musi odchodzić jakaś rurka, kanał którym odgazy wydostają się przed przepustnicę. Po prostu masz to inaczej rozwiązane niż u mnie.

Tak jak napisałem u mnie olej wydostaje się gumową rurką, pomiędzy odmą a puszką filtra, Nie jest może tego dużo, ale zabrudzenie jest wyraźne i olej spływa sobie do otworu pierwszej cewki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w F4R z tego co pamiętam jest duża i mała pokrywka zaworów. U mnie chyba ciekło z tej mniejszej. Cieknie, więc kupiłem ten silikon i czeka na użycie, sam to zrobię po swojemu. Tak to wyglądało u mnie po zdjęciu pokrywki:

dsc01756.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin to co nazywasz "małą pokrywą" to nic innego jak odma lub jak kto woli odstojnik oleju. Poprawienie na tym elemencie uszczelnienia to żaden problem. Odkręcić pokrywkę wyczyścić, odtłuścić, nanieść sylikon i skręcić. Ciekawe jest to, że jest zalecane kolejność przykręcania śrubek ^^

ext jednak pisze, że cieknie mu spod śrub. Jednak nie wykluczyłbym, że podcieka właśnie spod odmy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwał jak zwał ^^

Ktoś na forum kiedyś pisał o wycieku spod śruby, ale z tego co pamiętam, chodziło tam o silnik 2.0T więc inna jednostka. Nie pamiętam czyje to było auto, chyba chyba Megane II CC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, było coś takiego, nie pamiętam czym się to skończyło.

Ja mam dokładnie tak

silnikk4m700gra.jpg

Cieknie na rurce nr 8 nałożonej na króciec wychodzący z odmy (13)

Ciekawe bo od strony filtra rurka jest lekko wilgotna, a podcieka na tym króćcu. Jak będę składał to oprawię to na sylikonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To u mnie chyba jest inaczej bo odma połączona jest od spodu z kolektorem.

 

PS.Próbowałem dokręcić śrubę na zimno ale się nie da. Zastanawiam się czy może te 2 śruby odkręcić i leb śruby od spody nasmarować jakimś klejem do hamulców albo silikonem do wysokich temperatur na przykład żeby uszczelniło połączenie pokrywa-leb śruby.

post-25616-0-64007700-1312269385_thumb.jpg

post-25616-0-55659200-1312269391_thumb.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Usterka naprawiona prowizorycznie :P

 

Wykręciłem śruby, benzyną ekstrakcyjną wyczyściłem pokrywe w miejscu styku z łbem śruby oraz łeb śruby od spodu.

Posmarowałem klejem do gwintów pokrywe, wkręciłem śruby i zostawiłem na 24 godziny.

Po naprawie przejechałem ponad 1000km i jest suchutko :)

 

Temat do zamknięcia.

 

/0cool:

Mówisz i masz :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!