Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Centralny zamek bagażnika


Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, ostatnio rozbierałem zamek bo teściowa mi go zablokowała, i przy okazji zauważyłem że nie zawsze się zamyka. Przestawiłem lekko koło zębate bo za mocno dobijało do oporu i zaczął pracować jak należy, ale po kilku próbach silniczek puścił dymka i zamek nie działa. Przez jakiś czas raz działał raz nie. W końcu po ostatnim puszczonym dymku przestał działać i tak do dzisiaj. Da się jakoś naprawić ten silniczek? Czy mam szukać używkę na allegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się jakoś naprawić ten silniczek? Czy mam szukać używkę na allegro

Teoretycznie da się go naprawić tylko koszt przewinięcia będzie nie adekwatny do ceny zakupu nowego silnika.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Jestem nowy i chciałbym podpiąc się pod temat. Mam ten sam problem z siłownikiem centralnego zamka w klapie bagażnika. Otóż po zamknięciu samochodu z pilota wszystko sie zamyka oprócz klapy. Napięcie do kostki dochodzi i słychac jak cos w siłowniku pyka, lecz zamek się nie zamyka. Są dwa rozwiązania:

1. Tak jak u rahlesa, że jest napięcie ale za słabe

2. Siłownik padł na dobre i jest do wymiany.

 

Szukałem na allegro i znalazłem jeden i to w cenie z kosmosu za sam siłownik bez zamka. Czy ten siłownik będzie pasował z innego samochodu? Jeżeli tak to z jakiego? Moja bryka to Megane Coupe I phII z 2000 roku. Zamek jest z wersją bez opcji kluczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie będzie inne mocowanie siłownika (w innym miejscu otwory na śrubki) oraz inna główka siłownika (też do przejścia).

Mówię o takim siłowniku (niekompletny zamek, chodzi o siłownik):

tom000mqm.jpg

 

Jeżeli masz taki jak poniżej, to raczej zostaje zakup dokładnie takiego (oryginał lub zamiennik):

78c043ili.jpg

Edytowane przez Kreciq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam.Ostatnio też miałem problem z otwieraniem/zamykaniem klapy bagażnika.vZa przyczynę tego stanu rzeczy uznałem ubytki(wykruszenia) w"plastykowym" elemencie (43108). Powodowało to jakby kołysanie, "zacieranie się" tego elementu i w konsekwencji problem z otwieraniem/zamykaniem. Zakupiłem na serwisie aukcyjnym zamek, który według sprzedającego był od "hatchback RENAULT MEGANE I do 1999 r" ale interesujący mnie element miał zgodny numer. Z istotną różnicą (inny kąt) jest tylko ten element mocujący. Po przełożeniu (wymianie) uszkodzonego elementu na razie nie mam problemu z zamykaniem/otwieraniem. Zamieszczam tą informację w celach informacyjnych. Może komuś to się przyda.

 

thumb_hosting_zdjec_1425118027__zamek_bagaznikamegane.jpg

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!