Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

uszczelka wtryskiwacza


dki

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam kłopot wymieniłem niedawno uszczelkę wtryskiwacza i wszystko było dobrze ,aż tu po 6miesiącach znowu ten sam objaw klekocze na zimnym silniku i śmierdzi spalinami w kabinie padła ta sama uszczelka.Moje pytanie jest następujące czy jak będę wymieniał to nową uszczelkę mogę posmarować jakimś silikonem wysokotemeraturowym i czy to coś da wogóle?????????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Troche odgrzanie kotleta, ale moze komus pomoze.

Uszczelka musi byc do tego modelu, bo rozne modele aut z tymi wtryskami maja rozne grubosci.

Wtrysk jak i gniazdo musza byc wyczyszczone, najwazniejsze jest gniazdo. Sa do tego specjalne maszynki, ale mozna tez dlugim i cienkim srubokretem, jezeli gniazdo nie jest juz uszkodzone (wtedy trzeba maszynka).

Smarowac mozna ale nie uszczelni to niczego. Ludzie smaruja pasta ceramiczna lub miedziowa. miedziowa jest strasznie krytykowana, ale nie slyszalem sensownego argumentu dlaczego.

Srube wtrysku dokrecasz na 30Nm i gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dla tych co bedę mieli taki sam kłopot.... niczym nie smarujcie ,tylko czyszczenie gniazda maszynką,nowa uszczelka i wszystko ładnie idzie...aż do momentu kiedy nie zerwiecie gwintu :) ...potem zostaje przegwintować na fi10 szpilkę wkręcić i wszystko będzie dobrze trochę pracy i nerwów,ale zakończenie szczęśliwe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. właśnie dopadł mnie ten sam problem tzn. śmierdzi spalinami w kabinie i mokra plama pod wtryskiem nr. 2 od lewej strony. moje pytanie: czy da się to samemu wymienić (mam dwie ręce-jedna prawa druga lewa :) )? czy nie ma problemu z odkręceniem wtryskiwacza? o jakiej maszynce do czyszczenia tu piszecie? i najważniejsze: może ktoś wie gdzie mogę kupić te podkładki, jakie i ile to kosztuje? dziękuję za wszystkie ewentualne odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładki kupisz w ASO 2-szt.9zł bez problemu sam wymienisz ,po odkręceniu sprawdz czy podkładka nie ma wżerów...jeżeli nie oczyść tylko gniazdo i skręcaj ..uważaj tylko podczas skręcania,żebyś nie zerwał gwintu bo wkręcasz w aluminium...Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,ja do czyszczenia uzylem wyciora ,twardy drut zgiety na pol w srodek szmata i do wkretarki.Brzegi delikatnie doskrobalem srubokretem.Poskrecalem z wyczuciem i chodzi do dzis.Dodam ze silnik musi byc zimny a podkladki orginalne kupione w ASO.

Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podepnę się pod temat. Chodzi mi o to czy podkładka pod wtryskiwacz musi być zamontowana tym ostrym rantem w dół, czy też może tym lekko zaokrąglonym. Być może to bez znaczenia? Pytam ponieważ mechanik wymienił mi jak to powiedział zaokrąglonym do dołu i teraz trochę klepie na zimnym silniku. Z ciekawości obejrzałem w domu stary wtryskiwacz na którym jest podkładka i jest odwrotnie, ostrym rantem w dół. Być może wtrysk się ułoży a być może to wina odwrotnie założonej podkładki. Wtrysk oczywiście zakodowany, autko scenic III 1,5 dci. Chodzi mi oto co na zdjęciu. Jeśli ktoś przerabiał, proszę o pomoc. Pozdrawiam.

post-14298-0-67321900-1415276830_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!