Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

rozruchowy totolotek :)


Rekomendowane odpowiedzi

Serdecznie witam

Jeśli podobny temat już był to poproszę o linka, jeśli natomiast nie to poproszę o pomysły.

Mam scenica 1.8 16V w 90% przypadków auto odpala za pierwszym razem na tak zwane dotknięcie, ale jeśli jednak nie odpali za pierwszym razem to następne odpalenie jest już nie lada problemem. Rozrusznik kręci i kręci (mam wrażenie, że czym dłużej tym słabiej) ale tak jakby za słabo oby ruszyć silnik.

Czy ktoś wie może w czym może tkwić problem ?

 

Tak się zastanawiałem czy może problem nie leży w akumulatorze. Nie wiem jak stare jest ako, jest 47Ah bezobsługowy i nadal pokazuje zielone pole - czyli że jest OK. Może akumulator ze względu na swój wiek może podać tylko za pierwszym razem wystarczający prąd rozruchu, a kolejny raz to już podaje resztkami sił ?

Niestety nie mam innego akumulatora na podmiankę i sprawdzenie, a zakup nowego to też koszt, którego nie chcę ponosić jak nie będę pewien czy to w akumulatorze tkwi problem.

 

Czy ktoś wie jakiej pojemności powinien być akumulator dla sceniaca 1.8. Ja mam 47Ah, gdzieś na forum znalazłem że może być 55Ah ale nigdzie konkretu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam innego akumulatora na podmiankę i sprawdzenie, a zakup nowego to też koszt, którego nie chcę ponosić jak nie będę pewien czy to w akumulatorze tkwi problem.

Miernik w łapki i sprawdź napięcie przed zakręceniem i jego spadek podczas kręcenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź napięcie akumulatora na sucho (nie odpalony). Odpal i sprawdź ładowanie, a podczas odpalania sprawdź spadek napięcia.

Jak przyszło czas na wymianie akumulatora w moim aucie to szukając w katalogach Bosch'a pisali że do 1.4 ma być stosowany od 42-50Ah.

Edytowane przez Merkaba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś może wskazać gdzie jest ten czujnik położenia wału i jak można go djagnozować ?

(niestety nie miałem zbyt dużo czasu na szukanie więc jeśli taki temat już był to poproszę o linka)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!