Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kontrolka od systemu oczyszczania spalni


omen1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam was, chciałem się doinformować czy w naszych reniach są jest jedna sonda czy tez dwie. Moje pytanie stąd, że niecałe 2 tygodnie temu wymieniałem jedną sondę po uszkodzeniu, a przedwczoraj znów zapaliły mi się lampki od systemu oczyszczania spalin. Zastanawiam się czy mam aż takiego pecha, że poszła już druga, czy mam szansę wymienić tą jedną na gwarancji, czy też może w gorszym wypadku stało się coś jeszcze poważniejszego.... bo nie jara mnie jakoś myśl o wymianie katalizatora;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie auta z silnikami 16V po styczniu 2002 roku muszą ( powinny ) mieć dwie sondy.Jedna jest w kolektorze wydechowym a druga za katalizatorem.Jak wejdziesz pod auto to wszystko Ci się wyjaśni.A kata do wymiany mój diognosta wybadał po jakiś podciśnieniach w kolektorze ssącym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przerabiam na chwilę obecną podobny problem, tzn trwa to od 3 miesięcy. Problem objawia się tak, że jeżdżąc po mieście wszystko jest ok i dopiero na trasie wyskakuje "servis" i system oczyszczania spalin. Na clipie pokazuje błąd sondy więc wymieniłem, ale tylko jedną (przednią) po podpięciu parametry były ok tak przedniej jak i tylnej, ale znowu na trasie wyskoczył zonk. W piątek będę wracał do Warszawy więc pokonam 300 km i mimo, że teraz parametry są ok spodziewam się pojawienia błędu, wtedy zakupię sondę na tył i wymienię. Mam nadzieję, że problem tym zakończę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ponieważ ta sonda raz działa ok a raz nie, być może pod wpływem dłuższego działania fiksować zaczyna??^^ Teraz jak byłem u mechanika to przełożyliśmy na tył tą sondę którą wymieniłem za pierwszym razem z przodu, ale ona nawet grzania nie miała, nie zaobserwowałem aby coś czarnego dymiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W prawdzie mam M3 z silnikiem 1.6, ale od 1.6 z M2 pewnie się nie różni za wiele.

 

Miałem dokładnie ten sam problem z kontrolką oczyszczania spalin i to praktycznie od nowości.

 

Opis całej historii w tym wątku

 

^^Komunikat "Skontroluj układ wydechowy"

 

Po kilku wizytach panowie ostatecznie wymienili katalizator - był uszkodzony od nowości. ^^

 

 

Od tamtej pory minął już dobry rok i jakieś 20k kilometrów i problem na całe szczęście nie powrócił ^^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!