Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Proszę o pomoc,rade w sprawie dwóch błędów...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie...

Na początek prosił bym aby nie odsyłać mnie do wyszukiwarki,ponieważ szukałem,czytałem różnego rodzaju posty i nic

mi nie podpowiedziały.

 

Mam następujący problem: przedwczoraj rano gdy odpaliłem auto ukazał się żółty napis service

oraz żółty znaczek check.

Wczoraj pojechałem do mechanika aby podłączyć auto do komputera.

Ukazały się dwa błędy:

1.CZUJNIK OBROTÓW SILNIKA

2.STEROWANIE POŁOŻENIEM WAŁKA ROZRZĄDU

 

Mechanik usunął te błędy.Powiedział że być może będzię trzeba wymienić rozrząd.Jak tylko pojawi się znów napis service

pojadę do mechanika jeszcze raz.

 

Ale teraz Was chciałbym zapytać co o tym sądzicie i co z tym można zrobić... ???

Czy jest to poważny problem i jak go rozwiązać.

Z góry dziękuję za pomoc

 

Dodano: 13 sie 2011 - 23:48

Czekam na jakąś podpowiedz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej

Zależy w jakim momencie zapala się Tobie ta kontrolka, niekoniecznie musi być prawdą to co mechanik mówi opisz dokładnie jak się zachowuje w trakcie jazdy po zapaleniu.Mam Megane w qpecie i od kiedy ją kupiłem a mam ją ponad dwa lata to też mi się zapala kontrolka i nic nie wpływa negatywnie na prace silnika a okazało sie ,że komputer złe dane wysyła z sondy lambda więc jak widzisz przyczyn może być wiele. ^^ Pzdr

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to nic się nie dzieje...oprócz tego że któregoś dnia jak odpalałem auto zaświeciło się service i check.

Tak jak pisałem wyżej byłem u mechanika usuną błędy...

Traz czekam aż się zapali drugi raz to samo to od razu jadę do mechanika i będę pytał co dalej z tym robić ?!

 

Ale zastanawiam się czy to może być oznaka aby wymienić zazrząd tak jak mówił mi mechanik ??!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj o czyszczeniu czujnika wałka rozrządu i po prostu go wyczyść albo wymień. No i raczej szukaj innego mechanika, bo pomimo, że ma możliwość odczytać błędy i je skasować, to niestety nie potrafi tych informacji odpowiednio zinterpretować. (no chyba, że spodziewa się, że pasek jest przeskoczony i w tym wypadku wymiana paska rozrządu, by tego co masz ponownie nie zakładać)

Tu masz przykładowy temat, a jest ich kilka stron. (w szukajce ustaw szukanie w całym forum albo przez Google)

http://megane.com.pl/topic/31503-powracajacy-blad-ustawienia-walka-rozrzadu/page__p__248854__hl__%2Bczujnik+%2Bwa%C5%82ka+%2Brozrz%C4%85du__fromsearch__1#entry248854

Edytowane przez gojgien
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!