Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

czy padła turbina?


pomorek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Dzisiaj podczas jazdy (po przejechaniu ok. 400 km), podczas wyprzedzania usłyszałem narastający gwizd. Im bardziej dodawałem gazu, tym gwizd był głośniejszy. Po odpuszczeniu pedału gazu gwizd zanikał i pojawiał się przy kolejnym przyspieszaniu. Żadnych innych objawów nie było, silnik pracował równo, spaliny bez widocznego kopcenia, żadnych komunikatów na tablicy. Kontynuowałem jazdę i przy kolejnym przyspieszeniu narastający gwizd zakończył się takim krótkim: "ziiuuch" i ucichło, ale auto straciło moc. Do domu-ok. 30km, dojechałem z max. prędkością 90km/h i to po dłuuuugim rozpędzaniu.Pali bez problemów, żadnego kopcenia, żadnych komunikatów, ale zero przyspieszenia. Obawiam się, że zatarła się sprężarka. Poproszę o Wasze sugestie. Czy mogę jeździć z taką usterką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby to tylko wąż, to mały pikuś, ale nie sądzę bo na gorącym silniku auto jechało, powoli ale bez sensacji, natomiast kiedy dziś rano odpaliłem silnik spod maski wydobywał się hałas, jakby ktoś potrząsał metalowym garnkiem wypełnionym śrubami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo święta wlazłem pod auto, patrzyłem też od góry-wygląda na to, że węże całe i siedzą mocno. Co prawda nie ma już hałasu-jazgotu, ale mocy brak. Jutro będę próbował do mechaniora.

 

18.08.2011r.

Niestety okazało się, że to jednak nie węże a skończyła się turbina-zatarty wałek, wirnik od strony kolektora spalin "stoi". Pytanie: dlaczego?

Regenerowana turbina 1000zł!-zgroza. Niby jest gwarancja na 12 m-cy, ale ponoć baaardzo rudna do wyegzekwowania.Używane turbiny ok. 800zł, z kilkudniową gwarancją rozruchową-faktyczny stan turbiny-nieznany. Jak nie staniesz i tak d..a z tyłu.

Nowa turbina nie wchodzi do gry-cena ok. 2300zł.

Do tego dojdą koszty oleju, filtrów i robocizna-uklęknąłem!

Edytowane przez pomorek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie kupuj używki! Nie masz żadnej pewności jak długo pochodzi. Lepiej zregenerować w porządnym warsztacie. Jeżeli chcesz zaryzykować to można też kupić gotowy, wyważony zespół ruchomy do turbiny i zamontować go samemu. Warto też sprawdzić ciśnienie oleju bo te silniki miały problem z zaworkiem odpowiedzialnym za jogo regulację i przez jego zacięcie padała turbina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

zdecydowałem się na regenerowaną turbinę-koszt wraz z wymianą i częściami 1400zł; zobaczymy jak długo pochodzi;

dlaczego padła poprzednia, ani mechanik ani "turbiniarze" nie potrafili jednoznacznie określić-smarowanie ponoć ok.

"turbiniarze" wysnuli teorię, że być może poprzedni właściciel (właściciele) jeździli "jak emeryci", co spowodowało zarośnięcie turbiny nagarem i to on spowodował zatarcie turbiny, kiedy auto dostało porządnie w d..ę;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Pozwolę podpiąć się pod temat, żeby nie tworzyć kolejnego :D Czy jesteście w stanie określić po dźwięku zamieszczonym w filmiku czy to odzywa się turbinka? ;) Dodam, że jeszcze przed pojawieniem się "gwizdu" podczas przyspieszania zauważyłem zwiększony apetyt na paliwo oraz nieznaczny spadek mocy, aczkolwiek może mi się wydawać z tym spadkiem bo jest w sumie znikomy. Dzisiaj wybieram się do mechanika, ale chciałbym poznać też waszą wstępną diagnozę ;) >>Filmik<< - mam nadzieję że będzie coś słychać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam czy może ktoś wie o co chodzi, otóż jest tak posiadam meganI phII 1,9dti i tak czasem autko pali na dotyk czasem za którymś razem, czasem ciągnie jak wariat, a nieraz ma muła. Wydaje mi się, że tego muła ma wtedy jak ma problem z odpaleniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!