Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Nie startuje ...


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem;

od jakiegoś czasu moja megi ma problem z zapalaniem, tzn po postoju min kilka godzin gdy naciskam start kontrolki normalnie się zapalają... gasną oprócz ładowania oczywiście.. i nic, rozrusznik nie startuje. Po kilku razach, w końcu zatrybi, ale to denerwujące bo zdaża się coraz częściej i dłużej trzeba klikać. Myślałem że to czujnik położenia wału, przeczyściłem go, i prubowałem ruszyć autem na biegu, nic to nie pomogło. Nie mam jak go przemierzyć. A inwestować w czujnik bez pewności nie za bardzo mam na to ^^

Chyba że ktoś w okolicy miałby możliwość spktkać się i przełożyć do sprawdzenia lub przemierzyć?.. Macie jakiś konkretny pomysł co może jej dolegać??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to sam masz odpowiedź co do aku. Nie ma się jak podładować. Jaka jazda w koło komina niestety niszczy aku i to że ma rok nie ma znaczenia. Ja miałem dokładnie taki sam objaw w Lagunie tyle że mi rozrusznik po przekręceniu klucza cykał ale nie kręcił. Wadily właśnie był aku.

 

Co do czujnika wału to nie obstawiałbym na to. Objawia się trochę inaczej. Nie ma związku z rozrusznikiem. Jak walniety jest czujnik wału to rozrusznik normalnie kręci ale motor nie chce zaskoczyć do momentu aż komputer pobierze sobie sygnał z czujnika wałków rozrządu. Wtedy motor odpali i będzie działał poprawnie ale świecić się będzie serwis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie mam klucza tylko karte.. jak komputer nie zczyta z czujnika wału to nawet nie puści sygnału na rozrusznik.

A przecież jakby był lichy aku to nie zastartował by za którymś tam razem, bo jakby nie było przy każdym wciśnięciu "start" rusza pompa ze zbiornika paliwa, kontrolki itd.. to pobiera prąd i po kilku takich prubach aku słabnie... a mimo to odpala!! Coś nie zaskakuje od razu, czegoś nie czyta, albo.... sam już nie wiem co??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!