Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

mruga przez ułamek sekundy DEFAUT CHARGE BATTERIE + STOP


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Coś złego dzieje się z moją Renią... Dziś rano podczas codziennej drogi do pracy po jakiś 18km auto zapiszczało i zapalił się na ułamek sekundy DEFAUT CHARGE BATTERIE + STOP. W ciągu następnych kilku minut zdarzyło się to jeszcze kilka razy (ledwo udało mi się domyślić co to za komunikat się wyświetla :)

Ogólnie jest problem z ładowaniem aku.

Mam w planie:

- poruszać klemami, żeby "przeczyścić styki"

- zmierzyć prąd ładowania - domyślam się, że będzie poprawny, bo komunikat zapala się tylko na ułamek sekundy i jeśli już to wtedy można się spodziewać jakiś problemów. Więc pewnie pomiar nic nie pokaże.

Akumulator mam najprawdopodobniej od nowości (od 2004r) a przynajmniej od zakupu auta (2007r.) Do tej pory żadnych problemów z nim nie było, więc nie myślałem nawet o wymianie.

paski (rozrząd i wielorowkowy) mają ok 25kkm i 3 lata.

 

Czy szanowni forumowicze mogą coś podpowiedzieć - co robić, jak diagnozować, ewentualnie gdzie podjechać w Poznaniu? W archiwum nic na ten temat nie znalazłem. Jedynie info jakie znalazłem to, że dobry punkt w poznaniu to Bendiks (Domyślam się, że ul.Szamarzewskiego).

z góry dzięki za wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po względnie spokojnym dniu wczoraj (nie było komunikatów), dziś znowu dostałem info, że coś jest nie tak. Sprawdziłem dzisiaj napięcie na aku: 11,2-11,4V :). Sprawdzałem tylko na wolnych obrotach - nie miał mi kto pogazować. Czy to oznacza awarie alternatora? Gdzie w Poznaniu polecacie zakład (najlepiej centrum/winogrady/piątkowo), który zająłby się takim przypadkiem w scenicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!