Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Megane 2 zakup porady


ville87

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

na poczatku wypada sie przywitac :) Mam 24 lata i jestem z Oświęcimia. Sam jeżdze oplem vectra b. zarejestrowalem sie na forum poniewaz moj tata jest na etapie poszukiwania nowego autka dla siebie. aktualnie posiada Megane 1 1.4 75km. i planuje oczywiscie zakup Megane 2.

Interesuje sie autem z silnikiem beznynowym, bez gazu. i tu pierwsze pyt, ktory silnik bedzie lepszy, w sensie oszczedniejszy i mniej awaryjny, 1.6 115km czy 1.4 98km ?? dynamika mysle jest na drugim miejscu, tata jest stosunkowo zadowolony z tego co ma teraz. a oba te silniki sa mocniejsze wiec i tak auto bedzie zrywniejsze. ja oczywiscie namawiam na 1.6 ale jak pisze, tata ma inne priorytety :P nadwozie tylko i wylacznie 5d hb. kwota to mysle ok15tys. w tej cenie jest sporo przedliftow i takie auto bylo by wystarczajace. moge proscic o jakies opinie odnosnie tych silnikow, pomoc w wyborze itp ?? czy ta kwota ejst wystarczajaca na dobry egzemplarz ??

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze poszukasz powinno wystarczyć, co do silnika to znam kilku właścicieli i z 1,6 i z 1,4 i są zadowoleni co do dynamiki to fakt, że 1,6 jest zrywniejszy (25Nm różnicy) a różnica w spalaniu niewielka do tego lepsze wyposażenie zastaniesz w 1,6 i na pewno będzie większy wybór przy poszukiwaniu odpowiedniego egzemplarza co do meganki I a II nie patrz pod względem mocy jest inna buda większa i cięższa mimo że w połowie "plastikowa" więc nie ma porównania z starszą megi. Wiadomo że zwracaj uwagę na szczeliny aby były równe i szyby z tego samego rocznika (przednia nie koniecznie może być wymieniana po zdarzeniu drogowym- kochamy polskie drogi i kamyczki lecące spod kół :) ) wiadomo kondycja samochodu najważniejsza (drobiazgi w wnętrzu idzie poprawić jak i z zewnątrz) więc po znalezieniu odpowiedniego egzemplarza wizyta u mechanika albo ASO jak Ci się trafi "serwisowany" w ASO to z VIN sprawdzić go a na dodatek warto i tak go obejrzeć spod spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze statystykami na www.autocentrum.pl obydwa silniki (1.4 i 1.6 benzyna) mają jednakowe średnie zużycie paliwa - 7,5l/100km. Zatem to samo zużycie paliwa a różnica w dynamice z pewnością nie jest całkowicie bez znaczenia. Co do awaryjności trudno się jednoznacznie wypowiedzieć, bo więcej jest postów o problemach z 1.6, ale też jest 2-3 razy więcej aut z silnikiem 1.6 na rynku, zatem i osób mających problemy będzie więcej. Cewki padają wszędzie, KZFR jak już to oczywiście w 1.6. Ale awaryjność silnika w megi to i tak niewiele w porównaniu z drobnymi problemami z całą resztą (np. elektronika, hf, wycieraczki itp.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spalanie prawie takie samo, awaryjność j/w im więcej egzemplarzy tym więcej problemów mniej egzemplarzy mniejsza wykrywalność usterek (można polemizować) wyposażenie lepsze w 1,6 więc decyzja powinna być prosta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

znalezlismy taki egzemplarz

 

http://otomoto.pl/renault-megane-klima-salon-5d-lato-zima-piln-C20123812.html

 

czy jestescie w stanie stwierdzic cos z fotek na temat auta ?? moze ktos je zna lub juz ogladal ?? nie wiem, ale mi sie wydaje ze przod , zderzak i atrapa ma inny kolor niz reszta, ale moze sie myle. prosilbym o odp

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6, 5.9 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najuboższa wersja, zderzak przedni + lewy błotnik w innym odcieniu, "tradycyjnie" KZFR wymienione jak już wyżej pisałem. Dla mnie auto niewarte oglądania.

Edytowane przez kataryniarz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znaczy tak, nie chcemy jakiegos wypasu, to co pisze w aukcji ze ma (abs, klima, el szyby, lusterka itp) jest zupelnie wystarczajace. wiecej nam nie potrzeba. im mniej tej elektroniki itp tym lepiej. no mi tez sie wydaje ze cos z przodu bylo robione

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.6 -Prezes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem do sprzedającego maila. a nawet dwa, koleś odpisał: "Auto zostało sprowadzone w 2007r. Auto jest gotowe do jazdy, nie trzeba

nic w niego inwestować. Rozrząd wymieniony, nic nie stuka w zawieszeniu.

Auto nie pływa na drodze. Olej wymieniany co 10tys, zatem pasowałoby go

wymienić. Na wymianę oleju i filtrów spuszczę z ceny. w 100% auto jest

bezwypadkowe, wiem, że przedni błotnik był malowany ze względu na

otarcie, podłużnice są wszystkie proste i auto trzyma linie. Auto

należy do mojego brata i jest to oferta prywatna. Jeździł nim niewiele,

gdyż

jest zawodowym kierowcą i posiadał auto firmowe "

Chyba będziemy w piątek jechać po niego. Chyba ze jest ktoś z okolic kto mógłby zerknąć na niego bo drogi trochę jest i szkoda by było jechać na daremno.Oczywiście za paliwo oddamy i na jakieś piwo tez będzie.

Edytowane przez ville87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!