Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Skrzynia basowa


Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście nie zbyt znam to co pokazałeś sam przymierzam się do zakupu tuby JBL myślę że rozsądniejsze rozwiązanie zajmujące mniej miejsca, przy efekcie porównywalnym :) też ładnie puka(słyszałem ją na żywo) wzmacniacz masz- wzmacniacz a kable to już potem można dokupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

xvjakubvx super :) Na gwiazdkę prezent i na wiosnę już cię słychać w sąsiedniej wiosce :P

Każdy ma swój gust i każdemu co innego się podoba inaczej półki pełne by były niesprzedanego badziewia a jednak towar się obraca :P

Piter17 czy w twojej instalacji radio jest ori i głośniki są ori? Czy chcesz aby muzyka grała dla ciebie czy dla "osiedla"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek, na wiosce to może Ty mieszkasz, jak przerabiasz samochód - robisz to dla siebie! Widocznie tego nie rozumiesz, że ktoś ma inne poglądy niż Ty, jak ktoś lubi słuchać muzyki w samochodzie to poprawia dźwięk wg własnego uznania zmieniając radio/głośniki itd. A do tego jak chcesz się wykazać to naucz się, że jak do kogoś się piszę i używa zwrotów osobowych to należy je pisać z dużej litery. Ktoś chce więcej niskich tonów to je poprawia tyle na temat

Edytowane przez xvjakubvx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dreamerek, na wiosce to może Ty mieszkasz

W tych czasach to zaszczyt mieszkać na wiosce :) Większość ludzi "na stanowiskach" właśnie buduje się poza miastem... To tak dla przypomnienia aktualnej sytuacji w kraju.

 

jak przerabiasz samochód - robisz to dla siebie!

I niekoniecznie przekonuj do tego wszystkich, że takie rozwiązanie jest jedynym słusznym...

 

Ktoś chce więcej niskich tonów to je poprawia tyle na temat

I tu się zgodzę ale podkreślę stwierdzenie "to je poprawia" a nie ..... :P

Zawsze powtarzam: Jedź, posłuchaj i kupuj... To jest jedyna słuszna droga inaczej to są eksperymenty.

 

Przeczytaj to jeszcze raz:

Każdy ma swój gust i każdemu co innego się podoba

i zastanów się nad swoją wypowiedzią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ja bym tego zestawu nie brał,

sama skrzynka jest fajna 1200W

ale wzmacniacz za słaby ma tylko 500w

 

już lepiej mieć zbyt mocny wzmacniacz

i po prostu wyregulować na nim moc stosownie do głośnika

 

poszukaj takiej skrzynki bez żadnych dodatków,

typu ramka pod rejestracje itd ;p.

Co do wzmacniacza to co najmniej moc znamionowa skrzynki/tuby żebyś poczuł tą moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tuba = NIE, Skrzynia = TAK. Czemu, nie będę tłumaczyć. W podobnych pieniążkach (tylko, że bez wzmacniacza) można dostać mało wymagającego mocowo JL'a. Np. http://allegro.pl/jl-audio-10w1v2-nowy-subwoofer-mdf-polski-dealer-i1811474059.html . Ewentualnie 12cali, jeśli ma zejść niżej, przy trochę niższej dynamiczności.

Matuszi ta skrzynka chciałaby mieć 1.2kW, a wzmacniacz 500W. Swoją drogą 500W to wcale nie jest mało. Przeczytaj faq na forum i definicję RMS.

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja skorzystam z okazji i podepnę się pod temat:) też posiadam Megi z 2007 roku i moje pytanie brzmi czy da coś wymiana na lepsze głośniki przy seryjnym radiu ? Wcześniej miałem Astre ze skrzynią i powiem ze cięzko sie przesiąść bez bum :) nie mówie tu o słuchaniu muzyki aż sąsiadowi okna drżą ale o dobrym basie. Obecnie seryjne głośniki zaczynają charczeć. Zna ktoś specyfikę seryjnego radia ? p.s. zdziwiło mnie iż nie ma w nim mp3 :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

hmmm szukałem i szukałem i nie znalazłem nic o radiu seryjnym (jakie wyjścia itd itp) w poprzednim autku miałem serie + aktywną skrzynie z allegro (NO NAME) i powiem tak - grało to lepiej niż nie jeden JBL i inne - chłopaki byli pod wrażeniem tylko nie wiem jak tutaj sie to ma z podłączeniem takiej aktywnej skrzyni. "czincze" chyba bym wpiął ale co ze sterowaniem, + i - ? gdzie to powpinać. Jeszcze autka nie znam - dopiero poznaje :) i lubie grzebać ( w pierwszym dniu dostałem się do dmuchawy bo coś cykało - liśc ktory poźniej wygrzebywałem hehehe drutem ze środka dmuchawy ) ale tutaj jest tyle elektroniki ze nie wiem wogole jak sie do tego zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!