Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Kupujemy Scenica


slavo88

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Od dłuższego czasu zastanawiam się nad zakupem autka jak w tytule :)

Mam na oku jeden egzemplarz i chciałbym abyście rzucili na niego okiem KLIK może coś zauważycie niepokojącego(chociaż zdjęć nie za wiele) i ustrzeżecie przed wtopą.

Mam zamiar się wybrać go zobaczyć w najbliższym czasie.Na co zwracać uwagę przy oglądaniu Scenica?Jakie typowe bolączki(tylna belka?)?

Pozdrawiam :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie dość że słabe, to jest ich tylko 3. Poproś gościa, aby przysłał Ci więcej fotek, środka, tyłu i przodu centralnie, komory silnika, zdjęcia te zapodaj tutaj, to może coś więcej znajdziemy. Poproś go o VIN, że niby chcesz sprawdzić jego historię, jak odmówi to już będzie zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia nie dość że słabe, to jest ich tylko 3. Poproś gościa, aby przysłał Ci więcej fotek, środka, tyłu i przodu centralnie, komory silnika, zdjęcia te zapodaj tutaj, to może coś więcej znajdziemy. Poproś go o VIN, że niby chcesz sprawdzić jego historię, jak odmówi to już będzie zastanawiające.

 

Dzwoniłem i tak:

-zdjęcia dostanę,nr VIN również

-na LPG jeździ ok. 3 lata

-właścicielka zgadza się na wizytę na stacji diagnostycznej

-kupiony 3 lata temu z komisu(komis go najprawdopodobniej sprowadził)

-ta plamka koło prawego koła to jednak rdza(kobieta wspomniała o tym)

 

Jak tylko dostanę zdjęcia to wrzucę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-zdjęcia dostanę,nr VIN również

Ciekaw czy Pani poda :) Ja też kiedyś poprosiłem panią (inną :P) o VIN i po tym kontakt się urwał :P

 

Rdza jest co najmniej zastanawiająca, szczególnie w takim miejscu i modelu (w końcu to już ph2, czyli lepsze blachy). Dodatkowo, mimo kiepskich fotek lub może właśnie przez nie, wydaje się, że zderzak jest kiepsko spasowany z błotnikiem.

Łącząc te dwa fakty trzeba by dokładnie sprawdzić czy nie było jakiejś przygody.

 

Trzeba poczekać na lepsze fotki, bo może nie jest źle i autko będzie jednak warte bliższego zainteresowania.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cutowanie

 

Dostałem VIN i nowe foty...

dsc03696.jpg

dsc03698.jpg

dsc03699.jpg

dsc03700.jpg

dsc03701mym.jpg

 

Jeśli miałby ktoś możliwość sprawdzenia VINu byłbym wdzięczny:

VF1JA04N522628794

 

Co do rdzy to w końcu to nie jest nowe auto.Ma już ono 11lat :) więc może coś wyskoczyło i rdza wyszła.Nie wygląda źle.

Trzeba będzie wybrać się je obejrzeć na żywo.

Jak się będzie nadawało to zabiorę na stacje diagnostyczną zrobić przeglądzik (a może lepiej do ASO Renault?).

Nie codziennie kupuję auto więc zapytam od razu co powinienem dostać od sprzedającego po kupnie auta(jakie dokumenty)?

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.13 - cytowanie

P_r_z_e_m_o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do rdzy to w końcu to nie jest nowe auto.Ma już ono 11lat

Jasne, tylko tutaj nie chodzi o to, że w ogóle wyskoczyła tylko wyskoczyła w ciekawym miejscu. Jak dla mnie do sprawdzenia czy tam nie było przygody i czy nie trzeba będzie od razu tym się zając (i jeśli reszta będzie ok to też powód do zbicia ceny :)).

 

Na zdjęciach wygląda całkiem ciekawie, chociaż dla mnie kierownica wygląda aż za ładnie oraz brak zdjęć komory silnika.

 

Dodano: 29 sie 2011 - 18:55

Nie codziennie kupuję auto więc zapytam od razu co powinienem dostać od sprzedającego po kupnie auta(jakie dokumenty)?

Dowód rejestracyjny, książka pojazdy, ubezpieczenie, papiery od gazu (wszystkie ale najważniejsza jest homologacja na butle bo tego się czepiają na przeglądach) to obowiązkowo. Nie wiem jak z poprzednimi umowami kupna-sprzedaży, ja dostałem nawet umowę leasingowa pierwszego właściciela (czy coś w ten deseń, nie pamiętam dokładnie teraz) ale czy trzeba oddać szczerze mówiąc nie wiem.

Poza tym, jeśli nie mają nic do ukrycia, to wszelkie możliwe papiery jakie mają do auta, choćby nawet stare faktury za części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtryski może nie powalają ale są ładnie zamontowane, może to dobry znak.

 

Warto by bliżej przyjrzeć się auto z naciskiem na o co już pisałem, poza tym standardowo to co sprawdza się w aucie.

VIN sprawdź w aso, telefonicznie powinni podać jak z grubsza wygląda historia auta i czy było serwisowane za granicą. Jak jedno ASO nie będzie chciało to zadzwoń do innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodać tylko chcę, że o wymianę prosi się przewód powietrza, bo poklejony, ale tym się nie przejmuj bo pasi od Poldka. Może się czepiam, ale jak będziesz oglądał, zobacz jeszcze czy na przednich reflektorach są naklejki z datą produkcji, powinny być z tego samego roku co rok auta. Jeśli będą miały inny rocznik, to nie musi świadczyć o kolizji, ale jest już zastanawiające.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się czepiam, ale jak będziesz oglądał, zobacz jeszcze czy na przednich reflektorach są naklejki z datą produkcji, powinny być z tego samego roku co rok auta.

 

Byłem i go zobaczyłem na żywo :)

Przewód powietrza to pikuś.Co do reflektorów to są oryginalne i z tą samą datą produkcji.

Wtryski raczej będą się już nadawały do wymiany :P

Kobieta wspomniała o tym że lekko był przytarty przedni zderzak dołem(docisnęła go do krawężnika lub czegoś podobnego).W skutek tego prawy błotnik jest wzruszony i lekko przesunięty(ktoś tu wspominał-brawo za sokoli wzrok).Przy progu widać jakieś ślady odkręcania/dokręcania go.Pod maską obok tego błotnika idą jakieś metalowe przewody(pewnie od klimy).Uchwyt który je trzyma od błotnika jest wyłamany.

Błotnik:

zdjcie039.jpg

zdjcie040.jpg

Zawias kierowcy:

Czy to normalne że to tak mocno rdzewieje i rdza w takim miejscu?

Mocowanie tego ogranicznika jest słabe,ponieważ z drugiej strony widać jak to mocowanie jest wydzierane przez ciężkie drzwi i maksymalne otworzenie ich.

zdjcie031.jpg

Próg przy prawym błotniku:

Dziwna i nie normalna rzecz.Ta rdza by tam nie wyszła,ale ktoś coś tam kombinował i tak jakby coś dokręcał(jakiś ścisk czy coś podobnego...okrągłe ślady.

Znajdują się one też na górnej części progu w tych okolicach(pod błotnikiem).

Nie potrafię tego wytłumaczyć :P

zdjcie036.jpg

zdjcie037.jpg

Nadkola:

Powoli łuszczy się lakier i postępuje rdza :P

Czy to normalne?Z drugiej strony patrząc to Scenic ma już te swoje 11 lat :P

zdjcie032.jpg

zdjcie033.jpg

zdjcie034.jpg

Pomierzyłem również lakier na nim i wszędzie wychodzi od 100 do 140 mikronów więc można uznać,że lakier oryginalny.

Z przodu niedawno wymienione tarcze i klocki.

Olej i filtry również niedawno.Rozrząd będzie niedługo do wymiany.Zmartwiło mnie to że wymieniali ostatnio amortyzator,ale tylko jeden :P

Jak coś mi się jeszcze przypomni to dodam.

Ja szukam w takim razie dalej...

A może ktoś z klubowiczów będzie sprzedawał jakiegoś Scenica w najbliższym czasie?Chętnie bym takie autko przygarnął :P

Edytowane przez slavo88
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!