Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Obroty a prędkość


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Zgłaszam się z proźbą do użytkowników Scenica I phII 1.6 16v. Muszę podnieść wskazówkę prędkościomierza, gdyż poprzedni właściciel coś musiał grzebać przy zegarach bo np na 5 biegu przy 3000 obr/min pokazuje mi 70km/h a wyprzedam wszyskie tiry co jezdza przewaznie po 90...

Czy mogłby mi ktoś napisać jak się maja obroty do pręktości na poszczególnych biegach to myśle że jakoś spostuje to wskaznie licznika. Np na kadzm biegu jaka jest predkosc przy 3000 obr/min.

Pozdrawiam.

Edytowane przez FajterWWY
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michal_b_30

Postaram się coś na jutro wieczór sprawdzić i odpowiem. Chyba, że ktoś z forumowiczów wcześniej da odp. Powiem Tobie tylko, że na 5 biegu wskazówka prędkościomierza wychyla się tak samo jak obrotomierz +-1mm. Więc jadąc na 5 biegu możesz ocenić prędkość.

 

Dodano: 08 wrz 2011 - 09:22

Sprawdziłem, lecz jest ciężko co kolwiek spisać ( byłoby tego bardzo dużo) - jedno co powiem, to tak jak napisałem wcześniej wskazówka obrotomierza ma taki sam wychył, jak prędkościomierza jadąc na 5 biegu. Na 5 mając 3000 obr/min jest 100 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pokaż fotkę licznika jak jest zapłon włączony i wyłączony ,podejrzewam ,że wskazówka jest dość nisko,w tych licznikach niema słupków,więc można zmierzyć jak daleko opada wskazówka od np. 1 kreski na tarczy ,temat przerabiałem ,jakiś czas temu u znajomego . Można też jak kolega wyżej pisał oprzeć sie na wskazaniach GPS .U siebie z nudy co jakiś czas zmieniam sobie wskazówki od inych aut,to mam zaznaczone kreski ołówkiem i wiem,jak je zamontować poprawnie :

dsc08848a.jpg

]

Edytowane przez andrzej27r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!