Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Czego mi tutaj brakuje


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na forum więc uprzejmie prosze o wyrozumiałość. Otóż kupiłem megankę2 1,9 DCI która jest troche rozkradziona. Mam do szanownych kolegów pytanie. Czego mi brak - chodzi o to jakie ustrojstwo należy podpiąć pod wtyczkę zaznaczoną strzałką, wtyczka jest trzypinowa. I temat kolejny to co i jak należy podpiąć do przewodów podciśnieniowych zaznaczonych strzałkami. Poległem na tym dokumentnie i nie moge sobie dać rady.

 

sam0026s.jpg

 

Uprzejmie proszę o pomoc.

Pozdrawiam Tomland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór EGR mam pod umiejscowiony przy kolektorze ssącym, pod rurą metalową łączacą kolektor ssący i przepustnicę. Wpinany z tego co pamietam na kostkę trzypinową.

 

Pzdr

Tomland

post-35273-0-78275800-1315340508_thumb.jpg

Edytowane przez 0cool
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Te dwie strzałki najprawdopodobniej dochodzą do elektrozaworu turbosprężarki /w załączniku, ale są rónież inne w zależności od silnika i modelu/ przynajmniej u mnie taki jest, z lewej strony strzałka do czujnika położenia wałka rozrządu, a przy akumulatorze brakuje wężyka który jest podłączony do zaworka obok kolektora ssącego /nie widzę go u ciebie/ . Wiedza zdobyta na moim silniku w scenicu :)) przynajmniej wygląda identycznie jak mój. Pozdro

post-1502-0-62540700-1315417213_thumb.jpeg

Edytowane przez misio112
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedź. Czy jest możliwe aby wtyczka do podłączenia opisanego powyżej elektrozaworu turbosprężarki wyglądała tak :

image487.jpg

Pytam bo dziś po dokładnych oględzinach znalazłem w okolicy akumulatora taką wolną wtyczkę, która mi do niczego nie pasuje.

Pozdrawiam Tomland

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wtyczka do zaworu powinna się znajdować z lewj strony akumulatora /u mnie jest poniżej akumulatora/ a sprawdź czy owa wtyczka zaznaczona przezemnie to nie do czujnika chłodnicy??? ja sprawdzę u siebie chociaż mam scenica ale silnik widzę ten sam

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego, sprawdź sobie czy żółta wtyczka nie jest od przednich halogenów przeciwmgielnych. Jak zdejmuje się zderzak to kostka jest po prawo od akumulatora pod reflektorem głównym. U mnie kabel jest schowany w małej czarnej plastikowej rurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada że mam niezły matrix w tym aucie. Otóż za sugestią kolegi Misio112, zacząłem dokładnie prześwietlać wszystkie wiązki silnika. Znalazłem wtyczkę o 2 pinach w kolorze fiolet i biały, ale miałem ja podpiętą pod zawór pod bańką przy kolektorze ssącym. Przy okazji okazało się dlaczego nie mogę podpiąć przewodu gumowego do przepustnicy. Ponieważ króciec na który się go podpina jest złamany i nie był widoczny (zaznaczyłem strzałką). Przepinając wtyczke z owego zaworu i podpinając go do zaworu podciśnienia turbiny, pozostaje mi niepodpięty zaworek przy bańce kolektora ssącego. Znalazłem również ucięte dwa przewody koloru pomarańczowego i białego.

Pytanie: czy to one mogą być do podłączenia owego zaworu ?

Pzdr Tomland

post-35273-0-63320300-1315598285_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zawór do turbiny masz dobrze podpięty. Te przewody odcięte najprawdopodobniej będą od tego zaworka /ma on coś wspólnego z gaszeniem silnika/. Załączam zdjęcie od mojego "typa" chociaż ja mam inne kolory kabli. Ten zaworek zaznaczyłem na czerwono. Dodatkowo zdjęcie komory.

post-1502-0-80390400-1315668174_thumb.jpg

post-1502-0-26938200-1315680009_thumb.jpg

Edytowane przez misio112
  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!