Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Pomózcie nowemu


Arturro82

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich:) z Reniferem jestem związany już od kilku lat a dokładnie modelem R19 w htb. Przyszedł czas na zmianę i zastanawiam się właśnie nad Scenic-iem I ph II.Znalazłem taki oto wózek , i dlatego proszę Was szanownych użytkowników o ocenę. jestem laikiem w przypadku tych nowszych autek wiec dlatego chce się poradzić, a dieslem to jeździłem okazyjnie ale Vectra C.

scenic

 

z góry dziękuje za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje się dość tani. Jak będziesz miał kupować to sprawdź przegląd kiedy był robiony, a nie do kiedy jest ważny. W Polsce honoruje się przegląd niemiecki tylko rok od czasu kiedy został zrobiony, z belgijskim może być podobnie. Jeśli rok od przeglądu minął to czeka Cię robienie kolejnego z D.I.P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś taki piękny i tani :) przebieg jakiś mały... hak, więc mógł coś ciągać... akumulator oryginalny jeszcze, więc do wymiany, miałem taki i w wieku 8 lat odesłałem go na spoczynek, choć jeszcze dawał radę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakiś taki piękny

Taaaaaa, plaka to poszło tam chyba z 5 wiader.

Ciekawe czy silnik od spodu też taki czyściutki i czy miało to na celu ukrycie wycieków.

IMO może to być mina.

 

Poza tym dał foto tyłu, a o froncie jakoś zapomniał i zderzak (z jedynego zdjęcia przodu) wygląda na źle spasowany ze zderzakiem, nie musi to od razu oznaczać dzwona ale warto mieć na uwadze.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za spostrzeżenia- ale przede wszystkim brak numeru telefonu do gościa wiec nie ma jak się na oględziny umówić:)

i kolejne autko:

scenic

co powiecie o nim? jak dla mnie za bardzo wychuchane :)

i drugi

Mój odnośnik

lapka2.gif

Regulamin pkt. 5.9 -Prezes

Edytowane przez Arturro82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

1/ auto naprawdę cudowne, spalanie ma bardzo ekonomiczne, chyba "udrutowany" skoro tyle spala, kochany Arturro82, jak na trasie zejdziesz poniżej 8 litrów to będzie mistrzostwo, chyba że się mylę. Zdjęcia zrobione dość przemyślnie, w poświacie drzew, ale i tak wydaje się, że maska ma szerszą szparę przy prawy błotniku niż przy lewym. tylny zderzak śmierdzi świeżym malowaniem. Kierownica ma poduszkę i innym odcieniu, nie dał zdjęcia komory silnika, źle powpinane są pokrywki schowków w bagażniku. Jeszcze 5 lat temu, Holendrzy mieli opinię niedbaluchów o samochody, tak więc ostrożnie i uważnie z tym autem.

2/ W tym przypadku jestem zdezorientowany ile faktycznie ma koni, bo 16 zaworowe miały 139 koni, a 8 zaworowe dużo mniej. Przedni zderzak źle spasowany, klapka paliwa również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) Uwagi jw. a co do spalania to potwierdzę, że w trasie koło/ponad 8 litrów (mój rekord to 7,8 ale jazda baaardzo "emerycka" i tylko raz mi sie to udało :P ) a cykl mieszany ponad 9 litrów ale moim zdaniem jazda z takim silnikiem rekompensuje wyższe spalanie. Co do auta to taka cena za takie auto :) :P :P

2) To jest 16V czyli 139/140 KM a przyczepiłbym sie jeszcze do tyłu szczególnie lewa strona: źle spasowany zderzak, klapa bagażnika i na foto środka bagażnika z lewej strony na wysokości pierwszego wkręta jest pęknięcie. Może nie był mocno uderzony skoro plastik zostawili stary, może... :P Brak radia fabrycznego, bez alusów więc wersja nie jest aż taka bogata.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzę ze to będzie droga przez mękę żeby znaleźć szczeniaka jak należy:( bo ktorego by nie oglądać to któryś błotnik żle spasowanyalbo onny element, albo silnik popsuty, albo po prostu nie to co trzeba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie... po prostu musisz wyłuskać sobie najlepszego (czyli najmniej dłubniętego) spośród tych (albo takich jak te, które wklejasz) przeanalizowanych przez nas forumowiczów... nie oszukujmy się, każdy z tego rocznika ma coś w swojej historii... sztuką jest wybrać takiego, który nie jest artystycznym wyrazem pana Henia z połączenia scenica i przystanku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/ już ją ocenialiśmy 09.września.

2/ ładnie wygląda z tymi oczkami. Tylny zderzak porysowany pod zamkiem, zdjęcia nie dość, że tragiczne to wydaje się, że gość bardzie bramę chce sprzedać, ale taki miał chyba urok na samochód. Komora silnika wygląda na nie mytą, to +, można zauważyć czy coś się poci. Masz VIN, to dzwoń do serwisu. Nie pasi mi coś ta książka, jedyne co odczytałem to przebieg 188000 ale dość dawno, no chyba, że to zdjęcie tak oszukuje, bo nie wyraźne jest. Pamiętaj, że Nowy Sącz pływał, nie kup więc topielca, bo nie wiadomo, kiedy gość go sprowadził.

3/ silnik rzadko spotykany (chyba że się mylę, one szły właśnie na Holandię i skandynawię), napisał, że po gradobiciu. Zderzak tylny też poobdrapywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co dzwoniłem o auto z poz.3 gość twierdzi ze są większe dwie czy trzy wgniecenia, na dachu. pozatym ok . przyjechał nim z Holandii a autio sprowadził dla siebie ale sytuacja finansowa go zmusiła sprzedać- zakup mieszkania.

Auto z pozycji 1 gość nie odbiera.pozatym nie moge znalezc tej oceny z 09.09:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

póki co dzwoniłem o auto z poz.3

Poprosiłeś może o VIN ? To w zasadzie formalność i już coś mówi o sprzedającym (czy kręci czy podaje bez problemu).

Jak poda to tel do ASO (1 lub kilku bo nie zawsze podają dane) i sprawdzenie co tam było robione i jaki był OSTATNI przebieg :)

Jak przebieg skręcony to całe gadanie o sprowadzeniu dla siebie można w trampki włożyć i może być mina.

 

1) Ma ładnie założoną instalację gazową, bez nieprzemyślanych oszczędności na 1-szy rzut oka. Tylko chyba był puknięty z tyłu. Ale jak masz jakoś w pobliżu to z czystej ciekawości można by obejrzeć jak na żywo wygląda.

2) Jakoś mnie odrzuca przez jakość tych zdjęć i te nakładki na lampy.

3) Poza tym obiciem wygląda nawet ciekawie, tylko szkoda, że nie dał fotek silnika. Patrz wyżej to co napisałem o VIN-ie.

Edytowane przez fred
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!