Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

piski podczas działania klimatronika


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich!

Może już ktoś pisał o takiej sytuacji, ale nie umiem tego zlokalizować- jak załączę klimę to słychać jakiś dodatkowy pisk!Coś w rodzaju nie nasmarowanej np.ośki wentylatora lub coś co się kręci,ale nie bezszelestnie!Raz ciszej raz głośniej,na chwilkę zanika całkowicie,a po chwili znów od nowa! Jak wyłączę klimę to jest cisza! Czy ktoś może podpowiedzieć gdzie może być problem? Ja mam wrażenie że coś się trze jakby padało łożysko czegoś albo jakaś wirująca część zaczyna pracować na sucho!Proszę o wyrozumiałość ale jestem laikiem w sprawach mechanicznych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nie będziesz używał klimy to można sobie jeździć i jeździć. Trzeba najpierw dokładnie zlokalizować usterkę. Podejrzewam że będzie trzeba poszukać nową sprężarkę klimy. A czas wymiany jak wszystko będzie to zajmie 1 dzień.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Już oglądałem kilka ofert sprężarek klimy ale widziałem także że wymienia się tylko łożysko sprężarki!

Pogadam z jakimś mechanikiem co poleca,a jak usunę usterkę to dam znać! Pozdrawiam cię aston76! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

witam panowie chciałbym odświeżyć temat i mam coś podobnego tez mi czasami wydaje takie dziwne dźwięki jakby z klimatronika lub z jakiegoś silnika z nawiewu czy coś podobnego i co ciekawe te dźwięki tak jak kolega napisał na początku jak taka jakaś oska nie nasmarowana............ i dodam ze te dźwięki sa przy wyłączonej klimie, i nie jest to wentylator z nawiewu bo jak zmieniam zakres pracy nawiewu to go słychać z jednakowa prędkością i nie zmienia się tez dodając gazu czyli nie zależy tez od obrotów silnika, i za chodzę w głowę co to może wydawać taki dziwny dźwięk, słychać go tak delikatnie jak się jedzie z załączonym radiem ale jak bez to jest dość irytujące heheheh

 

Dodano: 10 maj 2012 - 20:51

witam ponownie tyle tu mechanikow na forum i nikt nie ma pomysłu co by to bylo? licze nz wasza pomoc

Edytowane przez misiek126
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!