Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

NIe chce palić po deszczu i dławi sie...


liteonit1

Rekomendowane odpowiedzi

Odkręć kopułkę i sprawdź, czy się w niej nie zbiera wilgoć.

Pod wieczór odpal samochód i popatrz, czy czasem nie latają iskry po kablach.

Tacie w Peugeocie 406 jakiś gryzoń zeżarł prawie nowe kable, więc różnie to bywa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie ma czegoś podobnego. Wieczorem odpala jak marzenie bez żadnych problemów, a tylko problem występuje po zimnej, mokrej nocy... Nie chcę myśleć co by było nawet w zimie.

Poza tym to po normalnej nocy, czyli bez deszczu czy wilgotnego powietrza odpala mi w miarę przyzwoicie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sprawdźcie sobie przewody w nocy w następujący sposób:

- Odpalcie auto.

- Spryskajcie przewody WN wodą.

I wtedy dopiero zobaczycie w jakim tak naprawdę macie stanie przewody WN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Niedawno w Scenicu syna miałem podobną sytuację : przy wilgotnej pogodzie problemyy z rozruchem do całkowitego unieruchomienia.

Rada : sprawdź mocowanie iele wersji ma cewkę montowaną "do góry nogami", często zawodzi plastikowy zatrzask i przewód wysuwa sie z gniazda. W naszym przypadku było weselej : jakiś artysta (poprzedni właściciel) dał sobie z tym radę ... wklejając przewód do gniazda cewki silikonem (silikon nasiąkał wodą oi przewodził prąd).

Mulenie silnika też już było - raz winien był filtr paliwa (ostatecznie pękł i benzyn lała sie na drogę), w drugim przypadku - pomogła wymiana świec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

I odświeżam zamykając temat (odpukać)

Oddałem auto do mechanika. Wyszło na to ze to była jednak kopułka i palec. Były przypalone. Wymieniłem tez świece wszystkie cztery. Olej i filtr oleju. Filtr powietrza. Kupiłem dziś filtr paliwa Filtrona to wymienię w najbliższym czasie. Teraz chodzi elegancko. Już jakieś 2 tygodnie jeżdżę bez problemów z odpalaniem itd. itd. Wszystko gra, a kolega Pawel miał racje w czym tkwi problem. Wielkie dzięki wszystkim!

Pozdrawiam!!!

 

ps. cylinderek w tylnym bębnie tez wymieniony i hamowanie jak na ten samochód jest super ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Jednak powrót. Niestety.

 

Znowu to samo. Po wymianie kopułki i palca wszystko było ok do tej pory.

Silnik pali dosłownie kiedy chce. Miałem sytuację że podjeżdżam na stanowisko do wymiany opon. Po 10 minutach nie chce zapalić.

Znaczy kręci ale nie może zaskoczyć. Oddałem auto do elektryka bo miałem tez problem z centralnym i wymieniał całą centralkę więc ,

jest ok jeżeli o to chodzi, ale przy okazji miał sprawdzić czemu nie pali. Auto stoi 3 tydzien u goscia i nie może wyczaić co jest przyczyną.

Po prostu tak jak kiedyś i nie wiem czy to coś z elektryką czy znowu to samo a może coś mechanicznego. Pomocy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, nie. Nie zrozumieliśmy się. To nie ma nic wspólnego z centralnym, w ogóle.

To jest tak jak pisałem w październiku tamtego roku. taki sam objaw. Po prostu kręci, ale nie zaskakuje.

I tak jest w sumie coraz częściej i coraz gorzej go odpalić idzie nawet na popych. Nie wiem co się dzieje i co robić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!