Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Świece żarowe


Rekomendowane odpowiedzi

B.proszę o podpowiedź, jak dostać się do świec żarowych celem ich sprawdzenia, gdyż na przeszkodzie operacji zdjęcia pokrywy silnika jest przewód układu chłodzenia. Czy istnieje możliwość jej zdjęcia bez demontażu przewodu? Dodatkowo mam pytanie, gdzie znajduje się przekaźnik zasilania tych świec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy dobrze zrozumiałem, dla tego posłużę się fotką mojego silnika 1.5l 106KM ze sceniola drugiego.

231220gfg.jpg

Jesli myślisz o tej metalowej rurze, to możesz ją śmiało odkręcić, bo to nie rura z cieczą ale przewód powietrzny doładowania silnika.

  • +1 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Jeśli nie chcesz za bardzo się napracować przy sprawdzaniu tych świec to wystarczy dłuższy kabelek. Zdejmujesz czapeczki ze świec i przy wyłączonym zapłonie dotykasz kabelkiem z jednej strony do klemy plusowej akumulatora, a z drugiej do świecy, jeśli zaiskrzy to jest dobra, jeśli nie to masz ją do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po prawej stronie nad tą pokrywą idzie rura z płynem do turbo i nie idzie wyciągnąć tej pokrywy.

Jedyny płyn jaki idzie do turbiny to OLEJ silnikowy do jej smarowania, a on idzie innymi kanałami.

Ta rura o której piszesz choć wygląda jak z układu chłodzenia jest jednak do przesyłu powietrza.

Po prostu intercooler w M II jest przed chłodnicą cieczy i klimatyzacji i dla tego jest to mylące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to jest rura do intercoolera, to możliwe, że są na niej jakieś czujniki? Bo u mnie są.

 

Dodano: 04 gru 2011 - 21:17

Gojgien miałeś rację :)

Na dole zdjęcie mojego silnika, zmyliło mnie to, ze to turbo jest chłodzone płynem, ale wężyk idzie w innym miejscu. Czyli mogę bezkarnie odkręcić tą rurę od turbo do wymiany świecy?

 

inter.jpg

 

Przy okazji chciałbym zapytać jaki jest wyznacznik mojego silnika ( F9Q?), bo z bloku jakoś nie mogę tego odczytać.

Edytowane przez krzemyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!