Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

Renault Megane II KZFR


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z moją Renówka, ponieważ został wymieniony cały rozrząd wraz z kołem zmiennych faz rozrządu (KZFR), niestety od samego początku palił się Check Engine, niestety po 10 dniach od wyjechania od mechanika renówka jeszcze gorzej chodzi. Zaczęła mi przerywać tak jak by pracował na 3 garach, wszystkie cewki zostały sprawdzone i działają, świece sa dobre. Z tego wszystkiego zaprowadziłem samochód do innego mechanika ponieważ bylem przekonany ze poprzedni źle porostu złożył ten rozrząd i kolo. Mechanik stwierdził ze KZFR, jest do wymiany tzn jest zepsute, a niby poprzedni mechanik wstawił nowe. W tej chwili założyłem stare kolo i te które kupiłem zostało wysłane do Renault na reklamacje. Czy mógł by mi ktoś pomoc ewentualnie co to może być, oprócz tego Kola. Sam już nie mam pomysłów co z tym samochodem się dzieje. Dziękuje i Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód był podłączany pod komputer wiele razy, przed wymiana rozrządu i KZFR był błąd odnośnie właśnie tego kola, po wymianie tych rzeczy gdy samochód zaczął przerywać samochód został podłączony pod komputer i wykazał 2 błędy pod 1 nazwa(1 kodem), komputer pokazał błąd czujnika położenia walka rozrządu(jakość spalin) i ten sam błąd odnośnie faz rozrządu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co się dziwisz jak padł czujnik od położenia wałka rozrządu to takie bzdury pokaże, zapali się kontrolka od silnika + service. Jakość spalin nie ma wpływu na to bo odpowiadają za to sondy lambda (chociaż awaria sondy jest także sygnalizowana zapaleniem kontrolki silnika+service). A był diagnozowany Clipem czy jakimś innym programem.

Edytowane przez aston76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!