Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam zaglądałem do tego tematu, ale problem w tym, że w tych tabelach z tymi ciśnieniami nie widzę dokładnego rozmiaru moich opon <ok> Jedynie w tabeli MEGANE i SCENIC I PH II jest rozmiar 185/60 ale R15 a ja zimówki mam na 14stkach...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pilną sprawę. Małe problemy finansowe sprawiły że nie mogę sobie pozwolić na zakup nowych oponek zimowych i zdecydowałem się na zakup czegoś używanego i znalazłem:

http://moto.allegro.pl/item494636782_kola_..._60_15_7mm.html

Nie wiem co to za oponki, ale jak starczą na 1 sezon czy 2 to będę bardzo szczęśliwy, a przy okazji będę miał te przeklęte felgi których nigdzie nie mogę dostać. Proszę o małą radę, czy oponki są warte tej ceny itp. Liczę na szybką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niby zgadza się, ale czy opłaca się katować aluski przez zimę i do tego jeszcze dochodzi przekładanie. Bo w sumie to też brałem pod uwagę ale ludzie mi mówią że szkoda alusów na zimę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lukas.s, jeśli zależy Ci na felgach to jak najbardziej brać. Ja też mam Semperity ale winter gripp, trochę głośniejsze od letnich na czarnym asfalcie. Trzymają nieźle chociaż scenic jest wyższy i w zakrętach i łukach trochę inaczej się zachowuje jak HB. Oponki na tych felgach nie są aż tak stare, jednak trzeba mieć świadomość, że to nie Ty je masz od nowości i należy stosować więcej "ograniczonego zaufania" do tych gum.

2 sprawa, te 800 to wyjściowa do licytacji czyli może podskoczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja takie kupilem a potem kupilem komplet nowych bo okazalo się że te pierwsze byly po awaryjnym hamowaniu(po przekroczeniu ok 30km/h zaczynaly bić tak mocno że myślalem że auto się rozpadnie) teraz jeżdze na firestone winterhawk 2 ,sprawdzily się na suchym na mokrym i na śniegu a są przy tym szalenie ciche

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[CIACH!!!]

ja w tym roku kupilem dwa nowe komplety letnie i zimówki wszystko firestone muszę się przyznac ze letnie tz200 polecil mi gość od opon i nie zawiodlem się trzymają elegancko na mokrym i suchym są ciche i po pierwszym sezonie nie widać zużycia a jeżdże dość dynamicznie i po tych też doświadczeniach z firestonami postanowilem kupić zimówki tegoż producenta , jest to nowość winterhawk 2 po krótkim acz intensywnym użytkowaniu na mokro , sucho i po śniegu jestem zadowolony no i są bardzo ciche

[nie cytujemy całości posta pod którym odpowiadamy] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji tego że zamieszkuję w górach i na co dzień poruszam się w bardzo stromym terenie, nie mogę sobie pozwolić na słabe zimowe opony. I tu co roku testowałem nowe rózne oponki i doszłem do następującego wniosku popartego własnym doświadczeniem. Na śniegu i błocie pośniegowym niezrównane i najlepsze opony to Dębica Frigo ! Obecnie zastąpione modelem Frigo 2 z nieco zmodyfikowaną rzezbą bieżnika i podniesionym indeksem prędkości. Na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni również bardzo dobrze sprawowały się Barumy Polaris 2. Obecnie jeżdżę na GF Goodrich, które na śniegu sprawują się beznadziejnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam od tygodnia Megane Coupe 1.6 stoi na letnich oponach 195/50/R15 doradźcie mi jakąś oponę na zimę jaka marka najlepiej i jaki rozmiar nie znam sie na tych oponach za bardzo i nie wiem na jakim rozmiarze Megi będzie sie najlepiej jeździć w zimie myślałem o Debicy Frigo 2 175/65/R14

Dzieki i Wesołych Swiąt :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!