Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

poczekaj do pierwszego deszczu.....

 

Kolego, jeżdżę na tych gumach trzeci rok i niejedną ulewę z nimi przejechałem. Różnic względem Michelinów na mokrym nie zauważyłem. Cieszę się, że jesteś zadowolny z Goodyearów, ja jednak wracam do Michelinów.

 

P.S. może się nie zrozumieliśmy - pisząc "różnicy nie zauważyłem" chodziło mi o ewentualne różnice w przyczepności pomiędzy Michelinem a Goodyear. Natomiast nie chodziło mi, że na prawie łysych oponach nie zauważyłem różnicy względem nowych ;-) Pisząc "prawie łyse" trochę koloryzuję, oczywiście nie założyłbym zdechłych laczków, mają jeszcze co nieco nad znacznikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabryczne ogumienie nie zawsze jest najwyższych lotów bo producenci wybierają takiego dostawcę, który zaproponuje najlepsze warunki (cena, czas dostaw itp) a nie te które najlepiej się prowadzą, bardzo często są to opony klasy "economy" z twardszej gumy, z racji tego też wolniej się ścierają,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
czy ktoś ma może opony Sava eskimo pytanie jak to się sprawuje czy naprawdę są takie ciche?

Fakt - są ciche i do tego nie złe. Sava Eskimo S3 miałem w Kangoorku i byłem z nich tak zadowolony, że kupiłem też do Scenica (205/60R16). Wybrałem je porównując oceny internautów. Z porównania wyszło, że miały dość wysoką ocenę a "koszt" jednego punktu w ocenie był najniższy. Podobno należy unikać egzemplarzy wyprodukowanych w Polsce (ponoć takie też są). Pierwsze były słoweńskie, drugie są francuskie. Z tego co pamiętam, ceny Sava Eskimo S3 nie odbiegają od cen opon krajowych producentów (Debica) a jakość odbiega znacznie - in plus, oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zimę kupiłem DĘBICA FRIGO 2 też w takim rozmiarze, mają dwa sezony, też jestem z nich zadowolony. Szczególnie gdy trafi się na kopny śnieg, na lodzi i na mokrym jest "tak sobie" ale nie ma co narzekać jak sie wie co się ma i co może się stać.

Ja mam w tej chwili nówki DUNLOP SP30 185/65/15 - przyznam, ze jestem bardzo zadowolony , przejechałem na razie jakieś 2-3 tyś. Opony są ciche, bardzo dobrze trzymają sie jezdni, autko idzie na nich jak po szynach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pozdrawiam Wszystkich...

Tydzień temu przyprowadziłem z Roztocku Megane 1,6Rt.. ,ale na oponach zimowych 175/70/13 .. Czy nie będzie wielkiej draki jak zakupię 185/60/13 bo takie mi się trafiają po dobrej cenie. Jeśli dobrze rozumiem to będą szersze i niższe .. Czy to nie będzie miało wielkiego wpływu na odczyt licznika kilometrów.. ??

Dzięki za doinformowanie w tej materii..

Janek bmj[/b]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod żadnym pozorem nie polecam dębicy żadnej! Są to opony najgorsze jakich do tej pory używałem. Jeden sezon i do kosza. Polecam Michelin droższe ale o niebo lepsze. I to nie jest tylko moje zdanie na temat dębicy. Rozmawiałem z wieloma fachowcami od opon i sam na nich jeździłem. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość GazMajster

Jeśli się nie mylę, to w/g prawa min 1,2 mm. Ale najpewniej sprawdzisz sobie sam.

Otóż na każdej oponie w rowkach wzdłużnych między bieżnikiem są lekko wystające klocuszki gumowe. Jeśli te klocki są równo z bieżnikiem oznacza to obowiązek wymiany opony. Jeśli jest schowany w rowkach, to jeszcze można jeździć. Jeśli wytarty, to bida.

A swoją drogą czym głębszy bieżnik w zimówkach tym lepiej. Lepsza przyczepność itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą czym głębszy bieżnik w zimówkach tym lepiej. Lepsza przyczepność itd.

 

Dokładnie, dokładnie.

Tak właśnie pytam bo rozważam zakup używanych od sąsiadów z zachodniej granicy ....

 

I sam nie wiem ........

 

A jest świezy transport :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używane opony są niebezpieczne, bo:

 

1. guma ponad 4ro letnia nadaje się do wymiany

2. nie wiesz czy ktoś nie miał np awaryjnego hamowania bez abs'u, bo wtedy opona w jednym miejscu się przegrzewa i może w przyszłości pęknąć

3. po paru latach na każdej oponie robią się bąble i jest bicie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!