Skocz do zawartości

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl

Sklep z częściami do Renault - sprawdź iParts.pl

i megane I phII OPONY ZIMOWE


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

wszystko zalezy jakie używane opony się kupuje, ja mam gościa który handluje oponami raczej kradzionymi..... pozostawie to bez większego komentarza..... i nówka opona co kosztuje w sklepie 600zł tj. dunlop sportmaxx 22/45zr17 z najwyższym indeksem prędkości i nośności dostałem za 320zł więc handel używanymi oponami uważam jako udany....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz dlaczego on kradnie? Bo takie kołki jak ty, te opony kupują. Powinieneś być oskarżonym o współudzial w kradzieży.

Życzę Ci, aby i tobie kiedyś co ukradli. Poznasz wtedy jak bardzo udany jest handel używanymi /kradzionymi/ przedmiotami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolek, ja takich ludzi nie rozumiem bo to jest właśnie myślenie "Polaczków", bo jak coś im ukradną to płaczą i robią lament, a jak jest okazja to od razu kradzione kupują...najgorsze jest to że są jeszcze z tego dummi :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spoko, tylko ja sie dowiedziałem o tym z kąd ma opony jakieś dwa miesiące po tym jak kupiłem..., to co miałem ość na policje, oddać opony, wtopić kase, i nic nie wskórać bo jak koleśiowi coś udowodnie..., jestem zadowolony z tego ze oponki są naprawde super.. alenie z tego ze były kradzione chociaż sam nie wiem... tak tylko słyszałem..

 

[ Dodano: 2007-07-22, 16:25 ]

pawelli, jak ci bardzo nie odpowiadam na tym forum to mozesz mnie dodać do listy ignorowanych... najlepiej wyrazić opinie o kimś a prawie nic nie wiedzieć jak sprawa wyglądała.....

[kolego Kolek dosyć, raz zrobiłeś powiedzmy niemoralnie na tym koniec, nie mam Ciebie osądzać] -Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak jak napisał maper; minimalna głębokośc bieżnika w/g prawa to 1,6 mm, ale ludzie o odrobinie rozsądku zmieniają opony, gy bierznik siegnie 4-4,5mm

(nowe mają 8mm)

ogólnie mówiac opony po ok 3-4 latach użytkowania zaczynają twardniec i bardzo traca swoje parametry techniczne, wiec nawet jezeli bieznik jest wyższy to nalezy je wymienic..

nalezy również zwracac uwagę na przychwywanie opon; teoretycznie najlepiej co 2 tygodnie zmieniac ich ułozenie, by sie nie odkształcały, unikac promieni słonecznych itp :-D

wyedy tez nasze opony beda nam służyc dłużej..

co do kupowania opon kradzionych to no comment :-/

nie ma co komentowac ludzi co je kupuja i sprzedaja....

a co do używanych opon to wole zapłacic 170zł na nową savę effecta niż tyle samo za coś uzywanego i bardziej markowego....

nigdy nie wiecie kto i jak użytkował wasze opony :)

wczoraj miałem bardzo niebezpieczną sytuację i gdyby nie ABS i moja opona byłaby do wyrzucenia (paro miesieczny continental w bdb stanie)....

hamowanie za 160km/h do 0 z nogą w podłodze......... :shock:

[Prosze nie nadużywać klawisza ENTER] - Robak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej z tych marek wyjdzie firestone ale i barum dobrze mi się sprawował miałem przez 2 sezony barum polaris 2. Firestone winterhawk jet oponą z bieżnikiem dunlop witer sport 2 polecam.

a przy zakupie możesz skorzystać z ofert sklepów które reklamują się na naszym forum i do tego dają zniżki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Zimowe 195/65R15 GoodYear UltraGrip7. Bardzo dobra trakcja w każdych warunkach. Mimo, że to też jest opona kierunkowa jest cichsza od Falkena. :)

Opony letnie to 205/55R16 Falken FK451. Właściwości trakcyjne na suchym i mokrym bardzo dobre. Wada trochę za głośne, ale byłem tego świadom z racji budowy opony ( kierunkowa ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GoodYear UltraGrip7
polecam, znam te gumy od nr 3, w mojej rodzinie wszyscy na nich jeżdżą, potem było 4,5,6,7 wraz z kolejnymi autami w rodzinie i na tę zimę kupuję do mojej meganki 7+ , jedne z najlepszych zimówek :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jeśli chodzi o tańsze opony zastanawiał bym się pomiędzy Firestone Winterhawk a Barum Polaris 2. Względy praktyczne ( na przykład uszkodzenie nie do naprawy ) skłaniały by mnie w kierunku Baruma :) bo jest łatwo dokupić. Jeśli chodzi o Dębicę Frigo 2 bardzo dobra, ale tylko na śniegu :!: . Większość moich jazd jest po mokrym i suchym asfalcie a wtedy na Frigo 2 jest kiepsko :) . Opona raczej dla górali do jazd lokalnych. Opony Dayton letnie są przeciętne więc nie liczyłbym na fajerwerki na zimówkach :) . Zresztą należą do stosunkowo tanich opon więc nie ma co liczyć na technologię z wyższej półki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do daytona serii DW 500 i 510 są to opony głównie na delikatną zimę robione przez włochów jak dostana troszkę śniegu w bieżnik zaraz zaczynają się ślizgać dobre jedynie do tzw miejskiej zimy nie polecam przez te opony miałem problemy w pracy bo ledwo wytrzymały sezon 45 tyś a wg norm powinny służyć 2-3 lata :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Nasza strona utrzymywana jest wyłącznie z reklam. Dlatego prosimy o wyłącznie AdBlocka w przeglądarce podczas korzystania z witryny https://megane.com.pl .

Tak, AdBlock został przeze mnie wyłączony!